/hamag/assets/jak-prac-oszczednie-slider-jpg-7916.jpeg

Jak prać oszczędnie?

Przedstawiamy pięć porad, które pozwolą Ci obniżyć rachunki za prąd i wodę.

Data publikacji: 21.02.2017
Pralka jest jednym z tych urządzeń AGD, które mają największy wpływ na wysokość rachunków za prąd i wodę. Czy można coś na to poradzić? Można i wraz z firmą Samsung podpowiadamy jak prać, by prać oszczędnie.

Nie oszukujmy się – to, jaką pralkę kupimy ma znaczenie. Nie chodzi już nawet o to, ile na nią wydamy, bo w praktycznie każdej kategorii cenowej jesteśmy w stanie znaleźć urządzenie o klasie energetycznej A albo nawet A z jednym lub kilkoma plusami. Nowoczesny, energooszczędny sprzęt powinien także oferować funkcję automatycznego dobierania ilości wody do rodzaju i wagi wsadu. Wybierając pralkę dla siebie, warto też zadbać o to, by miała funkcję automatycznej diagnostyki błędów (u Samsunga nazywa się ona Smart Check) – w razie jakichkolwiek problemów pomoże uporać się z nimi samodzielnie, bez konieczności płacenia mechanikowi.

Samo posiadanie energooszczędnej pralki to jednak dopiero pierwszy krok. Trzeba też umiejętnie z niej korzystać. Jedną z kluczowych zasad jest pranie w jak najniższych temperaturach – nowoczesne urządzenia potrafią bardzo efektywnie wyczyścić ubrania w niemal zimnej wodzie. To zaś oznacza, że pralka potrzebuje niewiele energii na podgrzanie wody (co jest – to żadna tajemnica – jedn z najbardziej pożerających prąd czynności). Świetnym rozwiązaniem jest Eco Bubble w sprzętach Samsunga – to technologia, która zmienia proszek w aktywną pianę, która głęboko wnika w tkaniny, zwiększając skuteczność prania, niezależnie od temperatury wody.

Pralka Samsung AddWash

Nowoczesne pralki pozwalają też na wybranie odpowiednich ustawień dla konkretnego rodzaju prania – warto skorzystać z tych specjalnych programów, ponieważ z powodzeniem pozwalają one obniżyć zużycie energii i wody, a przy okazji skrócić czas prania. Wreszcie zasada numer pięć – pierz z głową. Zanim uruchomisz pralkę, upewnij się, że w bębnie znajduje się już wszystko, co chcesz wyprać. Pranie robi się dziś samo, warto więc wygospodarować dodatkowe pięć minut na jego przygotowanie. No, chyba, że masz pralkę AddWash, do której ubrania możesz wrzucać nawet podczas prania – wtedy nie musisz się przejmować.

Źródło: Samsung

Zobacz także

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-12285

Jaką pralkę wybrać? TOP 10

Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę kupić, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy 10 najlepszych pralek w różnych cenach, w zależności od zasobności portfela znajdziesz tu pralkę dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki w 2020 roku.

Pralki / #Artykuł

samsung-ai-control-icon-jpg-13075

Ta pralka chce Cię poznać

Piorą szybciej i oszczędniej, a do tego są inteligentne i delikatne dla tkanin. Nowe pralki Samsung AI Control są w stanie skutecznie zwiększyć twój komfort, a to tylko początek wyliczanki.

Pralki / #Test

classic-jpg-12915

Pralka Samsung WW10M86INOA - czy warto inwestować w nowoczesne technologie?

Samsung QuickDrive WW10M86INOA to dopracowana w każdym detalu pralka z półki premium. Jest cicha, bardzo pojemna, gwarantuje znaczne przyśpieszenie procesu prania, energooszczędność i wydajność na lata. Czy jest warta inwestycji?