/hamag/assets/vestfrost-o-slider-jpg-12968.jpeg

Nowoczesna kuchnia jak z lat 60.

Kuchnia w stylu lat 60., ale pełna nowoczesnych technologii. Czy to jest w ogóle możliwe do połączenia? Co to za pytanie – oczywiście, że tak!

Data publikacji: 26.11.2020
Z modą jest jak z bumerangiem – zawsze wraca. I podczas gdy nasze mieszkania wyglądają coraz bardziej minimalistycznie, odświeżeniem, które doceni każdy esteta, może być postawienie na meble i sprzęt AGD inspirowane latami 50. i 60. minionego stulecia. Pełne kolorów, o charakterystycznych, opływowych kształtach i z nieco „industrialną” nutką. 

Odrzuć bylejakość. Postaw na kuchnię rodem z lat 60. 

No pomyśl tylko – czy nie znudziły ci się już te proste kształty i cały ten minimalizm? Czy nie masz już dość nudnych, czarnych, białych albo srebrnych kuchni? Nadaj sercu swojego domu ładnych kolorów i… oryginalności. Cofnij się do lat 50. i 60. ubiegłego wieku i zaczerpnij estetyczną inspirację. Najlepsze jest to, że wcale nie musisz wtedy rezygnować z nowych technologii. Okazuje się, że to da się połączyć!

Żeby mieć kuchnię w stylu retro, nie musisz szukać sprzętu z drugiej ręki, poobijanego z każdej strony czy z obdartą farbą. W ogóle nie musisz szukać niczego starego, bo są na szczęście nowoczesne urządzenia, które na pierwszy rzut oka nie różnią się od swoich klasycznych pierwowzorów. To dobrze - nikt chyba nie chciałby kupić lodówki czy kuchenki starszej nawet od siebie. 

Kojarzysz Vestfrost? To duński producent, którego historia sięga właśnie lat 60. i który w swojej nowej kolekcji sprzętu AGD powrócił do estetycznie do tamtych (albo i nieco wcześniejszych) czasów. Co ważne – estetycznie, ale nie technologicznie, ale o tym wspomnimy za chwilę. Na razie zatrzymajmy się na wyglądzie i od razu zwróć uwagę na to, że firma przygotowała po dwa warianty swoich nowych urządzeń. Możesz postawić na klasyczny beż, jeśli celujesz w stonowaną kolorystykę…

Vestfrost More than Retro

…Albo też na kolor bordowy – żywy i wyraźnie się odznaczający. To wymaga już pewnej aranżacyjnej odwagi, ale efekt może być zniewalający. Seria nie bez powodu nosi nazwę More than Retro, a składają się na nią trzy elementy: wolnostojąca kuchnia Vestrfrost Madlavning, naścienny okap kuchenny Vestfrost Emhætter oraz wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka Vestfrost Kølefryseskabe

Kuchnia Vestfrost to zdecydowanie "more than retro"

Pod tymi niemal niewymawialnymi dla przeciętnego zjadacza chleba z kraju nad Wisły nazwami kryją się bardzo ciekawe urządzenia. Okazuje się bowiem, że pomimo retro-opakowania, każdy z nich to jak najbardziej nowoczesny sprzęt. Weźmy pierwszą z brzegu kuchenkę z 5-palnikową płytą gazową i elektrycznym piekarnikiem. Oddaje ona do twojej dyspozycji między innymi 9 programów pieczenia (nie wyłączając z tego termoobiegu i rozmrażania) oraz zapalarkę w przepięknych, chromowanych pokrętłach.

Vestfrost VC-993wnPBG

To nowoczesna kuchnia, wyposażona w technologie pomagające w codziennym gotowaniu i pieczeniu oraz zwiększające jej efektywność, jak również w wysokiej klasy zabezpieczenia. Równocześnie prezentuje się jakby została przeniesiona w czasie sprzed sześciu czy siedmiu dekad. Całość pod względem estetyki przełamuje jedynie LED-owy wyświetlacz – jasno dający do zrozumienia, że to nie klasyczny sprzęt, lecz nowoczesne urządzenie w stylu retro. 

Okap, który ozdobi twoją kuchnię

Następny w kolejce jest okap – wyjątkowo cichy (mogący generować jedynie 46 decybeli), a równocześnie bardzo wydajny (bo mówimy o efektywności dochodzącej do 745 metrów sześciennych na godzinę). To bezszczotkowy silnik sprawia, że pomimo bardzo niewielkiego hałasu okap błyskawicznie pochłania zapachy, dym czy parę wodną. Urządzenie jest też wyposażone w oszczędne, LED-owe oświetlenie, a nieco niżej zawieszony jest chromowany uchwyt. Zresztą wygląd to – ponownie – jeden z niezaprzeczalnych atutów tego sprzętu. 

Vestfrost VE-90RSABR

Lodówka Vestfrost - połączenie klasyki z nowoczesnością

W przypadku lodówki zaokrąglone narożniki i niezwykle charakterystyczne klamki to te elementy, które pozwalają się niejako cofnąć o kilka dekad do tyłu. Do momentu aż się ją otworzy, bo i tutaj producent postarał się o nowoczesne technologie, w tym o rozwiązanie nazwane NoFrost Multi. Chroni ono nie tylko przed osadzaniem się szronu wewnątrz chłodziarki, ale też przed wysuszaniem powietrza i mieszaniem się zapachów jedzenia. 

Vestfrost VR-FB373-2E0BG

NoFrost Multi przy okazji też pozwala zaoszczędzić energię, a to bezpośrednio przekłada się też na to, że więcej pieniędzy zostanie w twoim portfelu. Poza tym w środku drzemią jeszcze takie rozwiązania jak teleskopowa półka, którą można w razie potrzeby złożyć, by postawić niżej wyższe produkty, szuflada z regulacją wilgotności oraz komora, w której utrzymywana jest temperatura 0 stopni. Technologia Ion Tech z kolei neutralizuje nieprzyjemne zapachy, a filtr Maxi Fresh – eliminuje etylen, aby wydłużyć okres przydatności warzyw do spożycia. 

Nadaj kuchni styl. Styl lat 60.

No dobra, to ile trzeba zapłacić, żeby wyposażyć swoją kuchnię w nowoczesne urządzenia zachwycające ponadczasowym wyglądem? Zestaw, taki jak ten, który ci zaprezentowaliśmy, kosztuje niespełna 12 tysięcy złotych. Oczywiście nie musisz kupować go całego – ceny poszczególnych elementów przedstawiają się następująco: 

Źródło: Vestfrost

Zobacz także

Duże AGD / #News

h-suszarki-icon-jpg-13082

Suszarka automatyczna. Będzie jak zmywarka?

Jeszcze niedawno zmywarka była uważana za zupełnie zbędny sprzęt – dziś niemal nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Znajduje się w coraz większej liczbie domów i z powodzeniem ułatwia życie. Czy taka sama przyszłość czeka suszarki automatyczne?

Duże AGD / #News

h-vestfrost-wfg18-box-jpg-13047

Bezpieczna i stylowa przestrzeń dla wina

Chłodziarka Vestfrost WFG18 to bezpieczna przestrzeń dla wina. Zastosowane technologie dbają o zachowanie jego idealnego smaku, koloru i aromatu.

Duże AGD / #News

h-sharp-suszarka-box-jpg-12971

Na pytanie o nowoczesne suszarki odpowiada Sharp

Oszczędzaj czas, energię, miejsce i… nerwy – nowe suszarki Sharp z linii TD mogą okazać się w tym bardzo pomocne.