/hamag/assets/agd-oszczedzanie-wody-slider-jpg-8519.jpeg

6 technologii w sprzęcie AGD, które pomogą Ci oszczędzać wodę

Samsung dba nie tylko o efektywność swoich urządzeń AGD. Stara się pamiętać przy tym o środowisku.

Data publikacji: 30.03.2017
Nie da się ukryć, że woda odgrywa w naszym życiu ogromne znacznie, bez niej nie moglibyśmy przecież funkcjonować. 22 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wody, któremu tym razem przyświecało hasło marnowania wody. Tutaj wiele do powiedzenia mieliby producenci oraz użytkownicy urządzeń AGD. Na szczęście ci pierwsi starają się o coraz bardziej innowacyjne technologie, dzięki którym możliwe jest oszczędzanie wody. Jednym z liderów wydaje się tu firma Samsung.

Od dawna stawia ona chociażby na pralki z Eco Bubble. Mowa tutaj o systemie, który wykorzystuje aktywną pianę powstałą z połączenia wody, powietrza i detergentu. Ten ostatni jest rozpuszczany zdecydowanie skuteczniej, a dodatkowo szybciej wnika w tkaniny. Liczyć można tu także na sprawniejsze wypłukiwanie detergentu bez ryzyka pozostawienia osadu i możliwość prania wszystkich ubrań w niskiej temperaturze. Dzięki Eco Bubble można uniknąć ponownego płukania ubrań i prania osobno różnych rodzajów tkanin.

Również pralek dotyczą technologie Optimal Wash i Fuzzy Logic. Dzięki pierwszej pralka jest w stanie zbierać informacje o wadze wsadu, druga z kolei dostosuje niezbędną ilość wody, jaka potrzebna jest do jego wyprania.

Wbrew pozorom, oszczędzać można również na zmywaniu, bez utraty efektywności tego procesu. Zwłaszcza, jeśli postawi się na zmywarkę z Waterwall i Zone Booster. System Waterwall odpowiada za wytwarzanie silnej ściany wody od krawędzi do krawędzi zmywarki, przez co możliwe jest bardzo dokładne myjcie wszystkich naczyń. Funkcja Zone Booster działa już nieco inaczej. Dzieli ona dolny kosz zmywarki na dwie strefy – w jednej ściana wody pracuje z normalną mocą, w drugiej intensywniej, gdzie domyte zostaną nawet największe zabrudzenia.

Zmywarka z systemami Waterwall i Zone Booster

Czy oszczędzać wodę może także lodówka, gdzie zainteresowanie budzi przede wszystkim energia elektryczna? Tak, ale posiadać musi funkcję No Frost. Samsung stosuje ją już we wszystkich swoich propozycjach. Nie bez powodu, ponieważ ten system ciągłego obiegu powietrza wewnątrz urządzenia skutecznie usuwa wilgoć, co w konsekwencji eliminuje powstawanie szronu i lodu. Można zatem zapomnieć o czasochłonnym myciu i rozmrażaniu lodówki, a tym samym dodatkowym zużyciu wody.

Źródło: Samsung

Zobacz także

Duże AGD / #News

h-suszarki-icon-jpg-13082

Suszarka automatyczna. Będzie jak zmywarka?

Jeszcze niedawno zmywarka była uważana za zupełnie zbędny sprzęt – dziś niemal nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Znajduje się w coraz większej liczbie domów i z powodzeniem ułatwia życie. Czy taka sama przyszłość czeka suszarki automatyczne?

Duże AGD / #News

h-vestfrost-wfg18-box-jpg-13047

Bezpieczna i stylowa przestrzeń dla wina

Chłodziarka Vestfrost WFG18 to bezpieczna przestrzeń dla wina. Zastosowane technologie dbają o zachowanie jego idealnego smaku, koloru i aromatu.

Duże AGD / #News

h-sharp-suszarka-box-jpg-12971

Na pytanie o nowoczesne suszarki odpowiada Sharp

Oszczędzaj czas, energię, miejsce i… nerwy – nowe suszarki Sharp z linii TD mogą okazać się w tym bardzo pomocne.