Chatka Offline, czyli Digital Detox w Warszawie

Żyjemy w coraz większym stresie. Wiele osób nie wytrzymuje tego tempa i szuka sposobów, by uciec od maili z deadline'ami. Na ratunek przychodzi im Chatka Offline.

Data publikacji: 18.11.2017

Kiedy ostatni raz odłożyliście telefon, odłączyliście router z prądu i odpoczywaliście bez internetu i najnowszych technologii? Ogrodnictwo, stolarka czy zajęcia z DIY potrafią zrelaksować o wiele lepiej niż przeglądanie social media czy memów w sieci. To szczególnie ważne dla tych, którzy na co dzień zmagają się ze sporą dawką stresu w pracy – przykładem mogą być pracownicy warszawskiego Mordoru, pełnego korporacyjnych reguł i pułapek. Dla tych, którzy chcą odpocząć od ciągłych spotkań, katorżniczych godzin pracy, nieosiągalnych terminów i rzeki forwardów na skrzynce mailowej, stolica może zaoferować nietypowy domek na drzewie.

Chatka Offline to miejsce idealne do tzw. digital detoxu. Ma ona stanąć w warszawskim Forcie Mokotów przy ulicy Racławickiej 99, by pomóc zwolnić i odłączyć się od sieci. To pomysł idealny dla tych, którzy szukają sposobu na relaks w stylu offline. Co będą mogli zrobić odwiedzający Chatkę? Bardzo wiele! Ma być to bowiem miejsce pełne warsztatów, szkoleń i inicjatyw, w których będzie można postawić na tradycyjne rzemiosło czy budować świadomość samego siebie. Jak twierdzą sami pomysłodawcy i twórcy projektu, im bardziej inteligentne urządzenia posiadamy, tym łatwiej dajemy im się ogłupić. Dlatego Chatka Offline ma walczyć z tym stanem za pomocą m.in. zajęć z zielarstwa, wiedzy na temat grzybów, pracy z drewnem – stolarką, z materią roślinną, leśną, zajęć survivalowych czy warsztatów DIY. Poza tym chatkę będzie można też wynająć poprzez portal Airbnb.

– Chatka ma być powrotem do radości i szczerości, ma być powrotem do natury, ma być oazą, lekcją wiedzy i kontaktu z materią i przyrodą, schronieniem przed współczesnością i natrętnym światem online, ma tworzyć więzi, emocje, rozwijać intuicję, ma być zabawą i beztroską – piszą na stronie projektu jego autorzy, Dawid Zalesky, art director oraz Katarzyna von Aleksandrowitsch odpowiedzialna za produkcję i promocję. Jeśli podoba wam się idea Chatki Offline, możecie pomóc w jej stworzeniu wpłacając pieniądze na stronie https://wspieram.to/chatka – kampania ruszyła niedawno, a pomysłodawcy mają nadzieję na zdobycie 33 tys. złotych na uruchomienie projektu.

 

Źródło: fpiec / Chatka

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.