Dron do selfie

Aby zrobić idealne selfie, niektórzy są gotowi na wszystko – wejście na szczyt budynku czy prawdziwie cyrkowe akrobacje to już norma. Teraz do akcji wkroczyły drony.

Data publikacji: 04.01.2017

Zdjęcia robione dronami potrafią zaskoczyć nietypową perspektywą. Dzięki nim możemy wykonać fotografie w warunkach ekstremalnych, jednak trzeba przyznać, że noszenie ze sobą drona, by wykonać kilka selfie to zbyt wiele zachodu. Tak też stwierdzili twórcy AirSelfie – kieszonkowego drona, który powstał tylko po to, by zrobić perfekcyjne selfie.

Mieści się w dłoni lub dedykowanej obudowie na smartfona i może wznieść się na 20 metrów w górę. To idealny dron dla fanów social media, którzy każdą chwilę lubią upamiętnić i opublikować na Instagramie lub Facebooku. I chociaż może latać jedynie trzy minuty, to aż nadto czasu, by zrobić kilka zdjęć, szczególnie tam, gdzie ręka lub selfie stick okazują się za krótkie. Dzięki niewielkim wymiarom sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Trzy różne tryby lotu pozwalają na mniej lub bardziej dynamiczne ujęcia, a po skończonej sesji, wystarczy pół godziny w obudowie, by naładować ponownie AirSelfie. Zdjęcia są automatycznie przesłane na telefon, by od razu można było zamieścić je w sieci. Nie jest to pierwszy tego typu projekt, jednak AirSelfie wyróżnia się dzięki swojej niezwykłej kompaktowości – oznacza to nieco gorszą jakość zdjęć i filmów, w porównaniu do większych wersji dronów.

Urządzenie wyposażone jest w uniwersalny case na telefon, który jednocześnie pozwala na przechowywanie oraz ładowanie drona. Sama obudowa jest elegancka i prosta, nie zajmuje dużo więcej miejsca od zwykłej. To bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy często korzystają z kamery i aparatu w telefonie, a nie chcą być skazani na zabieranie ze sobą ciężkiej lustrzanki i nieporęcznego drona. To także ciekawy sposób, by eksperymentować z perspektywą, w sam raz dla osób szukających nowych dróg fotograficznej ekspresji. Ceny za AirSelfie na Kickstarterze zaczynały się od 179 dolarów, w zależności od wybranego zestawu (urządzenie plus case na telefon lub powerbank). Jednak w tej chwili kampania już się zakończyła, a ceny wzrosną prawdopodobnie od 30 do 50%. Twórcy zebrali ponad 574 tysiące dolarów z 48 tysięcy niezbędnych, by Air Selfie trafił do regularnej sprzedaży, więc wkrótce i wy będziecie mieć okazję, by zrobić podniebne selfie.

 

Źródło: Digital Trends

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.