Drzemiąc w pracy

Alarm budzika wyrywa cię ze snu, gdy na dworze jest jeszcze ciemno, a kiedy docierasz do pracy uświadamiasz sobie, że znów brakuje ci kilka godzin snu?

Data publikacji: 25.01.2017

Lekarze zalecają 6-8 godzin snu dziennie, ale rzeczywistość boleśnie weryfikuje tą zasadę. Kiedy po pracy musimy jeszcze posprzątać mieszkanie, zrobić zakupy, umówić się do dentysty i odebrać dzieci ze szkoły, a potem biec na kurs programowania, nie możemy pozwolić sobie na błogi odpoczynek. Zmęczenie jednak w końcu da o sobie znać. Co wtedy? Drzemka w pracy oczywiście.

1.6 S.M. of Life Desk to biurko, które na co dzień będzie doskonale służyć w pracy. Przestronne, wygodne o ciekawym designie wpisze się w przestrzeń biurową. A kiedy po kilku godzinach za biurkiem żadna kawa nie będzie w stanie pomóc opanować ziewania, wystarczy tylko chwila, by Life Desk zmienić w oazę drzemki. Biurko ma bowiem rozkładany bok, który zmienia mebel w łóżko idealne na szybką drzemkę w czasie pracy. Posiada ono nawet miejsce, by trzymać w nim poduszkę i kołdrę! To pomysł greckiego studia projektowego Studio NL, które w ten sposób chciało stworzyć mebel stworzony do miejsc, gdzie pracę przerywa pora sjesty. To także doskonałe rozwiązanie w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Mimo, że na takie nie wygląda, jest zadziwiająco kompaktowe – jego wymiary to 2m x 0.8m x 0.8m, a przypomnieć trzeba, że w pakiecie otrzymujemy dwa meble. Metal, lakierowane drewno oraz biała skóra dają ciekawe, nowoczesne połączenie, które pasuje do wielu wnętrz. Life Desk może być także doskonałą alternatywą dla tzw. nap roomów. To pomieszczenia coraz częściej obecne w zachodnich biurowcach, gdzie przemęczeni pracownicy mogą się na chwilę zdrzemnąć i naładować baterie do dalszej pracy.– Na studiach, wraz ze znajomymi łączyliśmy biurka, by przespać się w noc egzaminów. Tak samo biurko może być zamienione w łóżko dla osób o napiętym planie dnia. Zasnąć można podczas sjesty lub intensywnej nocy w biurze przed deadlinem – o pomyśle opowiada Athanasia Leivaditou ze Studio NL odpowiedzialna za projekt. Trzeba przyznać, że Life Desk to sprytny pomysł na szybką regenerację, szczególnie, jeśli nie jesteś miłośnikiem kofeiny.

 

Źródło: Hiro / Inhabitat

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.