/hamag/assets/clickstick-slider-jpg-8060.jpeg

Elektryczny antyperspirant z aplikacją

Dwa w jednym – koniec z potem pod pachami i z podrażnieniami.

Data publikacji: 02.03.2017
Aplikacje mobilne do wszystkiego – nikogo to już nie dziwi. Można wręcz czasem odnieść wrażenie, że widziało się już wszystko, ale wtedy naszym oczom ukazuje się coś takiego, jak ClickStick – aplikacja antyperspirantu, elektrycznego rzecz jasna. Najlepsze jest to, że to wcale nie jest to taki dziwny pomysł, jak mogłoby się wydawać.

ClickStick to antyperspirant, który jest zasilany energią elektryczną (a uściślając: bateryjnie). Daje to przynajmniej kilka korzyści, a jedną z najważniejszych – przynajmniej z punktu widzenia użytkownika – jest zawsze taka sama ilość wydzielanego żelu. Każdy ma inne potrzeby, dlatego też można ją dostosować do własnych preferencji – a do tego służy wspomniana już aplikacja mobilna, która łączy się z mikroprocesorem w urządzeniu.

Wystarczy wpisać swój wzrost, wagę, wiek, płeć i poziom aktywności, a reszta zostanie ustawiona automatycznie. Odpowiednia ilość żelu to po pierwsze: brak podrażnień, a po drugie: stuprocentowa ochrona przed nieprzyjemnym zapachem. Aby zapewnić to drugie, aplikacja przypomni też, że nadszedł czas na zaaplikowanie sobie kolejnej dawki.

Antyperspirant ClickStick

Główną motywacją producenta ClickStick – studenta z New Jersey, Gilada Atwatza – było jednak co innego. Otóż zaniepokoiły go informacje, że każdego roku tylko w Stanach Zjednoczonych zużywanych jest około 250 tysięcy ton tworzywa sztucznego na potrzeby produkcji antyperspirantów. Dlatego też jego produkt można wielokrotnie uzupełniać (a zamówienie na wkład składa się za pomocą wspomnianej już aplikacji).

Jedno napełnienie ClickStick zapewnia od 2 do 3 miesięcy działania. Jedna bateria wytrzymuje około roku. Plusem jest też wcale nie taka wygórowana cena – wynosi ona kilkanaście dolarów. I można się zastanawiać, czy naprawdę czegoś takiego potrzebujemy, ale z drugiej strony – w dzisiejszym zabieganym świecie każde usprawnienie jest na wagę złota.

Źródło: Kickstarter, Brit, DailyMail

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.