/hamag/assets/jak-gotuja-polacy-slider-jpg-7537.jpeg

Jak gotują Polacy?

Polacy są niezwykle przywiązani do tradycji. Wcale jednak nie oznacza to, że nie pozwalają sobie na eksperymenty.

Data publikacji: 30.01.2017
Schabowy i rosół – te potrawy królują na naszych stołach niezmiennie od wielu już lat. Czy Polacy są jednak aż takimi tradycjonalistami, by nie pozwolić sobie na eksperymenty w kuchni? Zdecydowanie nie – na każde pięć osób przypada co najmniej jedna, która lubi poznawać nowe smaki i zachęca do tego swoich bliskich i znajomych. 

To jeden z wniosków, wynikających z badania TNS Polska zleconego przez firmę Amica. Okazuje się, że kobiety są dwa razy bardziej chętne do eksperymentowania z przepisami niż mężczyźni. Można by powiedzieć, że to nic dziwnego, wszak faceci w ogóle nie lubią spędzać czasu w kuchni. Nic jednak bardziej mylnego – więcej niż trzech na pięciu polskich mężczyzn przyznaje, że regularnie gotuje. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że w jednej trzeciej domów w kraju nad Wisłą partnerzy przygotowują posiłki na zmianę. 

Polska kuchnia zmienia się w każdym tego stwierdzenia znaczeniu. Nasze jadłospisy wydłużają się za sprawą bardziej orientalnych potraw, miejsce „przy garach” dzielą ze sobą partnerzy, a wyposażenie kuchni staje się coraz bardziej nowoczesne (nikogo nie dziwią już tak wyglądające kuchnio-jadalnie, jak ta poniżej). I choć pod wieloma względami jesteśmy związani z tradycją, otwartości na wpływy współczesnego świata zdecydowanie nie można nam odmówić. Dotyczy to zarówno tego, co gotujemy, jak i tego, jak gotujemy.

Nowoczesna kuchnia według firmy Amica

Zmienia się również podejście do gotowania jako czynności. Jeszcze do niedawna sytuacja, w której zapraszamy kogoś do wspólnego przygotowywania posiłków była zupełnie marginalna. Dziś ponad połowa kobiet i niewiele mniej mężczyzn przyznaje, że gotowanie z kimś (czy to z partnerem, dziećmi czy znajomymi) sprawia im przyjemność. A przecież o to właśnie chodzi, by nie traktować tego jak przykrego obowiązku, lecz jako relaks i dobrą zabawę.

Źródło: Amica

Zobacz także

Kulinaria / #News

h-insinkerator3w1-box-jpg-13030

Zaparzaj kawę wrzątkiem prosto z kranu

A co gdyby z Twojego kranu leciał wrzątek, dzięki czemu herbatę czy kawę dałoby się zaparzyć bez angażowania czajnika? Jeśli brzmi to dla Ciebie co najmniej nieźle, to wiedz, że jest już taka możliwość.

Kulinaria / #Artykuł

chudniecie-classic-jpg-12610

Czego nie jeść, żeby schudnąć? Tych produktów unikaj, jeśli chcesz być FIT

Szczupła sylwetka, płaski brzuch i umięśnione ciało to ideał, do którego dąży mnóstwo osób. Jednak coraz większa moda na bycie FIT nie powstrzymuje epidemii otyłości.

Kulinaria / #Artykuł

guarana-310-classic-jpg-12595

Alternatywa dla kawy? Poznaj właściwości guarany

Guarana - mało kto ją kojarzy, a to całkiem popularna siostra kawy. Trudno znaleźć dorosłą osobę, która nie znałaby właściwości kawy, a większość z nas pije ją codziennie nawet po kilka filiżanek. Poznaj właściwości guarany!