Frauenmond – czekolada dla kobiet

Każda z Pań to zna – spadek nastroju, ochota na czekoladę, a czasem i nieprzyjemne bóle brzucha. Kiedy tabletki przeciwbólowe zawiodą, na okres może pomóc czekolada Frauenmond.

Data publikacji: 17.10.2017

PMS czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego potrafi mieć dla wielu kobiet bardzo nieprzyjemne efekty. Podobno aż 80% pań odczuwa takie dolegliwości jak problemy z koncentracją, nadmierne zmęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy, pleców oraz piersi, czy opuchliznę ciała. Różne są sposoby, by z tym walczyć. Część kobiet woli zakopać się pod kocem i przeczekać najgorsze chwile, inne z kolei sięgają po tabletki, które uśmierzą ból i pozwolą na chwilę zapomnieć o nieprzyjemnościach związanych z menstruacją. Na smutki zaradzić może także czekolada – jest w końcu znana z tego, że wspomaga wydzielanie hormonów szczęścia. Jednak pewna szwajcarska firma odrobinę podkręciła pyszny deser, by wesprzeć panie, które wyjątkowo boleśnie odczuwają skutki miesiączki. Tak powstał Frauenmond!

"Frauenmond", czyli „Księżyc Kobiety" to czekolada, która zwraca na siebie uwagę pięknym, ilustracyjnym opakowaniem. Jednak to nie jest jej główną zaletą. Poza rzecz jasna wyśmienitym smakiem, ma także właściwości przeciwbólowe, które zwalczą nieprzyjemny ból towarzyszący okresowi. Jej skład jest całkowicie naturalny i przyjazny dla organizmu, a do tego o wiele smaczniejszy niż tabletka. W tabliczce znajdziemy aż 60% kakao oraz 12 leczniczych ziół ze szwajcarskich gór, a także lekki posmak mandarynek, który podkreśla smak czekolady. Połączenie kilkunastu ziół oraz kakao ma łagodzić ból i skurcze oraz wesprzeć wydzielanie serotoniny. Nawet jeśli efekty działania czekolady nie są porażające, to zawarte w niej zioła stanowią doskonały pretekst, by się nie krępować i swobodnie sięgnąć po pyszną kostkę, zarówno podczas okresu jak i „prewencyjnie” na co dzień.

– Chcieliśmy sprawić, żeby tych kilka dni w miesiącu było dla kobiet bardziej komfortowych – Widmer z firmy Chocolate mit Herz odpowiedzialnej za deser, wyjaśnia pomysł na nietypową czekoladę. I chociaż deser powstał z myślą o kobietach, to sam twórca podkreśla, że zasmakuje on każdemu – sam zjadł już całkiem sporo tabliczek. Niestety, choć pomysł brzmi smakowicie, to tabliczka "Frauenmond” jest stanowczo droższa od blistra Apapu – kupimy ją online za około 50 pln. Z drugiej strony w trakcie okresu można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

 

Źródło: Noizz / Wysokie Obcasy / Frauenmond Chocolate

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.