/hamag/assets/siffu-slajd-1-jpg-8592.jpeg

Sifflu – fajka (s)pokoju

Wyjście na papierosa to dla wielu sposób na relaks i uspokojenie skołatanych nerwów. To także zgubny nałóg, warto więc go porzucić na rzecz Sifflu, designerskiej alternatywy.

Data publikacji: 30.03.2017

Papieros, który zamiast zastrzyku nikotyny gwarantuje nam odprężenie i poprawę wydolności oddechowej? Brzmi to jak oksymoron – w końcu od dziecka jesteśmy uczeni, że palenie papierosów to fatalny nałóg, rujnujący nasze zdrowie i kieszeń. Palacze stanowią 90% osób, które zachorowały na raka płuc, a w samej Polsce jest ponad 9 milionów palących regularnie osób. Nie można też zapominać o kosztach palenia – niemal 5 tysięcy złotych puszczają rocznie z dymem palacze, przy założeniu palenia jednej paczki dziennie. Jak więc wykorzystać palenie jako coś pozytywnego? Tworząc Sifflu, współczesną fajkę pokoju.

To pomysł rodem z Francji – elegancki, prosty i działający na zmysły. Jednak zamiast zaciągać się nikotyną, będziemy wdychać olejki eteryczne. Taką reinterpretację Fajki Pokoju stworzyła Smarin Le Sifflu, francuska marka tworząca niebanalne meble i akcesoria. Olejki umieszczane w ich fajce, mają działać relaksująco i pozwolić rozluźnić się po ciężkim dniu, a w dodatku pomóc nam w coraz powszechniejszych problemach z oddychaniem. Jej kształt został bowiem tak zaprojektowany, by kształtować w nas dobre praktyki związane z oddychaniem właśnie. Fajka przypomina delikatną złotą gałązkę, a gdy przechodzi przez nią powietrze, usłyszymy charakterystyczny dźwięk. Ma to sprawić, że będziemy bardziej świadomi tego jak oddychamy, pomoże to też oddychać w jednym rytmie, co jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Poza piękną i minimalistyczną fajką, w zestawie otrzymamy ponadto podręcznik z dobrymi praktykami oddechowymi. Efekt? Zmniejszenie stresu i napięcia oraz wyraźna poprawa postawy. Poza tym popracujemy też nad mięśniami ust i brzucha oraz membraną. Pomysł jest intrygujący.

– Człowiek pali i żuje w kontekście kulturowym i by uszanować tradycję, a także w celach typowo społecznych, towarzyskich. Sifflu wpisuje się w ten schemat – jest to fajka pokoju, czy też raczej spokoju wewnętrznego. Prosta i elegancka, pozwala ćwiczyć pięć minut dziennie, by zawalczyć o lepszy oddech – tłumaczy swój koncept marka. Jesteśmy na tak – olejki eteryczne i świadome oddychanie bezapelacyjnie wygrywa z nikotynowym nałogiem.

 

Źródło: Dezeen / ministerstwo zdrowia

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.