/hamag/assets/otwarcie-jpg-10225.jpeg

Spal to. Aromatyczne sposoby na oczyszczenie aury w domu!

Szczypta magii i ezoteryki w codziennym życiu? Jeśli jest pachnąca, a do tego oczyszcza i daje ukojenie to czemu nie. Znacie magiczne właściwości białej szałwii?

Data publikacji: 29.06.2017
Chętnie kupujemy nowoczesne odkurzacze i mopy. Inwestujemy w oczyszczacze powietrza i dobre filtry. Po prostu: lubimy czystość i dobrze czujemy się w lśniących wnętrzach. A co z domową energią? Czujecie, że czasem nie wystarczy dobrze wywietrzyć mieszkanie, bo coś i tak „wisi w powietrzu”. Oto kilka sposobów na inne niż zwykle oczyszczanie domowej przestrzeni.

Każde mieszkanie i każdy dom mają swoją niepowtarzalną energię, zapach i aurę. W niektórych przestrzeniach czujemy się świetnie, w innych boli nas głowa, coś niepokoi i rozprasza. Po odwiedzinach toksycznych osób, po kłótni lub po prostu – bo czujemy taką potrzebę, można pokusić się i oczyścić własną przestrzeń w trochę inny sposób niż tradycyjne wypucowanie mieszkania. Do tego celu można użyć np. białej szałwii, niesamowicie aromatycznego Palo Santo, węgla trybularzowego, słowiańskiej mieszanki ziół, kadzidła, a nawet zwykłej świecy w odpowiednim kolorze. Tak naprawdę nie liczy się czym oczyszczamy, ale intencja z jaką to robimy.

Szałwiowy dymek

Biała szałwia to zioło, które oczyszcza zarówno aurę ludzi, pomieszczeń, jak i przedmiotów. Jest bardzo aromatyczna, ma piękny szaro-sino-błękitny kolor, bywa delikatnie omszała i tym samym miła w dotyku. Jej palenie to ogromna przyjemność. Ususzona roślinka jest dostępna w formie pojedynczych liści lub wygodnego pęczka.

Szałwia miała i ma wiele zastosowań. Używano ją jako roślinę leczniczą, która pomaga w uzdrawianiu ciała, łagodzi stany niepokoju, przygnębienia, dobrze działa na nadciśnienie. Jest bakteriobójcza i pobudza umysł. Ma zabezpieczać ludzi i miejsca podczas rytuałów magicznych, zmienia atmosferę mieszkania, chroni przed wampirami energetycznymi i osłabia połączenia z nimi. To dobry i mocny środek, aby odciąć to, co negatywne.

Palo Santo odstrasza także komary oraz rozmaite insekty!

Szałwię białą możemy połączyć z węglem trybularzowym. Podpalony kawałeczek węgla pięknie iskrzy w momencie rozżarzania. W jego zagłębienie wsypujemy szałwię i okadzamy pomieszczenie.

Jak to zrobić? Niektórzy pasjonaci oczyszczania po prostu inicjują rytuał i nie zastanawiają się nad techniką. Ważna dla nich jest jedynie intencja i nic poza nią. Ale niektóre wróżki i wróżbici postępują według swojego systemu oczyszczania. Wróżka Joanna Wiśniewska proponuje podążać według następujących kroków:

Zamykamy wszystkie okna w domu, stajemy tyłem do drzwi wejściowych. Jeśli chcemy coś napędzić, poruszamy szałwią zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, jeśli chcemy coś odpędzić – w stronę przeciwną. Idziemy za prawą ręką po każdej ścianie, okadzając od góry do dołu, szczególną wagę zwracając na kąty i załamy w mieszkaniu. Zataczamy krąg, wracamy do punktu wyjścia i dopiero wtedy otwieramy okna i pozwalamy dymowi opuścić nasze mieszkanie.

Niektórzy okadzają w trochę inny sposób: zaczynają od najdalszego kąta w domu kierując się w stronę drzwi wyjściowych, dłużej zatrzymują się przy oknach i kreślą na nich znaki krzyża. Po oczyszczeniu całego mieszkania otwierają okna lub balkon pozwalając, aby zgromadzony dym wyleciał na zewnątrz. Technik jest sporo i każdy może wypracować swoją – jeśli tylko poczuje, że jest ona dla niego dobra. Pamiętajmy też, że najlepiej oczyszczać kadzidłami lub kadzidłowcami żywicznymi, starajmy się używać jedynie produktów naturalnych.

Jedyne takie – słodkie Palo Santo

Palo Santo (Bursera Graveolens) to mistyczne drzewo, które rośnie na wybrzeżu Ameryki Południowej w tropikalnych lasach Peru. Jego nazwa z języka hiszpańskiego oznacza „święte drzewo”. Od czasów Imperium Inków jest używane przez tamtejszych szamanów do oczyszczań duchowych, rytualnych modlitw, ceremonii, ma znaczące miejsce w rodzimej medycynie rytualnej. Jest cenione za metafizyczne właściwości oczyszczające z negatywnej energii. „Święte drzewo” stało się popularne także dzięki znaczącemu udziałowi w ceremoniach Ayahuasca (czyt. ajałaska), które są nielegalne w Polsce i przyciągają do Peru coraz większe rzesze Europejczyków.

Magiczne właściwości białej szałwii znane są od wielu wieków

Palo Santo jest bogate w dotleniające mózg terpeny: limonen i terpinol, co nadaje mu ożywcze i dobroczynne cechy. Ma niepowtarzalny zapach, który ma wielu zwolenników. To połączenie słodkich nut różano-żywicznych, mięty i cytrusów. Choć zapewne każdy z wąchających określi je trochę inaczej.

Zbieranie drewna Palo Santo ściśle reguluje peruwiański rząd. Przede wszystkim nie wolno ścinać rosnących drzew. Można jedynie zbierać opadłe gałęzie, które dodatkowo powinny wysychać przez około 3-5 lat. Tylko wtedy mają szansę zajść w nich reakcje chemiczne, podczas których soki kiedyś płynące w żyjącym drzewie zaczynają się krystalizować i formować złoża, nadając Palo Santo barwę pomarańczy i złota.

W jaki sposób używać drewienek Palo Santo? Są bardzo ładne, tak więc nie warto chować ich w czeluściach szuflad – można rozłożyć je w domu, samochodzie, łazience i pozwolić ulatniać się zapachowi. To ekologiczny i bezpieczny dla środowiska odświeżacz powietrza.

Bardziej typowy i efektywny sposób to podpalenie drewienka przez kilkanaście sekund, zdmuchnięcie płomienia i delektowanie się płynącym z końcówki dymkiem. Ta metoda pozwala uwolnić olejki eteryczne i właściwości drewna. To wspaniałe, oczyszczające i napełniające spokojem doświadczenie. Może ono towarzyszyć innym rytuałom. Dobra wiadomość jest taka, że Palo Santo odstrasza komary oraz insekty. Drewienko jest bardzo wygodne, nie trzeba dopalać go do samego końca, łatwo je zgasić i ponownie rozpalić.

Okazuje się, że kolor świecy ma bardzo duże znaczenie i wpływ na nasz nastrój…

Oczyszczający płomień

Na koniec rytuału oczyszczania można zapalić świecę, aby naładować dom nowymi siłami, gdyż jak twierdzą pasjonaci oczyszczania: energia nie lubi próżni. Kolor świecy, według niektórych wróżbitów ma znaczenie i warto dobierać go w zależności od własnej intencji, i tak:

  • biały – odnowa, oczyszczenie, pomoc w sferze psychicznej, w rozpoczynaniu nowych działań, rozpraszanie złych mocy, harmonia
  • zielony – ukojenie, spokój, zamożność, płodność, odmłodzenie, ochrona relacji, ludzi i miejsc, powodzenie, dobrobyt sprawność fizyczna, zdrowie
  • żółty – pobudzenie umysłu, uczenia się i dążenia do sukcesów, ochrona w podróży, pomoc w rozmowach, spotkaniach biznesowych i zawieraniu umów
  • fioletowy – wzmacnia każdy rytuał, ochrona w sferze duchowej, pomoc w medytacji, rozwijanie psychiki, kreatywności.
  • niebieski – wewnętrzny spokój, mądrość, inspiracja, praca ze sferą ducha, uzdrawianie, rytuały wizyjne.
  • czarny – rytuały ochronne, rozwiązujące, odpędza złe moce, odcinające, uwalniające, uzdrawiające, pozbycie się poczucia winy, żalu, niepewności, pomoc w wysnuwaniu właściwych wniosków
  • czerwony – siła życiowa, witalność, moc, determinacja, szczęście, namiętność, ochrona zdrowia, energia, siła fizyczna i psychiczna, rytuały ochronne, miłosne, seksualne, wzmacniające
  • pomarańczowy – rytuały woli, kreatywności, sukcesu, uzdrawiania, radość, optymizm, pobudzenie i stymulacja energii
  • bordowy – ochrona, mądrość, namiętność w miłości, stabilizacja, spokój, szczęście, wzmacnianie poczucia własnej wartości, bezpieczeństwo, utwierdzanie stanu posiadania.
  • różowy – romantyczna miłość, przyjaźń, pojednanie, szczęście, harmonia, pogoda ducha, spokój, opieka, ochrona.

Rytuałów oczyszczających jest bardzo dużo. Poza okadzaniem dymem można w odpowiedni sposób użyć soli, bryłek węgla i octu, które również są bardzo często wykorzystywane do obrządków ochronnych i oczyszczających. Można wykorzystać mieszankę słowiańskich ziół – wszystko zależy od naszej chęci, nastawienia i intencji z jaką podchodzimy do rytuału. Bo to ona, a nie sposób, są tutaj najważniejsze.

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.