Ruggie, dywanik dla śpiocha

Są ludzie, którzy już na najlżejszy dźwięk budzika podrywają się z łóżek i wstają gotowi do pracy i działania. A co zresztą? Jest na to sposób, jest Ruggie.

Data publikacji: 16.03.2017

Kilka różnych alarmów, konieczność wykonania obliczeń na całkach czy budzik uciekający po pokoju, to tylko niektóre z patentów wykorzystywanych przez śpiochy o poranku. Wiele jest osób, które nie uznają wstawania przed 10:00, jednak nie każdy ma to szczęście, by swą filozofię realizować na co dzień. Ci z was, którzy muszą co rano stawić się w pracy lub na uczelni, mogą pocieszać się faktem, że nie są osamotnieni w swej walce – dla nich właśnie powstają takie projekty jak Ruggie.

Inteligentny budzik nikogo nie dziwi – szczególnie, że większość z nas korzysta w tym celu ze skomplikowanych aplikacji na smartfony. Jednak Ruggie nie jest zwykłym budzikiem – to sprytny dywanik, który położony na podłodze obok łóżka, pozwoli nam uniknąć porannego chaosu podczas wstawania. W jaki sposób kawałek materiału może pomóc śpiochom? Ruggie posiada wbudowany budzik, który uruchomi alarm o wybranej godzinie. Jedynym sposobem, by go uciszyć jest postawienie obu stóp na dywaniku i wytrzymanie w tej pozycji przez trzy sekundy – nie ma opcji by wyłączyć go spod kołdry, szybko naciskając przycisk na telefonie. Jeśli uznacie, że trzy sekundy w pionie to za mało, by się rozbudzić, możecie oczywiście ustawić o wiele dłuższy czas niezbędny do odblokowania alarmu.

Sam dywanik jest miękki, wykonany z wysokiej jakości pianki, ma także widoczny LED-owy wyświetlacz z aktualną godziną, a w dodatku potrafi zapamiętać kształt stóp użytkownika. Dostosowanie Ruggie do swoich potrzeb może ograniczyć się tylko do wybrania ulubionej piosenki jako dźwięku alarmu, ale dywanik potrafi o wiele więcej. Jeśli bowiem wstawanie przychodzi wam z wyjątkowym trudem, możecie zaprogramować Ruggie, by zamiast zwykłego postawienia stóp na macie, wymagał wykonania specjalnego zadania. Możecie także ustawić wygłaszanie porannych motywujących przemówień. To dopiero wsparcie! Dywanik działa na baterie AAA i jest w stanie wytrzymać na jednym ich zestawie rok. Ruggie ma kosztować 110 dolarów, a w pakiecie otrzymacie także książkę o efektywnym wstawaniu. Co na to śpiochy?


Źródło: Hiro / Ruggie

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.