/hamag/assets/mlodzi-big-jpg-1645.jpeg

Mieszkanie w kamiennicy

Fantastycznie zaaranżowane mieszkanie w zabytkowej kamiennicy!

Data publikacji: 09.03.2016

Zaprojektowane przez nas mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy, zbudowanej na przełomie XVIII i XIX wieku, na poznańskim Łazarzu. Podczas wizji lokalnej ukazał nam się lokal, który przez poprzednich właścicieli wynajmowany był studentom.

Mieszkanie miało wydzielone trzy sypialnie, łazienkę i zamkniętą kuchnię. Zastaliśmy tam także duże zróżnicowanie materiałów we wszystkich pomieszczeniach. Postanowiliśmy oczyścić wnętrza z poprzednich rozwiązań, dzięki czemu uzyskaliśmy zdecydowanie spokojniejszą i bardziej przejrzystą przestrzeń. Postawiliśmy tym samym na jakość zastosowanych materiałów, dlatego też odgrywają one tak ważną rolę w zaprojektowanych przez nas wnętrzach.

Fot.: Pion

Podłogi we wszystkich pokojach wyłożone są jesionowym parkietem. Dodatkowo drewno to umieściliśmy na ścianie między garderobą a sypialnią. W kuchni posłużyliśmy się prostymi formami oraz mocnym kontrastem. Blaty robocze pokryte są czarnym granitem, natomiast fartuch kuchni oraz wierzch wyspy – białym marmurem. Ten jasny kamień wykorzystaliśmy także w łazience, do pokrycia ściany za wolnostojącą wanną. Natomiast wokół prysznica i na podłodze wylany został jasny dekoracyjny beton.

Fot.: Pion

Fot.: Pion

Naszym klientom zależało na połączeniu kuchni z salonem. Ta spora, otwarta przestrzeń miała stać się sercem mieszkania, strefą relaksu, a także miejscem, w którym właściciele będą spędzać najwięcej czasu, np. podczas wspólnego gotowania z rodziną, czy przyjaciółmi. W części salonu udało nam się wyznaczyć mały, jednocześnie bardzo wygodny i jasny gabinet. To umiejscowienie pozwoliło oddzielić miejsce pracy od strefy nocnej, bez uszczerbku na przestrzeni przeznaczonej na wypoczynek. Korytarz stanowi wyraźną granicę między strefą dzienną i nocną. Wydzielenie dodatkowej toalety dla gości podkreśla ten podział, a także pozostawia część prywatną wyłącznie do dyspozycji właścicieli mieszkania.

Fot.: Pion

Fot.: Pion

Układ mieszkania pozwolił nam na zaplanowanie sporej przestrzeni do przechowywania. Umieszczając szafy za panelami, które pokrywają część ściany salonu czy korytarza, a także pomieszczenie gospodarcze, sprawiliśmy, że moduły te stały się niewidoczne.

Fot.: Pion

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.