Aplikacja na słońce

W końcu słońce zaczyna zaglądać do kolejnych miast w Polsce, a zima staje się przeszłością. To jednak oznacza także konieczność ochrony przed promieniowaniem UV.

Data publikacji: 23.05.2017

Zmarszczki, brzydka, zmęczona cera i dotkliwe poparzenia to tylko początek z długiej listy tego, jak nadmiar słońca i szkodliwego promieniowania może wpłynąć na naszą skórę. Nowotwór to najgroźniejszy ze skutków nieostrożnego opalania, dlatego tak ważne jest, by zażywać słońca rozważnie i stopniowo, ze wsparciem niezbędnych filtrów blokujących promieniowanie UV. Sprzymierzeńcem w tej walce są kremy i olejki, a także nawyk zakładania kapelusza z szerokim rondem na plażę i zakrywanie ciała przy długiej ekspozycji na słońce. Technologia także ma coś do dodania w tym względzie.

Cały dzień wylegujecie się na plaży, promienie słońca przyjemnie ogrzewają waszą skórę, a wy zażywacie wakacji w pełni. Niestety, wieczorem odczuwacie boleśnie skutki zbyt lekkiego podejścia do opalania i kolejne dni spędzacie w cieniu, unikając najmniejszego kontaktu ze słońcem. Znacie ten scenariusz? A gdyby tak telefon przypominał wam o tym, by nałożyć na skórę krem z filtrem oraz doradzał w kwestii świadomego opalania? Dzięki plastrowi UV i dedykowanej aplikacji stworzonej przez firmę La Roche-Posay to możliwe. Ich plaster to sympatyczna naklejka, wyposażona w czułe sensory reagujące na światło. Pozostawiona na skórze analizuje jak długo jest ona wystawiona na promienie słoneczne i poprzez dedykowaną aplikację przesyła porady odnośnie częstotliwości smarowania się kremem, informacje o tym jak dbać o skórę i jak bardzo w danym momencie jest narażona na promienie UV.

Korzystanie z plastra jest bardzo proste – wystarczy uzupełnić swój profil skóry w aplikacji poprzez udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących typu cery czy miejsca, w którym przebywacie. Następnie należy zeskanować kod i… skupić się na pięknej pogodzie, bo aplikacja od tej chwili zadba o ochronę przed słońcem. Plaster został stworzony poprzez nałożenie na siebie kilku warstw specjalnego tuszu, czułego na światło. Co ważne, plaster mogą nosić bez problemu dorośli, jak i dzieci, które są szczególnie wrażliwe na słońce. Plastry można otrzymać za darmo w wyznaczonych przez La Roche-Posay gabinetach dermatologicznych. Marka planuje rozdać niemal milion plastrów w 2017 roku. To część ich kampanii uświadamiającej o profilaktyce przeciwko czerniakowi.

 

Źródło: FashionBiznes

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.