/hamag/assets/flosstime-slajd-jpg-9253.jpeg

Flosstime – nić dla zapominalskich

Zapominalscy mają wiele sposobów, by zaradzić swojej przypadłości – na szczęście nowe technologie są w tym pomocne. Poznajcie Flosstime.

Data publikacji: 05.05.2017

Leżycie już w łóżku i odpływacie błogo w objęcia Morfeusza, kiedy nagle przypomina się wam cała lista rzeczy, które koniecznie mieliście dzisiaj zrobić, ale zapomnieliście. Brzmi znajomo? W natłoku codziennych zadań łatwo zapomnieć o takich drobiazgach, jak podlanie kwiatów, wstawienie prania czy nitkowanie zębów po posiłku. Stomatolodzy uporczywie powtarzają, by pamiętać o używaniu nici dentystycznej, jednak w rzeczywistości łatwo nam to umyka. Nawet mimo tego, że regularne nitkowanie działa cuda i pozwala skutecznie ochronić się przed ubytkami i próchnicą. Jeśli i tobie zdarzają się dziury w pamięci, Flosstime przypomni o tym, by zadbać o idealne zęby.

Flosstime to wygodna nakładka na lustro lub ścianę w łazience, która ma wyrobić nawyk korzystania z nici dentystycznej. Może wydawać się, że to niewiele, ale naukowcy udowodnili, że regularne nitkowanie zębów może przedłużyć nam życie nawet o 6 lat! Choroby dziąseł i bakterie mnożące się między zębami mogą być przyczyną chorób układu krążenia, a nawet zmian nowotworowych. Dlatego nawyk nitkowania zębów jest wyjątkowo zdrowy – szczególnie, że w Polsce jest on o wiele mniej zakorzeniony niż w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Flosstime może pomóc w takich przypadkach – przymocowana w widocznym miejscu w łazience, daje znać, że nadeszła pora, by zadbać o higienę jamy ustnej. Kiedy nadejdzie czas na nitkowanie, urządzenie zacznie świecić na czerwono. Po naciśnięciu dużego przycisku na środku, urządzenie wysuwa 45 centymetrową nić – dokładnie tyle, ile zalecają dentyści, a następnie włącza 90-sekundowe odliczanie.

Ten czas powinniście w całości poświęcić zdrowiu waszych zębów. Gadżet sygnalizuje upływający czas poprzez błękitne światło, „płynące” wokół Flosstime. Po zakończonej pracy, urządzenie wyświetli z kolei uśmiech nagradzający za dobrze wykonaną pracę. Flosstime jest niewielkie i zgrabne, można je też swobodnie przyczepiać i odczepiać z różnych powierzchni, dzięki specjalnej taśmie na której gadżet jest umocowany. Można go zaprogramować dla jednego lub wielu użytkowników, jest także przyjazny dzieciom, dzięki kolorowym nakładkom w kształcie zwierzaków – do wyboru jest żaba, krab lub złota rybka. Flosstime kosztuje 22 dolary, a zwierzęce akcesoria kupimy za około 3 dolary. A jak jest z wami – pamiętacie o regularnym nitkowaniu?

 

Źródło: Flosstime / DigitalTrends/ PoradnikZdrowie

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.