/hamag/assets/otwarcie-jpg-8403.jpeg

Naturalne seksploracje

W kontrze do hi-tech coraz modniejsze stają się naturalne, ręcznie wyrabiane akcesoria erotyczne.

Data publikacji: 22.03.2017
W dobie innowacji gadżety wykonane z naturalnych materiałów mogą wydawać się osobliwe – nie wibrują, nie są sterowane aplikacją, nie mają miliona funkcji, które uświetniałyby użytkowanie. Mogą więc wydawać się nieco... staroświeckie. Robią jednak coś innego – przenoszą uwagę posiadaczy na nich samych, ich preferencje, ich erotyczną wyobraźnię.

Być może fakt, że akcesoria wytwarzane są powoli i w skupieniu, sprawia że późniejsi użytkownicy zaczynają zwracać uwagę na te same aspekty własnego życia erotycznego?

Pochwała rzemiosła

W świecie gadżetów erotycznych zazwyczaj mamy do czynienia z produkcją na wielką skalę, która ma zaspokoić oczekiwania rynku, nasycić go najnowszymi zabawkami, szybko reagować na trendy i pragnienia konsumentów. Nie zapominajmy jednak, że obok dużych graczy istnieją jeszcze maleńkie, często jednoosobowe manufaktury, które specjalizują się w pracy z takimi materiałami, jak kamień, drewno, czy glina, udowadniając tym samym, że maszyny nie potrafią zastąpić jednego – rzemiosła i dogłębnej znajomości surowca. I tę znajomość przekuwać w wytwarzanie dzieł zmysłowej sztuki użytkowej.

Nobessence Laurel, dildo z drewnaNobessence Laurel, dildo z drewna

Dla wielu rzemieślników zwrócenie się ku produkcji akcesoriów erotycznych to coś, na co wpadli przy okazji. Twórca marki Nobessence oferującej produkty z drewna był cieślą-pasjonatem, który pewnego dnia wystrugał idealny stymulator do punktu G, dając początek całej kolekcji obejmującej zatyczki analne, dilda, a nawet pierścienie na penisa. Ich niebywałą zaletą jest lekkość i trwałość materiału, ale również unikatowość projektów.

Ceramic Pleasure, dilda ceramiczneCeramic Pleasure, dilda ceramiczne

Właściciel Ceramic Pleasure, brytyjskiej manufaktury specjalizującej się w gadżetach ceramicznych, wpadł na pomysł na spotkaniu ze znajomymi, podczas którego koleżanka zażartowała, że powinien zrobić jej dildo. Już przy rzeźbieniu pierwszego odkrył, że projektowanie intymnych akcesoriów daje mu ogromną, artystyczną satysfakcję. Do dziś każde dildo powstaje w jednym, niepowtarzalnym egzemplarzu.

Ceramic Pleasure, dilda z glinyCeramic Pleasure, dilda z gliny

Jedyne w swoim rodzaju

Ręcznie wyrabiane akcesoria z naturalnych materiałów mają tę niezwykle pożądaną cechę – bardzo często są jedyne w swoim rodzaju. Zaspokajają snobistyczną chęć posiadania czegoś wyjątkowego, wytwarzanego z pasją, często na miarę i według preferencji zamawiającego. I jest to pozytywny snobizm, który pozwala wspierać niezależnych twórców.

Idee Du Desir, Twins Cherry Orchid drewniane dildoIdee Du Desir, Twins Cherry Orchid drewniane dildo

Należy jednak pamiętać, że sięgając po tego rodzaju niszowy produkt, wziąć również pod uwagę bezpieczeństwo użytkowania i upewnić się, że akcesoria z kamienia zostały dokładnie oszlifowane, drewniane zostały pociągnięte bezpiecznym dla ciała ludzkiego impregnatem, a ceramiczne wolne są od szczerbień i pęknięć.

Yoni Pleasure Palace zestaw jajeczek treningowychYoni Pleasure Palace zestaw jajeczek treningowych

Większość niszowych producentów nie przebija się do gadżetowego mainstreamu, pozostając na etapie sprzedaży na Etsy. Niektórym udaje się jednak zyskać uwagę mediów, np. dzięki celebrytom, jak miało to miejsce w przypadku jadeitowych kulek gejszy, które zachwalała Gwyneth Paltrow lub pozytywnym recenzjom pisanym przez profesjonalnych testerów gadżetów erotycznych. Co ciekawe, niektórzy twórcy, pomimo popularności własnych wyrobów, wolą pozostać anonimowi, dlatego, że oprócz wytwarzania gadżetów erotycznych, nadal zajmują się stolarką lub ceramiką użytkową, a skupienie wyłącznie na masowej produkcji dild mogłoby w znacznym stopniu ograniczyć liczbę innych zleceń.

Wypełnione energią kosmosu

Wraz z nowym trendem pojawia się też nowa seksualna lingwistyka, inspirowana kulturą Wschodu, w szczególności w przypadku akcesoriów wytwarzanych z kamieni naturalnych. Nie tylko opisuje ona seksualność w inny, bardziej uduchowiony sposób, ale też przypisuje akcesoriom nadprzyrodzone moce. Gadżety z kryształu, jadeitu lub obsydianu często sprzedawane są jako naturalne remedia, które pomagają unormować gospodarkę hormonalną (co z biologicznego punktu widzenia jest zwyczajnie niemożliwe), uwolnić ciało od seksualnej traumy i wypełnić je kosmiczną energią. Wiele z nich, np. produkty Chakrubs, przychodzi z dokładną instrukcją postępowania, która nakazuje moczyć kryształy w osolonej wodzie, a następnie ładować na parapecie podczas pełni księżyca.

Rosie Rees, Rose Quartz Crystal Pleasure WandRosie Rees, Rose Quartz Crystal Pleasure Wand

Jak zauważa twórczyni Chakrubs, Vanessa Cuccia, dla jednych tym, co przyciąga do naturalnych gadżetów będzie ich aspekt leczniczy, czyli pewna wartość dodana, dzięki której część kobiet może poczuć się bardziej komfortowo, sięgając po akcesoria erotyczne, podczas gdy dla innych – chęć eksperymentowania z nowym rodzajem doznań.

Zawartość trendu w trendzie

Nie zmienia to faktu, że nawet najnaturalniejsze i najbardziej inspirowane Wschodem akcesoria nie pozostają obojętne trendom. Chakrubs niedawno dodał do swojej kolekcji linię Shadow, obejmującą gadżety inspirowane BDSM, które pozwalają użytkownikom zwrócić się ku ciemniejszej stronie erotyki. Wykonane z obsydianu, jaspisu i stali nierdzewnej gadżety mogą kosztować nawet 600 dolarów za sztukę. Seksualna naturalność nie jest więc pozbawiona swojej ceny, zwłaszcza gdy łączy się ze sporym zainteresowaniem ze strony mediów.

Chakrubs, The Original Set

Co ciekawe, zwrot ku naturalności można zaobserwować również u bardziej mainstreamowych producentów. Pochodząca z Norwegii marka Laid, obok silikonowych wibratorów i dild, wprowadziła do swojej oferty dilda wykonane z kamienia księżycowego oraz zatyczki analne z granitu.

Chakrubs, The Nunchaku Black & White – podwójne dildoChakrubs, The Nunchaku Black & White – podwójne dildo

Laid D2, granitowe dildo

Seksualność, która pozwala zwolnić tempo

Większość wibrujących, ssących, czy pulsujących zabawek pozwala przeżyć orgazm nawet w kilkanaście sekund. Dostępne na rynku gadżety przyzwyczaiły nas do oczekiwania przyjemności instant, szybkiego zaspokojenia. O podobne doświadczenia trudno, gdy ma się do czynienia z gadżetem, który nie robi wszystkiego za nas. Dla wielu osób sięgnięcie po naturalne gadżety to okazja do wypracowania nowych rytuałów masturbacyjnych, w stylu mindfulness i slow. Okazja, by przy pomocy pięknych przedmiotów powoli celebrować swoją seksualność.

Jeżeli więc w modzie na naturalność jest metoda i sposób na zainteresowanie tą sferą życia zupełnie nową grupę odbiorców, nie mam nic przeciwko!

The Love Series, Yoni Eggs

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.