/hamag/assets/otwarcie-jpg-10283.jpeg

Nowe technologie w CutCut

Cutcut to niebanalny salon fryzjerski, w którym porządny fach spotyka się z ultranowoczesnymi rozwiązaniami.

Data publikacji: 03.07.2017
Piotr Adaszkiewicz to fryzjer z powołania. To się wyczuwa już po przekroczeniu progu jego autorskiej pracowni CuCut, która mieści się w Poznaniu. Samo wnętrze wzbudza skojarzenia związane z harmonią i spokojem. Resztę dopełnia oko znawcy i nietuzinkowe metody, którymi posługuje się stylista. Jakie nowatorskie rozwiązania znajdziemy w CutCut?

Całe CutCut napakowane jest nowymi technologiami. To one pomagają jeszcze lepiej zrozumieć strukturę włosa i wybrać odpowiedni sposób cięcia, farbowania i pielęgnacji. Na pierwszy rzut idzie kamerka – zanim zdążę się nadziwić jej obecnością, szybko dostaje gotową odpowiedź. Taka kamera w znaczny sposób poprawia ergonomię pracy. Daje niemal nieograniczone możliwości technologiczne, które warto wykorzystać. Powiększenie maksymalne sięga do 200x, a oświetlenie miejsca analizy jest możliwe dzięki neutralnemu światłu LED. – To oczywiste, że wciąż umiejętności i wiedza są najważniejszym elementem tego fachu, ale jeśli chcemy się rozwijać i być najlepsi, musimy maksymalnie czerpać z nowych technologi. Kamera pozwala zbadać ilość komórek włosowych zarówno tych martwych, jak i uśpionych. Na bazie dogłębnej analizy urządzenie dobiera kurację do indywidualnych potrzeb. Zamiast ślepego doboru produktów dostajemy możliwość skutecznego zadziałania bez błądzenia i narażania klienta na nasze nietrafne rozpoznanie – podkreśla Piotr Adaszkiewicz, założyciel pracowni CutCut. 

Wnętrze pracowni CutCut, fot. Żaklina Piechanowska

To fachowiec pełną gębą. Swój warsztat rozwijał pod okiem słynnej Małgorzaty Babicz w Krakowie. To tam tak wiele się nauczył i zrozumiał, czym jest fryzjerstwo z prawdziwego zdarzenia. Piotr ma holistyczne spojrzenie na sztukę strzyżenia. Klient wchodzący do jego salonu jest przez niego bacznie lustrowany i oglądany. Piotr prześwietla styl poruszania się, sylwetę i typ urody. Do tego dochodzi dokładna analiza układu twarzoczaszki, kształtu szyi, ramion i barków. W następnej kolejności ustala profil, kierunek porostu włosów, typ kolorystyczny. To tak na pierwszym spotkaniu. Wraz z kolejnymi wizytami łatwiej o jeszcze bardziej dogłębne interpretacje dotyczące osobowości. Dzięki regularnym spotkaniom Piotr jest w stanie wychwycić pewien rodzaj energii człowieka i jego temperament. – Pytam o jego doświadczenia, co lubi, a czego nie, co mu przeszkadza. To wszystko razem buduje pomysł. Następnie dobieram indywidualną bryłę i formę, którą przedstawiam klientowi, za każdym razem starając się jak najbardziej precyzyjnie uzasadnić mój kierunek myślenia – dodaje założyciel CutCut.

Pasja i zaangażowanie plus szczypta nowych technologii, fot. Żaklina Piechanowska

W jego salonie nie znajdziecie przypadkowych produktów do koloryzacji czy pielęgnacji. Same naturalne składy i wysoka jakość. Ku mojej uciesze wypatrzyłam markę Insight, która w swoim portfolio posiada same ekosmaczki. Nie inaczej jest ze sprzętami. I tu znów kłaniają się nowe technologie. Co znajdziemy w CutCut? Na przykład produkty marki Kessner, jak ultradźwiękowa pielęgnica do włosów. Czym jest to urządzenie, które wygląda ja prostownica, ale nią nie jest? Przede wszystkim pomoże wniknąć odżywczym składnikom masek i odżywek we włosy, regenerując kosmyki aż po same końce. Dzięki temu zabiegowi te wszystkie mikstury o wiele lepiej się wchłaniają, dając fantastyczne rezultaty.

Valera Unlimited PRO 5.0 2400W

Jak suszarka to Valera – o dużej mocy i możliwościach. Znacznie skraca czas suszenia i nie uszkadza włosów, a do tego chroni kolor kosmyków. Lokówki Revolv'it marki Ultron, zwłaszcza te turmalinowe z opatentowanym systemem pełnego obrotu to spory komfort dla fryzjera i ochrona czupryny klienta. Loki można uzyskać w ekspresowym tempie. A dla mężczyzn Piotr proponuje maszynki i trymery marki Wahl, szczególnie model Super Taper CORDLESS i HERO 5 STAR. To one pomogą w szybkim oraz dokładnym strzyżeniu i goleniu, a przy tym niewiele ważą i mają przyjemny ergonomiczny kształt. Mnie zachwyciły nożyczki – Matsuzaki Black Titanium tworzone na specjalne zamówienie. Piękne i tytanowe.

Farba wtarta we włosy to najnowszy trend, fot. Żaklina Piechanowska

W CutCut doświadczycie także najnowszej metody farbowania zwanej palm painting lub palming. To nic innego jak wmasowywanie farby we włosy za pomocą rąk bez folii i dodatkowych narzędzi – dość żmudne zajęcie, ale dające przepiękne, naturalne efekty! Ten sposób nakładania koloru maksymalnie skraca czas trzymania farby na włosach oraz nie wymaga szybkiego odświeżania fryzury. Najważniejszy jest jednak ten niesamowity wielowymiarowy efekt…

Nożyczki Matsuzaki Black Titanium

Piotr tak strzyże, aby zakryć niedoskonałości, a uwypuklić mocne strony twarzy. Twierdzi jednak, że najwięcej leży w naszym rękach – 60% to dobre cięcie, a 40% należy do odpowiedniej pielęgnacji. Po wielu latach doświadczenia nauczył się wsłuchiwać we włosy... To dla niego żywa materia, za każdym razem inna i tak samo ciekawa.

Piotr Adaszkiewicz, założyciel pracowni CutCut, fot. Żaklina Piechanowska

 

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.