/hamag/assets/7-mitow-o-suszarkach-slider-jpg-8705.jpeg

7 mitów o suszarkach i pralko-suszarkach

Na przykładzie urządzeń Electrolux łatwo dojść do wniosku, że suszarki i pralko-suszarki postrzegamy niekiedy błędnie.

Data publikacji: 10.04.2017
Nie da się ukryć, że pralko-suszarki i suszarki elektryczne cały czas zyskują na popularności. Użytkownicy szybko przekonują się to zalet tego typu urządzeń AGD, ale jednocześnie wciąż mówić można o swojego rodzaju mitach dotyczących ich funkcjonalności, ekonomiczności czy rozmiarów.

Obala je firma Electrolux, która ma w swojej ofercie omawiane urządzenia i cały czas czyni starania o to, aby je udoskonalać i tym samym wychodzić naprzeciw wymaganiom użytkowników. Nie podlega dyskusji, że pralko-suszarka lub suszarka do ubrań ułatwia życie domownikom, odciąża ich z wielu czasochłonnych  prac. Mówić można tu także o oszczędnościach pieniędzy i dlatego tym bardziej warto odczarować mity na temat tych urządzeń.

Mit nr 1. Ubrania suszone mechanicznie są bardzo pogniecione i trzeba je długo prasować

Wszystko zależy od konkretnego urządzenia. Electrolux stosuje w wybranych modelach system parowy Steam System, który potrafi w zaledwie 16 minut zniwelowane zagniecenia i niepożądane zapachy. Ubrania wyglądają idealnie, z suszarki wyciągamy ubrania od razu gotowe do noszenia.

Mit nr 2. Tkaniny suszone za pomocą suszarki szybciej się niszczą i mogą się kurczyć

Nie, jeśli skorzystamy ze specjalnego programu suszenia wełny i jedwabiu. Dzięki niemu możemy bez obaw suszyć nawet najdelikatniejsze rzeczy przeznaczone do prania ręcznego.

Mit nr 3. Po wyjęciu z suszarki odzież jest nieprzyjemna w dotyku

Ten mit obala technologia OptiSense, która automatycznie dostosowuje czas trwania cyklu do wielkości ładunku. Niezależnie od tego, czy włożymy do  urządzenia 3, 6 czy 9 kg odzieży, nie będzie ona prana zbyt długo ani nie zostanie przesuszona.

Mit nr 4. Suszarka zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu

Z pewnością mniej niż rozwieszane na stojakach pranie. Poza tym, lekką suszarkę można ustawić na pralce, wystarczy skorzystać ze specjalnego stelażu.

Mit nr 5. Obsługa takich urządzeń jest zbyt skomplikowana

Taki osąd w pralko-suszarkach Electrolux zupełnie się nie sprawdza. Do ich obsługi wystarcza bowiem jeden guzik, którym uruchomia się proces prania, a następnie suszenia. Nie ma potrzeby wyboru dwóch oddzielnych cykli.

Mit nr 6. Pralko - suszarki są awaryjne

Electrolux zapobiega takim obawom w najlepszy z możliwych sposobów. Silniki w urządzeniach tej marki objęte są 10-letnią gwarancją.

Mit nr 7. Pralko-suszarki i suszarki zużywają dużo prądu i są nieekonomiczne

Suszarki i pralko-suszarki Electrolux korzystają z silników inwerterowych, dzięki czemu zużywają połowę energii, jaką pobierają urządzenia wyposażone w tradycyjny silniki. Niektóre modele, te w klasie A+++ wykorzystują nawet o 68% mniej energii niż inne tego typu urządzenia.

Źródło: Electrolux

Zobacz także

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-12285

Jaką pralkę wybrać? TOP 10

Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę kupić, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy 10 najlepszych pralek w różnych cenach, w zależności od zasobności portfela znajdziesz tu pralkę dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki w 2020 roku.

Pralki / #Artykuł

samsung-ai-control-icon-jpg-13075

Ta pralka chce Cię poznać

Piorą szybciej i oszczędniej, a do tego są inteligentne i delikatne dla tkanin. Nowe pralki Samsung AI Control są w stanie skutecznie zwiększyć twój komfort, a to tylko początek wyliczanki.

Pralki / #Test

classic-jpg-12915

Pralka Samsung WW10M86INOA - czy warto inwestować w nowoczesne technologie?

Samsung QuickDrive WW10M86INOA to dopracowana w każdym detalu pralka z półki premium. Jest cicha, bardzo pojemna, gwarantuje znaczne przyśpieszenie procesu prania, energooszczędność i wydajność na lata. Czy jest warta inwestycji?