Gwizdek na ratunek

Inteligentny gwizdek zadziała jak osobisty bodyguard.

Data publikacji: 24.08.2016

Późne powroty do domu, samotne spacery, niebezpieczna okolica. Brzmi znajomo? A jeśli do tego zaliczasz się do grupy podwyższonego ryzyka (studenci, kobiety, samotni seniorzy czy biegacze) to wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo. Media wciąż przypominają o zachowaniu ostrożności, jednak kiedy dochodzi do ataku, nie mamy czasu na myślenie. Potrzebujemy szybkiej reakcji, która pomoże obronić się przed napastnikiem. I chociaż gaz pieprzowy jest skuteczny, to może być użyty przeciwko nam. W takiej sytuacji pomoże WISO.

Dwie sekundy. Tyle wystarczy, by wezwać pomoc za pomocą tego sprytnego gadżetu. WISO to inteligentny gwizdek wykorzystujący Bluetooth dla naszego bezpieczeństwa. Wystarczy gwizdnąć lub kliknąć, a urządzenie wyśle maila lub sms, a nawet zadzwoni do wskazanych wcześniej osób, alarmując ich o zagrożeniu oraz przesyłając naszą szczegółową lokalizację. Będzie ona uaktualniana co 2-3 minuty na wypadek, gdybyśmy po wezwaniu pomocy przemieścili się. WISO jest bowiem wyposażony w opcję nawigacji satelitarnej, która non stop kontroluje naszą lokalizację. WISO powstał przede wszystkim z myślą o podróżujących samotnie kobietach, które są wyjątkowo narażone na ataki, szczególnie po zmroku i w odosobnionych miejscach. Jeśli poczujemy się zagrożeni są dwie możliwości – nadmuchać w gwizdek lub, gdy jest to zbyt niebezpieczne, przytrzymać przez dwie sekundy specjalny przycisk. Wybrane trzy osoby zostaną o tym poinformowane.

Kiedy już będziemy bezpieczni, wystarczy, że zdezaktywujemy alarm, a wszystkie osoby z naszej listy wskazanych kontaktów otrzymają na ten temat stosowne powiadomienie. Dodatkową opcją jest włączenie w telefonie niezwykle głośnej syreny, która zwróci uwagę innych oraz przestraszy napastnika. Urządzenie wygląda nieszkodliwie – jak elektroniczny gadżet i jest dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Wyposażone jest w elastyczną rączkę, która pozwala zamontować gwizdek przy torbie lub plecaku, a nawet przy zamku kurtki. Promowany jest jako alternatywny prezent dla Pań, zamiast biżuterii czy kwiatów. Co ciekawe, powstał z inicjatywy jednego z inżynierów firmy Astrotech odpowiedzialnej za projekt, jako zabezpieczenie dla jego dorastającej córki.

 

Źródło: WISO

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.