
Zabawa w architekta z Arckit
Architektura wymaga kreatywności, wyobraźni przestrzennej i zdolności analitycznego myślenia. Gadżet od Arckit rozwinie powyższe umiejętności.
Oglądając dzieła mistrzów architektury, zastanawiasz się skąd czerpią pomysły na swoje projekty? A może sam marzysz, by zostać nową Zahą Hadid? Jeśli masz wyobraźnię przestrzenną, głowę pełną pomysłów i lubisz się bawić formą i kształtem, masz szansę. Jeśli nie, wszystko to można sobie wykształcić ciężką pracą lub... zabawą. A to za sprawą pomysłowego narzędzia dla studentów, hobbystów, młodych architektów, a nawet dzieci.
Arckit Cityscape i Arckit Masterplan to nietypowe zestawy „klocków” do samodzielnego składania dla fascynatów architektury czy osób planujących przestrzeń miejską, ale też dla zwyczajnych miłośników składania modeli czy dzieci marzących o karierze architekta. Firma Arckit już w 2014 roku stworzyła pierwsze narzędzia, które były dedykowane profesjonalistom z branży. Okazało się jednak, że ich zestawy do składania zdobyły ogromną popularność także poza światem architektury i sięgało po nie wiele osób, które po prostu lubią działać kreatywnie.
- Arckit powstał po to, by architektura była dostępna dla każdego. To nowy sposób na myślenie o designie – opowiadają twórcy o idei, która przyświecała im przy tworzeniu swoich zestawów.
Klocki składają się z pięknie wykonanych, modułowych elementów, które swobodnie można łączyć w całkiem spore konstrukcje. Pozwalają one także na zabawę skalą oraz różnymi formami i szablonami. Klocki zostały stworzone tak, by odpowiadały różnym poziomom umiejętności – zestaw Masterplan występuje dodatkowo także w wersji dla profesjonalistów. Dzięki nim w stosunkowo krótkim czasie można stworzyć nie tylko niewielkie uliczki, ale nawet całe miasteczka – i to bez specjalistycznego wykształcenia. Projektanci Arckit podkreślają, że nawet dzieci mogą świetnie się bawić dzięki ich zestawom – to doskonała zabawa dla każdego bez względu na płeć czy wiek. Klocki nie wymagają specjalnych narzędzi ani kleju czy instrukcji. Zestawy od Arctic mają trafić do sklepów jeszcze w tym roku. Ich ceny zaczynają się od 19 dolarów, zależy ona od wielkości oraz wersji kolorystycznej (dostępne są wersje białe oraz kolorowe).
Źródło: Dezeen / Kickstarter