Airbnb w nowej roli

Kultowa aplikacja zamiast jedynie wynajmować, zacznie też tworzyć urlopowe raje.

Data publikacji: 22.08.2016

Jeśli jesteś wytrawnym podróżnikiem, Airbnb nie trzeba ci przedstawiać. To kultowa już marka, oferująca wynajem domów lokalnych gospodarzy w niemal 200 krajach na świecie. Sukces sprawił, że jej twórcy chcą iść o krok dalej i zacząć tworzyć najciekawsze wakacyjne destynacje z Samar, swoim nowym studiem projektowym.

Pierwsze dzieło designerów stanie w japońskim mieście Yoshino. Architekt, Go Hasegawa pierwotnie stworzył swoje minimalistyczne arcydzieło z drzewa cedrowego na potrzeby tokijskiej wystawy „House Vision”. Teraz, dzięki Airbnb, dom został przeniesiony na wieś, gdzie korzystający z aplikacji turyści, mogą go wynająć jako domek letniskowy. Fundusze, które zostaną dzięki temu zebrane, pomogą promować Yoshino oraz przyciągać młodych, bowiem wielu z nich wyemigrowało z rodzinnego miasteczka. Jeśli Yoshino stanie się modne wśród turystów, część emigrantów może zechce do niego powrócić i założyć biznesy agroturystyczne lub stworzyć dla nich inne atrakcje. Na projekt Hasegawy zdecydowano się, ponieważ według Airbnb to wyjątkowa przestrzeń, która zbliża gospodarza i gościa oraz pozwala kształtować głębszą więź między nimi. To ciekawa inicjatywa łącząca nie tylko design i biznes, ale też wspierająca lokalną gospodarkę i nastawiona na społeczną odpowiedzialność biznesu oraz zrównoważony rozwój. Samar ma w założeniu być studiem zrzeszających grafików, architektów i projektantów z wielu krajów. Wszystko po to, by tworzyć ciekawe miejsca o niezwykłej atmosferze.

– Samar to miejsce, gdzie tworzą się nowe idee i produkty służące społeczności Airbnb – podkreśla co-founder portalu i projektant, Joe Gebbia. Zmiany jakie nastąpiły w Airbnb ma podkreślać odświeżone logo. Do standardowego logotypu dodano kropkę symbolizującą przełomowość, jaką charakteryzować ma się Samar. Nowe studio to nie tylko projekty architektoniczne. W jego okręgu zainteresowań mają znaleźć się także aplikacje, rozwiązania technologiczne oraz ekologia – wszystko, co pozwoli budować podróżnikom nowe doświadczenia w miejscach, do których się wybiorą. Jak podkreśla Gebbia, Samar nie ma ograniczeń – ważny jest cel: zbliżanie obcych sobie ludzi na całym świecie i wyniesienie gościnności na nowy poziom.


 

Źródło: Itsnicethat / Dezeen

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.