/hamag/assets/muzeum-slajder-1-jpg-7508.jpeg

Bajeczne Muzeum

W Bielsku-Białej powstanie muzeum sztuki filmowej - tyle, że tej animowanej. Wybrano projekt Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy słynnym Studiu Filmów Rysunkowych.

Data publikacji: 26.01.2017

Przygody Bolka i Lolka, Reksia czy Kangurka Hip-Hopa dla niektórych z nas nierozerwalnie łączą się z dzieciństwem i wyczekiwaniem na „dobranockę”. I chociaż w dobie filmów 3D i bajek tworzonych komputerowo, sztuka animacji zanika, to trudno nie docenić jej uroku. Dlatego informacja o wstępnym projekcie „Świata Bajki”, Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej to doskonała wiadomość, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych chcących powspominać czasy dzieciństwa.

Będzie to miejsce łączące w sobie park rozrywki oraz interaktywne muzeum, a cała rozrywka ma być zbudowana wokół bajek i postaci, które stworzyło polskie studio. Nie zabraknie w nim z pewnością Reksia, Bolka i Lolka, czy Smoka Wawelskiego i Hipolita Gąbki z Porwania Baltazara Gąbki. „Świat Bajki” ma być prawdziwym pomnikiem rodzimej animacji. 10 stycznia ogłoszono wyłoniony w konkursie projekt centrum, który najbardziej przypadł do gustu jury. Jest to koncepcja pracowni Nizio Design z Warszawy, którą doceniono za nowoczesność i wykorzystanie okolicznych terenów zielonych.

– Zwycięska praca jednocześnie eksponuje bryły budynków – zarówno historyczną, jak i współczesną. (...) Stwarza się nową jakość w przestrzeni miejskiej – argumentuje wybór Piotr Kubańda, jeden z jurorów. Nizio Design to jedna z najbardziej znanych pracowni, a jej dorobek pozwala wiele oczekiwać po „Świecie Bajki”. Projekt został zaplanowany tak, by z łatwością dodawać do niego kolejne moduły oraz elementy, a jednocześnie by dobrze komponował się z budynkami SFR. Wizualizacje robią wrażenie, a pomysłodawcy obiecują, że odwiedzający będą mogli zapoznać się z 60-letnim dorobkiem animacji SFR. To nowe miejsce na mapie Polski powstanie z myślą o promocji polskiej kultury. To tam rodziny z dziećmi będą mogły aktywnie spędzić czas, zgłębiając historię polskiej animacji. Będzie to z pewnością jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w okolicy. Centrum ma zostać otwarte w 2020 roku, a jego budowę wyceniono na ok. 20 mln złotych.

 

 

Źródło: Label / Silesion

Zobacz także

HAmagowe nowiny / #News

archi-classic-jpg-11636

WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ w listopadzie!

ARCH_event w listopadzie zaprasza na trzy WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ – trzy różne miejsca, trzech zdolnych polskich architektów i potrójna możliwość zdobycia informacji na temat nowości produktowych w Polsce.

HAmagowe nowiny / #News

konwent-classic-jpg-11604

Konwent Rozwoju 3#: biznes ponadczasowy!

Konwent Rozwoju 3# już 17 listopada odbędzie się w Poznaniu! Zapraszamy wszystkich tych, którzy stawiają na progres!

HAmagowe nowiny / #News

proday-classic-1-jpg-11513

#PROday – event dla branży wnętrzarskiej

Interesujecie się urządzaniem wnętrz? Chcecie podzielić się swoim nowatorskim pomysłem? Poznajcie projekt #PROday!