„40 + 52” – kalendarz młodej mamy

Każda świeżo upieczona mama przyzna, że mimo zmęczenia i braku snu, ciąża i pierwsze chwile z maluszkiem są wyjątkowe. By zachować wspomnienia na dłużej, warto sięgnąć po...

Data publikacji: 20.11.2017

Kilka miesięcy oczekiwania, rosnący brzuch, kompletowanie wyprawki... To dopiero początek – gdy zjawia się dziecko, życie każdej rodziny wywraca się do góry nogami. To dla wszystkich jej członków wyjątkowy czas, szczególnie dla młodej mamy, która spędza z maluchem każdą wolną chwilę, przeżywając pierwszy uśmiech, krok i słowo. Czas jednak płynie nieubłaganie, a nieporadny maluch szybko zmieni się w zbuntowanego nastolatka. Jednak zanim to nastąpi, warto kolekcjonować wspomnienia, pierwsze radości, przemyślenia i wrażenia. Po jakimś czasie będą piękną pamiątką. By to ułatwić, Katarzyna Bogucka stworzyła piękny kalendarz młodej mamy.

„40 + 52” to notatnik stworzony z myślą o 40 tygodniach ciąży i pierwszym roku (czyli 52 tygodniach) życia dziecka. Pełen jest pięknych ilustracji, kreatywnych zadań i miejsca na wspomnienia. Za pomysł odpowiada Katarzyna Bogucka, projektantka stojąca za marką Nioska.

– Kalendarz ma służyć uporządkowaniu myśli i uczuć towarzyszących w ciąży i w pierwszym roku życia dziecka. To dobre miejsce na snucie planów i wizji przyszłości oraz opisywanie kolejnych etapów rozrostu brzucha i rozwoju dziecka – wyjaśnia ilustratorka. Kalendarz formatu A5 ma 190 stron, które pozwolą skupić się w natłoku obowiązków na nowej roli i uczuciach młodej mamy, wpisując np. ile razy sprawdzała czy dziecko oddycha podczas pierwszego wspólnego tygodnia czy spisując plusy i minusy bycia w ciąży. Znajdziemy w nim także informacje i ciekawostki informujące np. w którym tygodniu maluch w brzuchu matki zaczyna słyszeć, co pozwoli wybrać idealny czas na wspólne słuchanie ulubionej muzyki.

Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń notatnika, warto sięgnąć nie tylko po długopis czy ołówek, ale też inne narzędzia, choćby kredki, by popuścić nieco wodze wyobraźni i uruchomić kreatywność. Zalecana jest także spora doza dystansu oraz poczucia humoru. Ilustratorka ma nadzieję, że w ten sposób powstaną piękne pamiątki dla mam i ich latorośli. Notatnik można kupić w sklepie Pan tu nie stał – cena to 39 PLN.

 

Źródło: label / Pan tu nie Stał

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!