Dziewczyny! Badajcie się!

Kwadrans na profilaktykę piersi to dużo czy mało?

Data publikacji: 12.10.2016

60 sekund to niewiele. Szczególnie, że co 1 minutę z powodu nowotworu piersi umiera kobieta. Kampanie społeczne w mediach co rusz przypominają nam o konieczności regularnego badania i przeprowadzania samokontroli piersi. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są to kwestie. Wiemy o tym, że wczesne wykrycie może pomóc zwalczyć chorobę już w zalążku. Kiedy jednak dogania nas codzienność, w natłoku zadań i spraw do załatwienia często zapominamy o zdrowiu. Poza tym, kto ma czas na regularne wizyty u lekarza?

Teraz koniec z wymówkami. Pieczę nad naszym zdrowiem przejmie bowiem technologia. Braster to urządzenie, które przypilnuje, byśmy regularnie przeprowadzały badanie, ale też wykryje wszelkie niepokojące zmiany w naszych piersiach. Badanie w domowych pieleszach z pomocą Braster trwa zaledwie 15 minut i jest kompletnie bezbolesne, a także bezinwazyjne, przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności. To o tyle ważne, że co 19 sekund wykrywa się przypadek nowotworu piersi. Na wczesnym stadium choroby są spore szanse, że rak zostanie pokonany, jednak by było to możliwe, konieczna jest profilaktyka. Braster to niewielki, ale bardzo użyteczny gadżet, wykrywający nieprawidłowości w tkance piersi. Dzieje się to dzięki specjalnemu zastosowaniu ciekłych kryształów, które reagują na zmiany termiczne w ciele człowieka, będące efektem rozwijającego się nowotworu.

Co istotne, Braster pozwala przeprowadzić w domu badanie, które jest o wiele bardziej miarodajne niż tradycyjna samokontrola wykonana za pomocą masażu. Kontrolę przeprowadza się co miesiąc, a dzięki dedykowanej aplikacji jest to niezwykle łatwe i przyjazne użytkowniczkom. Wyniki są szybko analizowane i przetwarzane, a wykupienie abonamentu daje także dostęp do rzeszy specjalistów, którzy rozwieją twoje wątpliwości i odpowiedzą na pytania dotyczące zarówno badania, jak i wyników. Dodatkowo wyniki badań są co miesiąc analizowane i przetwarzane, dzięki czemu można je porównywać i o wiele łatwiej wychwycić anomalie. Niestety z urządzenia nie powinny korzystać panie, które są w trakcie karmienia piersią lub posiadają implanty piersi. Wyniki badania mogą zostać zaburzone także przez gorączkę lub zapalenie skóry w badanych okolicach. W tej chwili na stronie urządzenia trwa konkurs, w którym można wygrać testowanie Brastera przez trzy miesiące.

 

Źródło: Braster

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.