/hamag/assets/h-ces-slider-jpg-13027.jpeg

Takiej szczoteczki jeszcze nie było, takiego głośnika też - nowości z CES 2021

Szczoteczka ze sztuczną inteligencją, suszarka chroniąca, a nie niszcząca włosy, robot sprzątający z funkcją mopa czy podwójna pralka. To tylko niektóre spośród najciekawszych nowości sprzętowych zaprezentowanych podczas targów CES 2021.

Data publikacji: 18.01.2021

Targi Consumer Electronics Show co roku przyciągają największych producentów sprzętu, którzy chwalą się swoimi ostatnimi osiągnięciami z zakresu elektroniki użytkowej. Choć wydarzenie CES 2021 odbyło się wyłącznie w sferze wirtualnej, nie zabrakło ciekawych premier, pokazujących jak jeszcze można unowocześnić i uprzyjemnić codzienne życie. Sprawdź, co może wkrótce stać się nowym standardem.

Philips Sonicare 9900 Prestige – szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją

Jedną z najjaśniejszych gwiazd targów CES 2021 była ona. Najbardziej zaawansowana technologicznie szczoteczka elektryczna producenta z Holandii: Philips Sonicare 9900 Prestige. Jej sekretem jest rozwiązanie SenseIQ, wykorzystujące sztuczną inteligencję, aby wykrywać styl szczotkowania i nacisk, a następnie dostosowywać do tego działanie. Efektem jest spersonalizowane i zoptymalizowane doświadczenie – gwarancja najlepszych efektów i pełnej ochrony zębów i dziąseł. Pomiar dokonywany jest 100 razy na sekundę i równie błyskawiczna jest reakcja. 

Philips Sonicare 9900 Prestige

Panasonic Nanoe EH-NA67-W – suszarka chroniąca Twoje włosy

Suszarki do włosów są kojarzone raczej z tym, że je niszczą. Wprawdzie standardem jest już jonizacja, ale japoński producent postanowił pójść o krok dalej, czego owocem jest Panasonic Nanoe EH-NA67-W. Co wyróżnia ten model? Ano technologia, która pozyskuje wilgoć z otoczenia i wykorzystuje ją, by nawilżać cebulki – w postaci nanocząsteczek. Oprócz tego urządzenie ma również specjalnie zaprojektowaną dyszę, eliminującą mocne uderzenia gorąca i gwarantującą równomierne rozłożenie ciepłego powietrza.

Panasonic Nanoe EH-NA67-W

LG CordZero ThinQ A9 Kompressor+ – wyjątkowo samodzielny odkurzacz

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy LG CordZero ThinQ A9 Kompressor+ ma się sprawdzać równie dobrze na podłogach twardych i wykładzinach, jak również na tapicerkach. Skutecznie zasysa kurz, drobinki brudu i sierść. Największe wrażenie robi jednak drugi element zestawu, którym jest stacja ładowania. Nie tylko dobrze wygląda, ale też mieści w sobie cały odkurzacz i akcesoria do niego. W dodatku równocześnie pełni funkcję ładowarki i zbiornika na kurz – w pełni automatycznego, co oznacza, że kurz jest zasysany, więc ryzyko jego wysypania czy zapylenia pokoju jest ograniczone do minimum

LG CordZero ThinQ A9 Kompressor+

Roborock S7 – on odkurza i mopuje, a Ty patrzysz i podziwiasz

Na targach CES 2021 światło dzienne ujrzał również następca jednego z najpopularniejszych w naszym kraju robotów sprzątających. Nowy Roborock S7 nie tylko odkurza, ale też mopuje podłogi, zapewniając kompleksowe czyszczenie. Mop wykonuje do 3000 obrotów na minutę, a dzięki sensorowi nie dopuszcza do zamoczenia dywanów. Tak jak poprzednik, po mieszkaniu porusza się samodzielnie, a naładowany do pełna akumulator zapewnia nawet 3 godziny działania. 

Roborock S7

Samsung JetBot 90 AI+ – inteligentny robot sprzątający

Jest jeszcze jeden robot sprzątający, o którym warto wspomnieć. To Samsung JetBot 90 AI+ ze sztuczną inteligencją Intel AI. W połączeniu z LIDAREM (czyli czujnikiem podobnym do radaru) i sensorem 3D, bezbłędnie rozpoznaje obiekty wokół siebie, dzięki czemu potrafi niezwykle sprawnie poruszać się po pokoju. Technologia zapewnia tu świetne efekty sprzątania oraz pełne bezpieczeństwo. Nie musisz się też obawiać, że biżuteria lub inne cenne przedmioty zostaną przez przydatek wciągnięte do jego pojemnika. Niezmiennie możesz także liczyć na automatyczny powrót do stacji ładująco-czyszczącej. 

Samsung JetBot 90 AI+

Samsung AI Control – suszarki i pralki, które uczą się Ciebie

Oprócz odkurzacza Samsung zaprezentował również nowe pralki i suszarki z panelem AI Control. Dzięki sztucznej inteligencji takie urządzenie uczy się Twoich preferencji, a to z kolei pozwala mu szybciej docierać do Ciebie z najważniejszymi funkcjami czy rekomendacjami programów. Wie na przykład, że w sobotę najczęściej pierzesz bawełnę w 60 stopniach i gdy tylko włączysz tego dnia pralkę, to otrzymasz taką propozycję – wystarczy ją zatwierdzić. Podobnie ma się sprawa z suszarkami. 

Samsung AI Control

TCL X10 – jedna pralka, dwa prania

Jeszcze jeden producent zaprezentował ciekawą pralkę. TCL X10 – bo o tym modelu mowa – jest o tyle nietypowym sprzętem, że ma dwa osobne bębny – jeden ładowany od frontu, drugi zaś od góry. Możesz dzięki temu zaoszczędzić czas, równocześnie piorąc niemowlęce ubranka oraz kolorowe ubrania pozostałych domowników. Bębny mogą być używane jednocześnie lub niezależnie od siebie – wszystko zależy od Ciebie. Sama pralka cechuje się też wydajnym silnikiem direct drive, technologiami zapewniającymi efektywne i delikatne pranie oraz łącznością Wi-Fi, zwiększającą komfort obsługi. 

TCL X10

Ampere Shower Power – głośnik pod prysznic, którego nie musisz ładować

Na koniec ciekawostka: Ampere Shower Power to głośnik Bluetooth, który może towarzyszyć Ci podczas prysznica – świetny gadżet, szczególnie dla tych, co lubią sobie pośpiewać podczas kąpieli. To, co w nim najlepsze, to że nie trzeba go ładować – energię potrzebną do działania daje mu przepływająca woda (i spokojnie – jest zapas energii, więc zakręcenie wody nie sprawi od razu, że muzyka się wyłączy). Warto też podkreślić, że obudowa gadżetu została wykonana z tworzywa sztucznego z recyklingu. 

Ampere Shower Power

Źródło: Philips, Panasonic, LG, Xiaomi, Samsung, TCL, Ampere, CNET, TechHive, informacja własna

Zobacz także

Sprzęt AGD / #Artykuł

h-vestel-box-jpg-13064

Pandemia wpłynęła też na sektor AGD. W jaki sposób?

Co pandemia zmieniła względem AGD i jaka jest kondycja tego sektora po tym bardzo trudnym roku? Spytaliśmy o to Andrzeja Krop – dyrektora zarządzającego Vestel Poland.

Sprzęt AGD / #News

h-candy-310-jpg-12605

Technologia uprzyjemni obowiązki - sprzęt z targów IFA 2019

Grupa Haier Europe pojawiła się na targach IFA 2019, aby zaprezentować swoje najnowsze urządzenia do domu. Wyposażyła je w rozwiązania, dzięki którym wykonywanie codziennych obowiązków ma być dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Sprzęt AGD / #Artykuł

classic-jpg-12344

Najciekawsze produkty i technologie AGD w 2018 roku

Mijający rok 2018 przyniósł bardzo wiele ciekawych premier produktów, które w istotny sposób wpływają na nasz komfort życia.