/hamag/assets/big-jpg-3402.jpeg

Biżuteria z kartki

Tureccy projektanci tworzą biżuterię na podstawie dziecięcych rysunków.

Data publikacji: 08.07.2016
Niewiele rzeczy jest milszych dla rodzica niż laurka lub obrazek stworzony przez dziecko specjalnie dla nich. Niestety, takie pierwsze arcydzieła często są nietrwałe. Na ratunek przychodzi duet Tasarim Takarim, zamieniając dziecięce rysunki w... biżuterię.

Na przekucie dziecięcej kreatywności w cenną pamiątkę w postaci biżuterii, Erdin Tavukçu wpadł dzięki swojej córce, Serin. Oglądając jej pierwsze rysunki, zapragnął je uwiecznić, skontaktował się więc z jubilerem i rzeźbiarzem, Özgürem Karavitem. Po wspólnym wykonaniu projektu, mężczyźni postanowili umożliwić innym rodzicom uwiecznienie dzieł ich latorośli. Tak powstał duet Tasarim Takarim, który od tego czasu pomaga jeszcze dłużej zachować wspomnienia z dzieciństwa naszych pociech.

– Rysunek to ważny budulec dziecięcej kreatywności. Rozumiem siłę sztuki i uważam, że dziecięcym obrazkom należy się miłość i szacunek, bo mają ogromną wartość. Dzięki Tasarim Takarim, pokazujemy dzieciom, że ich sztuka jest cenna i wyjątkowa – tak o swoim projekcie opowiada Tavukçu.

W pracowni można zamówić personalizowanie naszyjniki, broszki, kolczyki, spinki do mankietów czy bransoletki. Dodatkowo jubilerzy wykonują także naszyjniki z odciskiem stopy lub dłoni malucha. Biżuteria wykonana jest ze złota, także białego lub różowego lub ze srebra.
Sam pomysł nie jest nowy, od dawna istnieją firmy, które pierwsze rysunki milusińskich ożywiają dzięki zamienieniu ich w pluszaki. Biżuteria pozwala jednak z bazgrołów stworzyć luksusowy prezent dla rodzica lub 18-te urodziny dziecka. Tasarim Takarim na zainteresowanie nie narzekają – ich projekty są sprzedawane na całym świecie przez platformę etsy.com.

W Polsce również powstał podobny projekt – Białek Design Studio, które tworzy naszyjniki, kolczyki i pierścionki. Małżeństwo, jubiler i projektantka ubrań stojący za polską biżuterią, również zainspirowali się pracami syna. W obu przypadkach projekty wyceniane są indywidualnie w zależności od rysunku, jednak ceny zaczynają się od kilkuset złotych – wisiorek to ok 450 -580 złotych.

Źródło: Etsy / VUMag

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.