/hamag/assets/hotel-slajder-960-jpg-4544.jpeg

Hotel w tropikach

Liany, wodospady, niesamowita fauna i flora – i to dosłownie!

Data publikacji: 30.08.2016

Marzyliście czasem o wyprawie w głąb dżungli? Liany, wodospady, niesamowita fauna i flora to z pewnością oszałamiający widok, a także niesamowita przygoda dla każdego o duszy podróżnika. Podobnie pomyśleli inwestorzy z Dubaju i postanowili zbudować gigantyczny hotel z prywatnym lasem deszczowym w środku.

Ponad 185 tysięcy metrów kwadratowych obejmujących centrum rozrywki, sztuczną plażę, przeszklony basen zawieszony nad ulicami miasta i las tropikalny. Oto Rosemont Hotel&Residences – raj dla turysty w centrum Dubaju. To jednak nie wszystko. Hotel zaprojektowany przez studio ZAS Architects to dwie 53-piętrowe wieże, które obejmują zarówno hotel z 448 pokojami, jak i 280 apartamentów pod wynajem. Jeśli to nie zrobiło na was wrażenia, to dodamy tylko, że koszt inwestycji to aż 550 mln dolarów. A do tego najnowsze technologie, zaskakujące odwiedzających na każdym kroku: wizualizacje 3D, roboty odbierające od gości walizki, sztuczna inteligencja czy rozszerzona rzeczywistość. Trzeba przyznać, że ZAS Architects mają rozmach. Nic dziwnego, bo Rosemont Hotel&Residences należy do grupy słynących z luksusu hoteli Hilton. Oczywiście najciekawszym elementem hotelu jest niezwykły las tropikalny o powierzchni niemal 7 tys. metrów kwadratowych. Odwiedzający znajdą tam egzotyczne rośliny oraz... kawiarnie i salony gry. Tam, gdzie nie można było zaangażować natury, wykorzystano projekcje i innowacyjne technologie, np. w tzw. Rain Room, gdzie goście będą mieli wrażenie, że stoją w strugach deszczu, pozostając całkowicie suchymi.

- Zobaczysz deszcz, ale wchodząc w jego strugi, nie zmokniesz, ponieważ pokój posiada czujniki na górze i zatrzymuje wodę w promieniu dwóch metrów wokół osoby – opowiada Preetam Pawar, jeden z architektów zaangażowanych w projekt. Jeśli idzie o sam las, to pojawił się problem nawodnienia takiego obszaru, szczególnie, że hotel znajduje się w pustynnym klimacie. Na szczęście opracowano specjalną technologię, która pozwoli używać wody odzyskanej z obiegu, dzięki specjalnym kondensatorom. Niezwykły hotel ma zostać otwarty w 2018 roku i musimy przyznać, że jesteśmy ciekawi efektu końcowego.

 

Źródło: propertydesign.pl / travelandleisure.com

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.