/hamag/assets/otwarcie-jpg-12342.jpeg

Najciekawsze produkty i technologie AGD w 2018 roku

Mijający rok 2018 przyniósł bardzo wiele ciekawych premier produktów, które w istotny sposób wpływają na nasz komfort życia.

Data publikacji: 13.02.2019

Innowacyjne technologie pojawiały się praktycznie w każdej istotnej kategorii sprzętu AGD. Część z nich promowana była w mediach i stała się powszechnie znana. Jednak część bardzo interesujących technologii nie była szeroko reklamowana. W poniższym zestawieniu przedstawiamy TOP-10 najciekawszych produktów i zawartych w nich technologii zaprezentowanych w roku 2018.

Lodówka z przezroczystymi drzwiami
LG GSX961NSAZ

LG GSX961NSAZ

Ile razy zdarzało Ci się otwierać drzwi lodówki tylko po to, żeby sprawdzić, co jest w środku? Interesuje nas co trzeba dokupić w sklepie, czy są jeszcze nasze ulubione przekąski, lub czy warzywa zachowały jeszcze świeżość. Niestety każde takie otwarcie lodówki wpuszcza do środka ciepłe powietrze i podnosi temperaturę wewnątrz komory. Dlatego właśnie firma LG wypuściła lodówkę z możliwością zaglądnięcia do komory Door-in-Door bez otwierania drzwi. Wystarczy, że dwukrotnie zapukasz w jej drzwi, a staną się one przezroczyste. Brzmi jak z bajki? Ale to prawda!

Takie rozwiązanie według producenta ogranicza wypływanie zimnego powietrza z chłodziarki nawet o 41 procent. W ten sposób zapewnia lepsze warunki do przechowywania żywności. Oszczędzamy też energię, a więc płacimy niższe rachunki.

Ekspresowa pralka
Samsung QuickDrive WW90M741NOO

Samsung QuickDrive WW90M741NOO

Czego przede wszystkim chcą użytkownicy pralek? Tu nie ma wielkich wątpliwości. Chcą przede wszystkim, żeby pralka prała skutecznie i szybko. Z tym pierwszym warunkiem radzi sobie większość pralek dostępnych na rynku. Pozostało jedynie zadbać o szybkość prania. Tu wyzwanie było duże, ale inżynierom z Samsunga udało się mu sprostać. Pralki linii QuickDrive radzą sobie z praniem błyskawicznie.

Wszystko to zasługa innowacyjnego bębna. W zwykłych pralkach obraca się on, przesuwając pranie w górę i w dół. W pralce QuickDrive za bębnem znajduje się jeszcze obracająca się niezależnie płyta. Przesuwa ona pranie dodatkowo w przód i w tył. To powoduje szybsze i bardziej efektywne pranie. Co ważne, krótszy czas cyklu nie oznacza, że pralka musi zużyć więcej wody czy energii. Nie ma też niebezpieczeństwa, że pralka będzie traktować tkaniny z mniejszą delikatnością.

Szafa parowa
LG Styler S3RERB

LG Styler S3RERB

Z innowacjami czasem jest tak, że po ich wprowadzeniu wiele osób myśli „czemu nikt na to wcześniej nie wpadł?”. Podobnie jest z szafą parową. Wydawałoby się, że temat jest oczywisty. Skoro nasze ubrania wieszamy w szafie, to dlaczego ta szafa nie mogłaby nam ich odświeżać i prasować? Specjaliści z firmy LG poszli tym tropem i w sklepach możemy już kupić szafę, która odświeży nasze ubrania za pomocą pary wodnej pod wysokim ciśnieniem.

LG Styler doskonale radzi sobie z rozprostowywaniem pomiętych ubrań, usuwaniem z nich nieprzyjemnych zapachów, czy z likwidacją bakterii i alergenów. Wszystko to szybko i bez niszczenia delikatnych tkanin. Szafę możemy też użyć do odświeżania obuwia. Sercem urządzenia jest specjalny system otworów, przez który dostaje się ciepła para oraz specjalne wieszaki, które poruszają się nawet 200 razy na minutę. Ostatnim etapem jest suszenie ubrań w temperaturze, dochodzącej do 50-60°C.

Automatyczna lokówka
Philips MoistureProtect BHB878/00

Philips MoistureProtect BHB878/00

Ile czasu zajmuje Ci zrobienie loków lub fal? Jeśli chcesz, żeby czas ten był krótszy, skorzystaj z automatycznej lokówki. Urządzenie to samo wciągnie pukiel włosów, odpowiednio go zakręci, podgrzeje i wypuści po właściwym czasie. Ty jedynie musisz podać włosy do urządzenia. Wygodne, szybkie i łatwe. Urządzenie potrafi samodzielnie dobrać optymalną temperaturę pracy, aby zachować właściwe nawilżenie włosów.

Nie musisz się obawiać, że lokówka pociągnie cię za włosy, przytrzyma je zbyt długo lub je uszkodzi. Urządzenie zostało gruntownie przetestowane i jest w pełni bezpieczne. A robienie loków z jego pomocą to czysta przyjemność. Warto wspomnieć, że ceramiczny wałek lokówki został wzbogacony keratyną, która jest istotnym składnikiem budującym włosy. Pod wpływem temperatury jest ona uwalniana i przenika do włosów.

Innowacyjna golarka
Panasonic ES-LV6Q-S803 MultiFlex 5D

Panasonic ES-LV6Q-S803 MultiFlex 5D

Teraz czas na coś specjalnie dla mężczyzn. W przypadku tej nowoczesnej golarki Panasonica trudno mówić o jednej innowacyjnej technologii. Inżynierowie z tej firmy zastosowali w niej wiele nowatorskich rozwiązań. Przede wszystkim zdefiniowali na nowo sposób poruszania się głowicy podczas golenia. Ten czynnik ma olbrzymi wpływ na dopasowanie się golarki do konturów twarzy. W tym modelu głowica potrafi poruszać się w aż pięciu kierunkach: przesuwa się w tył i przód, w lewo i prawo, górę i dół, obraca się wokół osi i wykonuje ruch wahadłowy.

Zadbano też o maksymalne naostrzenie nożyków. Ostrzone są one przy użyciu nanotechnologii i ustawiane precyzyjnie pod kątem 30 stopni. Innowacją jest też zastosowanie niezwykle szybkiego silnika liniowego. Gwarantuje on cięcie z prędkością 14 tysięcy cykli na minutę. Co ważne, jest on tak zbudowany, że nie traci mocy przy natrafieniu na gęsty zarost.

Lodówka z podglądem na smartfonie
Samsung Family Hub RB38M7998S4

Samsung Family Hub RB38M7998S4

Ile razy będąc w sklepie, zastanawiałaś się, jakich rzeczy brakuje w lodówce? W przypadku tej lodówki możesz zaglądnąć do środka korzystając ze swojego smartfona. We wnętrzu lodówki znajdują się kamery. Obraz z nich jest przekazywany na telefon za pomocą specjalnej aplikacji. Wszystko działa szybko i jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Z lodówką połączyć się mogą wszyscy domownicy, a więc niezależnie kto będzie robił zakupy, zawsze kupi dokładnie to, czego potrzeba.

Lodówka wyposażona jest też w duży, kolorowy wyświetlacz LCD znajdujący się na jej drzwiach. Ma on mnóstwo ciekawych zastosowań. Możesz sobie na nim wyświetlić na przykład przepis kulinarny. Nie będziesz już musiała zerkać do smartfona, czy do książki kucharskiej. Na ekranie możesz też wskazywać produkty, które trzeba dokupić. Lista ta będzie widoczna w aplikacji na smartfonie.

Odkurzacz pionowy dla właścicieli zwierząt
Dyson V10 Animal

Dyson V10 Animal

Wygoda odkurzacza pionowego połączona ze skutecznością gwarantującą usunięcie zwierzęcej sierści. Do efektywnego usunięcia sierści potrzeba dwóch czynników: dużej mocy ssania oraz specjalnej szczotki przystosowanej do jej zbierania. Dotychczas trudno było to uzyskać w odkurzaczach pionowych. W modelu Dyson V10 Animal udało się to zrobić. Sercem tego urządzenia jest silnik cyfrowy. Tworzy on przeciążenie o sile 79 000 g w każdym cyklonie, co powoduje wyciąganie sierści powbijanej w gęste dywany i wykładziny.

Dyson V10 Animal

Specjaliści z Dysona odpowiednio ustawili też silnik, pojemnik i głowicę czyszczącą – tworzą one linię prostą, to znacznie ułatwia przepływ powietrza. Co ważne, wysoka moc odkurzacza nie przekłada się na hałas. Wszystko to dzięki użyciu wysokiej jakości osłon akustycznych.

Depilator do twarzy
Braun FaceSpa 911 Pro

Braun FaceSpa 911 Pro

Trudno wyobrazić sobie stosowanie klasycznych depilatorów do skóry twarzy. Ale jednocześnie część kobiet chce pozbyć się z tego miejsca niechcianych włosków. Dlatego właśnie powstał depilator do twarzy. Wyposażony jest on w niezwykle smukłą głowicę z dziesięcioma mikrootworami. Delikatnie chwytają one najbardziej drobne włoski – nawet takie, które są niewidoczne gołym okiem, bo ich długość ledwo przekracza 0,02 milimetra. Tak niewielkie włoski nie są możliwe do usunięcia nawet poprzez zabieg z użyciem wosku.

Jako dodatek do depilatora, otrzymamy także szczoteczkę do oczyszczania twarzy oraz nakładkę tonizującą, która masuje skórę. Czyszczenie skóry z pomocą szczoteczki jest nawet sześć razy bardziej skuteczne, niż zwykłe mycie twarzy. Z kolei nakładka tonizująca poprzez masaż ułatwia wnikanie kremów w głąb skóry.

Robot kuchenny z bezpośrednim przeniesieniem napędu
KitchenAid ARTISAN 5KSM125

KitchenAid ARTISAN 5KSM125

Innowacja w kuchni – robot, który błyskawicznie poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Zastosowano w nim bardzo nowoczesny silnik. Napęd z niego przenoszony jest bezpośrednio na końcówki pracujące w misie. Wszystko to za sprawą specjalnych kół zębatych, których zastosowanie zmniejszyło straty energii, wyciszyło pracę i zwiększyło trwałość robota. Urządzenie korzysta też z technologii 67-punktowego systemu planetarnego mieszania. Oznacza to, że mieszadło podczas jednego cyklu aż 67 razy zbliża się do ścianek misy. To znacznie więcej niż w przypadku innych robotów dostępnych na rynku. W praktyce oznacza to bardzo dokładne i skuteczne mieszanie oraz miksowanie składników.

Warto przy okazji wspomnieć, że obudowa robota wykonana jest z metalowego odlewu ciśnieniowego. To unikalne rozwiązanie zapewnia mu niezwykłą trwałość i niezawodność.

Dwuczęściowa lodówka
Samsung Twin RR39M7145S9

Samsung Twin RR39M7145S9

Na koniec innowacja w obszarze designu. Znasz lodówki side-by-side? To eleganckie, szerokie i dwudrzwiowe lodówki świetnie komponujące się w eleganckich kuchniach. Projektanci z Samsunga postanowili dać każdemu wybór – lodówka side-by-side została podzielona na dwie części. Każda z nich (chłodziarka i zamrażarka) może funkcjonować jako osobne urządzenie. Ale gdy postawimy je obok, stworzą jednolitą całość – pełną lodówkę side-by-side. Drzwi lodówki zostały tak zaprojektowane, aby nie wystawały poza krawędź mebli. Dodatkowo dają pełną swobodę podczas ich otwierania, nawet jeśli otwierają się na ścianę. Pełen komfort i maksymalna wygoda użytkowania.

Zobacz także

Sprzęt AGD / #Artykuł

h-vestel-box-jpg-13064

Pandemia wpłynęła też na sektor AGD. W jaki sposób?

Co pandemia zmieniła względem AGD i jaka jest kondycja tego sektora po tym bardzo trudnym roku? Spytaliśmy o to Andrzeja Krop – dyrektora zarządzającego Vestel Poland.

Sprzęt AGD / #Artykuł

h-ces-box-jpg-13019

Takiej szczoteczki jeszcze nie było, takiego głośnika też - nowości z CES 2021

Szczoteczka ze sztuczną inteligencją, suszarka chroniąca, a nie niszcząca włosy, robot sprzątający z funkcją mopa czy podwójna pralka. To tylko niektóre spośród najciekawszych nowości sprzętowych zaprezentowanych podczas targów CES 2021.

Sprzęt AGD / #News

h-candy-310-jpg-12605

Technologia uprzyjemni obowiązki - sprzęt z targów IFA 2019

Grupa Haier Europe pojawiła się na targach IFA 2019, aby zaprezentować swoje najnowsze urządzenia do domu. Wyposażyła je w rozwiązania, dzięki którym wykonywanie codziennych obowiązków ma być dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

W związku z tym informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

Administratorem Twoich danych będzie Benchmark Sp z o.o. z siedzibą w Poznaniu (dalej zwany jako Benchmark), jak również firmy będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy w celu świadczenia usług (dalej zwani jako "Partnerzy"). Współpraca ma na celu wyświetlanie i dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez benchmark.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Partnerów.

Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby:
utrzymać sesję Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
tworzyć statystyki, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
zapewnić większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
pokazywać reklamy dopasowane do potrzeb i zainteresowań.


Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych parterów.

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Zaznaczając przycisk "zgadzam się" zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług Benchmark: stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez Benchmark oraz Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.