/hamag/assets/bosch-ttassimo-vivy-tas1252-slider-jpg-4714.jpeg

Ekspres, który wie jaką kawę przygotować

Bosch Tassimo Vivy TAS1252 to niewielki, ale jednocześnie niezwykle inteligentny i praktyczny ekspres do kawy.

Data publikacji: 12.09.2016
Jedni zaczynają od kawy dzień, inni delektują się nią w późniejszych godzinach, a jeszcze inni wypijają kilka tego rodzaju trunków, bo najzwyczajniej w świecie nie mogą bez tego pracować. Nie jest jednak tajemnicą, że tak naprawdę nie liczy się ilość, ale jakość. W takim przypadku z pomocą przychodzą ekspresy do kawy.

Nie każde tego typu urządzenie jest jednak równie funkcjonalne i praktyczne. Modelowi Bosch Tassimo Vivy TAS1252 trudno jednak cokolwiek zarzucić. Wyróżnia się on technologią kodów kreskowych INTELLIBREW, dzięki której naszym jedynym zadaniem jest tutaj zaaplikowanie kapsułki. Później urządzenie samo odczytuje z niej kod kreskowy i dostosowuje ilość wody, temperaturę, a nawet czas parzenia potrzebny do przygotowania wybranego trunku.

Trunku, ponieważ Bosch Tassimo Vivy TAS1252 oferuje możliwość przygotowania aż 18 różnego rodzaju napojów. Mowa tutaj nie tylko o różnego rodzaju kawach, ale także gorącej czekoladzie czy herbacie. Jeśli ktoś nie ufa w pełni technologii lub po prostu lubi mocniejszą kawę może wpłynąć na jej moc i wydłużyć proces parzenia.

Bosch Tassimo Vivy TAS1252

Dzięki omówionej już technologii kodów kreskowych INTELLIBREW, obsługa ekspresu ogranicza się do skorzystania z jednego z przycisków, a więc nikt nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów. Co więcej, liczyć można tutaj także na automatyczny proces czyszczenia i odkamieniania (odpowiednia, serwisowa kapsułka znajduje się w zestawie).

Pomimo swoich możliwości, Bosch Tassimo Vivy TAS1252 zaskakuje bardzo małymi gabarytami – jego wielkość porównywalna jest do kartki papieru o formacie A4. Wyjmowana podstawka cechuje się jednak regulacją wysokości, a więc bez obaw używać można nie tylko filiżanek, ale też szklanek czy kubków.

Zalety Bosch Tassimo Vivy TAS1252 to także cicha praca i niewielkie zużycie energii – po każdym procesie parzenia ekspres sam przechodzi w tryb stand-by. Pojemnik na wodę ma pojemności 0,7 litra.

Źródło: Bosch

Zobacz także

Ekspresy do kawy / #News

nivona-caferomatica-icon-jpg-12753

Szybki sposób na 17 kaw - nowe ekspresy Nivona CafeRomatica

Nivona CafeRomatica 820 i CafeRomatica 825 to ekspresy dla prawdziwych kawoszek i kawoszy – same radzą sobie świetnie, ale też są otwarte na zmiany. O co chodzi? Ano o to, że…

Ekspresy do kawy / #Galeria

kamil_pytel_woskowy_ul_635.jpg

Top 10: Ekspresy ciśnieniowe

Aromatyczna mała czarna o poranku każdego dnia? Z tymi ekspresami zrobisz sobie prawdziwą kawową przyjemność!

Ekspresy do kawy / #Artykuł

classic-jpg-6841

Rozgrzewające kawy na zimę

Jak zaparzyć kawę idealną? Jaki ekspres do kawy wybrać?