Amica Fen VM2051 – odkurzacz z funkcją miękkiego startu

Wyposażony w kilka ciekawych funkcji Amica Fen VM2051 to odkurzacz o bardzo wysokiej żywotności.

Data publikacji: 08.06.2016
Trudno byłoby zadbać o należytą czystość w domu czy mieszkaniu bez odkurzacza. Przy zakupie tego typu sprzętu AGD nie zwracamy szczególnie dużej uwagi na jego parametry i dodatkowe funkcje. Szkoda, ponieważ trafiony zakup sprawia, że odkurzacz będzie nam służył przez lata. Jeśli chcielibyście na takowy trafić to miejcie na uwadze model Amica Fen VM2051.

Producent zdecydował się zaimplementować w Amica Fen VM2051 funkcję miękkiego startu. Wprawdzie nie brzmi to szczególnie klarownie, ale idea tego rozwiązania jest naprawdę prosta. Zastosowany tu moduł elektroniki ma za zadanie kontrolować rozruch odkurzacza tak, aby był on jak najbardziej płynny. Jaka z tego korzyć? Miękki start zapewnia ochronę silnika i znacznie wydłuża jego żywotność.

Co ciekawe, wcale nie jest to jedyne rozwiązanie, które ma na celu sprawienie, że z Amica Fen VM2051 można będzie cieszyć się przez długi czas. Ważne jest też zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz zabezpieczenie przed odkurzaniem bez worka – jeśli go nie zamontujemy lub gdy zrobimy to niewłaściwie blokada nie pozwoli na zamknięcie pokrywy.

Odkurzacz Amica Fen VM2051

Moc odkurzacza Amica Fen VM2051 wynosi 1200 W. Pozwala to efektywnie pozbywać się kurzu i innych zanieczyszczeń, przewidziano zresztą regulację obrotów. Jeśli dodać do tego komplet końcówek można być pewnym wysokiej efektywności pracy. Producent dołącza do odkurzacza ssawkoszczotkę uniwersalną, a także ssawki do szczelin, tapicerki, a nawet do książek. Całość bazuje na chromowanych rurach teleskopowych.

Przyj omawianiu konstrukcji odkurzacza mieć trzeba na względzie także miękkie i ciche koła. Powalają one nie tylko unikać hałasu, ale również chronią podłogi przed ewentualnymi zarysowaniami. To zresztą także ochrona dla samego odkurzacza, ponieważ nie jest on poddawany wstrząsom. Nie mogło zabraknąć również automatycznie zwijającego się przewodu. Jego długość wynosi aż 5 metrów, co pozwala bez problemu wysprzątać nawet największy salon.

Źródło: Amica

Zobacz także

Odkurzacze / #Artykuł

h-jet90-icon-jpg-13197

Duża moc, wygoda i higiena – odkurzacz Samsung Jet™ 90 spełnia wszystkie wymogi

Przyglądamy się modelowi Samsung Jet™ 90 i… wygląda na to, że spełnia wszystkie wymogi charakteryzujące dobry odkurzacz bezprzewodowy.

Odkurzacze / #News

hoover-box-jpg-13172

Czysta przyjemność, przyjemna czystość

Jeden sprzęt, który zaprowadzi w twoim domu przyjemną czystość i zamieni wiosenne porządki w czystą przyjemność. Taką obietnicę zdaje się składać producent odkurzacza Hoover H-Free 500 Hydro Plus.

Odkurzacze / #News

h-sharp-o-box-jpg-13055

Jeden odkurzacz, by wysprzątać cały dom (i nie tylko)

Sharp twierdzi, że jego nowe odkurzacze pionowe mogą cię zainteresować. I rzeczywiście mogą – bo wystarczy ci to jedno urządzenie, aby cały dom był dokładnie poodkurzany.