/hamag/assets/breake-slajd-jpg-9345.jpeg

Brake Free – kask przyszłości

Pusta szosa i rosnąca prędkość – jazda motorem może być przyjemna, ale też niebezpieczna. Z Brake Free motocykliści mogą mieć spokojną głowę – dosłownie.

Data publikacji: 12.05.2017

Może się wydawać, że największym zagrożeniem dla motocyklistów jest prędkość i brawura. To jednak tylko częściowo prawda – równie niebezpieczni są bowiem inni uczestnicy ruchu drogowego, jak np. kierowcy, którzy często nie widzą zbliżającego się motocyklu. Wymuszenie pierwszeństwa czy drobna stłuczka dla kierowcy może mieć niewielkie konsekwencje. Natomiast pechowy motocyklista może zapłacić za jego pomyłkę o wiele wyższą cenę. Dlatego tak ważne jest, by kierowcy bacznie obserwowali drogę, a motory były widoczne już z daleka.

Odpowiedni kask, wzmacniany kombinezon i spodnie, a także porządne buty i rękawiczki to atrybuty o których powinien pamiętać każdy motocyklista. Nawet krótka przejażdżka może mieć tragiczny koniec, jeśli zapomni się o którymś z nich. Słaba widoczność, nieuważni kierowcy i piesi pojawiający się nagle na jezdni, mogą być dla motocyklisty poważnym zagrożeniem. Brake Free to gadżet, który dzięki drobnym usprawnieniom, może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Wszystko dzięki sprytnemu wykorzystaniu oświetlenia LED.

Po przyczepieniu na tylnej części kasku motocyklowego, wyświetla proste sygnały informujące o tym, że motor zwalnia, hamuje lub będzie skręcał. W ten sposób kask wykorzystuje mechanizmy, do których kierowcy są przyzwyczajeni, a jednocześnie uczula ich na obecność motoru na drodze. Światła LED zamontowane w Brake Free są wyjątkowo intensywne i z łatwością przyciągają wzrok nawet w dzień. Po dwugodzinnym ładowaniu, Brake Free może działać nawet do 8 godzin. Gadżet jest całkowicie bezprzewodowy i nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji na telefonie – zawdzięcza to specjalnemu systemowi żyroskopowych sensorów. Pasuje także do niemal każdego kasku, a jego design gwarantuje doskonałą aerodynamikę oraz wyjątkową lekkość, jest także wodoodporny. Jak na tej jakości sprzęt nie jest też drogi – zapłacimy za niego bowiem około 160 dolarów, a jeśli zdecydujemy się na preorder, jeszcze mniej, bo jedynie 120 dolarów. Do sprzedaży trafią dwa modele – standardowy oraz inspirowany hełmami Stormtrooperów z Gwiezdnych Wojen.

 

Źródło: Brake Free / Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.