/hamag/assets/otwarcie-jpg-12300.jpeg

Jaki robot kuchenny kupić? TOP 10

Idealny sprzęt do kuchni - robot kuchenny - wielozadaniowa maszyna która nie tylko ułatwi pracę przy przygotowywaniu posiłków, ale też wniesie je na inny poziom. Jaki wybrać, ile pieniędzy trzeba wydać na dobry i sprawdzony model?

Data publikacji: 22.10.2019
To niesamowite, jak bardzo robot kuchenny może być pomocny przy przygotowywaniu posiłków. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę dopiero gdy go kupi i zacznie używać. Czas przygotowywania niektórych dań może być krótszy nawet o połowę. Zanim jednak robot pojawi się w naszej kuchni, należy wybrać model, który w największym stopniu spełni nasze wymagania. Nie jest to proste zadanie, bo oferta tych urządzeń jest szeroka, a ich funkcje i parametry bardzo różnorodne. Jaki robot kuchenny kupić i czym się kierować przy jego wyborze? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem i rankingiem TOP-10.

 

Jaki robot kuchenny kupić?

Zacznijmy od kwestii podstawowej – czy napęd robota ma znajdować się w jego podstawie, czy też w górnej części? Różnica jest istotna, bo ma wpływ na funkcjonalność urządzenia. Wiele lat temu sprzedawano wyłącznie roboty z silnikiem w podstawie. Na gnieździe napędu stawiamy różnego rodzaju przystawki – malakser, sokowirówkę, czy kubek blendera. Jest to rozwiązanie wygodne. Osoby, które wcześniej miały już robota kuchennego, szybko zorientują się w jego budowie i obsłudze.
Nowszym rozwiązaniem jest napęd umieszczony na górze. Tego typu roboty przypominają trochę miksery z misą. W robotach planetarnych do gniazd napędu podłączamy odpowiednie końcówki i całość opuszczamy do stojącej poniżej misy. Tego typu roboty są bardziej praktyczne. W każdej chwili możemy przerwać pracę i podnieść napęd, co w przypadku robotów z napędem w podstawie jest niemożliwe.

Gdy wybierzemy rodzaj napędu, czas skupić się na pozostałych funkcjach i parametrach naszego urządzenia.

Pojemność – mowa tu o pojemności wszystkich przystawek, choć oczywiście największe zainteresowanie zawsze wzbudza pojemność malaksera. Jeśli będziemy przygotowywać dania dla kilku osób, najlepiej wybrać malakser o pojemności powyżej trzech litrów.

Moc – bardzo ważny parametr określający, jakie czynności będzie w stanie wykonać nasz robot. Proste czynności takie jak robienie koktajli, zupek, czy ubijanie piany wykona każdy model. Jeśli robot ma siekać twarde warzywa i wyrabiać ciasto, to należałoby wybrać moc powyżej 700W. Jeśli ma on bez kłopotu ugniatać ciasto, czy mielić mięso z kawałkami chrząstki, wybierzmy urządzenie o mocy powyżej 1000W.

Misa – do wyboru mamy modele z misami metalowymi i plastikowymi. Jeśli cena nie jest dla nas czynnikiem decydującym, to bez wahania wybierzmy misę metalową. Jest to materiał trwały, łatwy w myciu i nieulegający przebarwieniom. Jeśli jednak chcemy kupić tańszy model z misą plastikową, to upewnijmy się, że jest to grube, mocne tworzywo, odporne na uszkodzenia.

Regulacja obrotów – tu wybór jest prosty – im więcej wariantów szybkości pracy robota, tym łatwiej dostosujemy jego pracę do różnorodnych zadań, które będzie musiał wykonać. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest też regulacja płynna. Odbywa się najczęściej za pomocą pokrętła. Istotna jest też funkcja płynnego startu. Dzięki niej robot nie rozchlapuje składników, wchodząc od razu na wysokie obroty.

Przystawki do robota – im jest ich więcej, tym lepiej. Każda z nich będzie dodatkowo zwiększać funkcjonalność urządzenia. Absolutna podstawa to moduł malaksera i kubek miksujący. Dodatkowo możemy otrzymać jeszcze na przykład moduły maszynki do mielenia, sokowirówki, szatkownicy, cytrusiarki i wiele innych.

TOP 10 - robotów kuchennych

Przy kupnie robota kuchennego chcesz zdać się na rekomendację ekspertów? Sprawdź poniższy ranking robotów kuchennych TOP 10.

Robot kuchenny do 300 zł
Eldom WRK1100 Planet

Najważniejsze cechy:

 • Pojemność misy: 600 W
 • Opcja pracy pulsacyjnej
 • Siedem wariantów szybkości pracy
 • Zagniatanie ciasta
 • Pokrywa dla misy roboczej

Eldom WRK1100 PlanetEldom WRK1100 Planet

Niedrogi i prosty robot kuchenny, oferujący dużą pomoc w przygotowywaniu codziennych posiłków. Doskonale wykonuje takie funkcje, jak m.in. mieszanie, miksowanie, czy ubijanie piany. Jest to też świetny robot do zagniatania ciasta. Posiada siedem wariantów szybkości pracy, więc będziesz mogła dostosowywać ją do zadania, które robot ma wykonać. Dostępna jest też opcja pracy pulsacyjnej. Czas pracy urządzenia można programować, korzystając panelu sterującego z wyświetlaczem LCD. Montaż i demontaż poszczególnych przystawek jest prosty i zajmuje tylko kilka sekund. Zadowolone będą z pewnością osoby posiadające liczną rodzinę, gdyż jest to robot z dużą misą. Ma ona ponad cztery litry pojemności.

Robot kuchenny do 400 zł
MPM MRK-11

MPM MRK-11 Najważniejsze cechy:

 • Pojemność malaksera: 1,5 litra
 • Pojemność blendera: 1 litr
 • Moc silnika: 800 W
 • Regulacja prędkości obrotów
 • Duży wybór akcesoriów

MPM MRK-11MPM MRK-11

Roboty kuchenne z serii Kasia znane są z wysokiej jakości oferowanej za rozsądną cenę. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Na wyposażeniu znajdziemy między innymi misę malaksera o pojemności 1,5 litra oraz misę blendera o pojemności 1 litra. Dodatkowo mnóstwo akcesoriów, które przydadzą się podczas przygotowywania posiłków – od mieszadeł i tarcz, po łopatkę i ubijak do piany. Silnik urządzenia ma moc 800 W, co wystarczy do poradzenia sobie z większością typowych prac kuchennych. Prędkość obrotów możemy regulować w 3 wariantach. Robot pomoże nam m.in. w siekaniu, ścieraniu, zagniataniu, ubijaniu i wyciskaniu.

Robot kuchenny do 500 zł
Bosch MCM4200

Bosch MCM4200 Najważniejsze cechy:

 • Moc silnika: 800 W
 • Schowek na wszystkie akcesoria
 • Funkcja pracy pulsacyjnej
 • Pojemność misy roboczej: 2,29 litra
 • Łatwy montaż i demontaż przystawek

Bosch MCM4200Bosch MCM4200

Funkcjonalny robot kuchenny, który pomoże ci w ponad 40 różnych czynnościach związanych z przygotowywaniem posiłków. Nie tylko w tak powszechnych jak miksowanie, mieszanie, czy ubijanie. Bosch MCM4200 potrafi również rozdrabniać warzywa na plasterki, wyciskać sok z cytrusów, czy kroić ziemniaki na frytki. Moc urządzenia to 800 W. W zestawie z robotem otrzymasz szereg przydatnych akcesoriów. Wszystkie można przechowywać w specjalnym schowku. Szybkość obrotów można regulować w dwóch zakresach. Dostępna jest też opcja pracy pulsacyjnej przydatna w przypadku twardych składników. Pojemność misy roboczej to ponad 2,2 litra – w sam raz na obiad dla dużej rodziny.

Robot kuchenny do 500 zł
GIRMI IM25

GIRMI IM25 Najważniejsze cechy:

 • Moc silnika: 600 W
 • Pojemność misy roboczej: 4 litry
 • Ruch planetarny
 • Funkcja pracy pulsacyjnej
 • W zestawie: końcówka do mieszania, hak do zagniatania ciasta, ubijak

GIRMI IM25GIRMI IM25

Wielofunkcyjny, planetarny robot doskonały do mieszania, miksowania, zagniatania i wielu innych, kuchennych czynności. Podczas pracy jego misa obraca się samoczynnie, a ty możesz skupić się na dodawaniu kolejnych składników. Urządzenie ma moc 600 W. Do wyboru mamy sześć wariantów prędkości pracy, więc bez kłopotu dostosujemy ją do wymagań konkretnego przepisu. W misie roboczej o pojemności 4 litrów zmieścimy do 1,6 kg ciasta. Specjalnie zaprojektowana aluminiowa trzepaczka gwarantuje wysoki stopień napowietrzenia ubijanej piany i innych produktów. Opcja pracy pulsacyjnej pomoże dokładniej zmieszać problematyczne składniki.

Robot kuchenny do 800 zł
ARIETE 1598/1

ARIETE 1598/1 Najważniejsze cechy:

 • Pojemność misy: 7 litrów
 • Solidna obudowa
 • Regulacja prędkości w 6 wariantach
 • W zestawie blender o pojemności 1,5 l.
 • Antypoślizgowe nóżki

ARIETE 1598/1ARIETE 1598/1

Robot kuchenny, który świetnie się sprawdzi w dużych rodzinach. Jego misa ma pojemność aż 7 litrów. W zestawie otrzymasz też hak do ugniatania ciasta, końcówkę do mieszania oraz trzepaczkę ze stali szlachetnej do ubijania. Obudowa urządzenia wykonana jest ze stali oraz mocnego tworzywa, co jest gwarancją wysokiej odporności na uszkodzenia. Specjalny sposób mieszania ciasta sprawia, że końcówka zagarnia je nawet z krawędzi oraz dna miski. Szybkość pracy robota regulujemy w sześciu zakresach. Szklany blender o pojemności 1,5 litra umożliwia robienie koktajli, drinków i smoothie. Uchylna głowica sprawia, że wymiana końcówek zajmuje tylko kilka sekund.

Robot kuchenny do 1000 zł
Philips HR7778/00

Najważniejsze cechy:

 • Moc: 1300 W
 • Ilość wariantów prędkości: 12+3
 • Pojemność malaksera: 3,4 litra
 • Moduły sokowirówki i cytrusiarki
 • Innowacyjne noże PowerChop

Philips HR7778/00Philips HR7778/00

Nowoczesny robot kuchenny o mocy aż 1300W, posiadający aż 32 funkcje pomagające w przygotowywaniu posiłków. Ma 12 wariantów prędkości ustawianych ręcznie oraz 3 warianty, w których prędkość dostosowywana jest automatycznie. Urządzenie dobrze sprawdzi się w przypadku większej rodziny. Pojemnik malaksera ma niemal 3,5 litra pojemności. Dzbanek blendera nieco ponad 2 litry. Nie musisz też kupować sokowirówki i cytrusiarki. Moduły te znajdują się na wyposażeniu robota. Wymiana akcesoriów jest bardzo łatwa i zajmuje zaledwie kilka sekund. Również cięcie i siekanie przebiega błyskawicznie. Wszystko to dzięki innowacyjnym nożom PowerChop o unikalnym kształcie ostrza i zastosowaniu precyzyjnego kąta cięcia.

Robot kuchenny do 1000 zł
Kenwood Prospero KM 287

Kenwood Prospero KM 287 Najważniejsze cechy:

 • Moc silnika: 900 W
 • Maszynka do mielenia w zestawie
 • Sokowirówka i wyciskarka w zestawie
 • Młynek w zestawie
 • Pojemność głównej misy: 4,3 litra

Kenwood Prospero KM 287Kenwood Prospero KM 287

Ten niezwykle funkcjonalny robot z powodzeniem zastąpi większość innych urządzeń w twojej kuchni. Wyposażony w stalowe ostrza malakser rozdrobni i poszatkuje wszystkie składniki. W szklanym blenderze zrobisz zupki i koktajle. Maszynka do mielenia zmieli nie tylko mięso, ale też sery, ryby, czy warzywa. Sokowirówka wraz z wyciskarką do cytrusów dostarczą ci porcję świeżego soku. Z kolei w młynku możesz zmielić kawę i zioła. Baza urządzenia napędzana jest mocnym, 900-watowym silnikiem. Specjalnie zaprojektowana osłona skutecznie powstrzyma rozchlapywanie składników. Przystawki do robota podłączamy do jednego z trzech gniazd obrotów: wolnych, średnich lub szybkich.

Robot kuchenny do 1500 zł
Bosch MUM58364

Najważniejsze cechy:

 • Automatyczne podnoszenie ramienia
 • Pojemność misy: 3,9 litra
 • Opcja pracy pulsacyjnej
 • Maszynka do mielenia, mikser, wyciskarka do cytrusów
 • Przystawka Cube Cutter do krojenia w kostki

Bosch MUM58364Bosch MUM58364

Wielofunkcyjny robot kuchenny z napędem umieszczonym w górnej części. Nie musisz martwić się o siłę potrzebną do jego unoszenia i opuszczania. Ramię robota podnosi się automatycznie po naciśnięciu jednego przycisku. Na uwagę zasługuje udoskonalony, planetarny system mieszania. Robot wykonuje tę czynność w aż trzech kierunkach jednocześnie. Na wyposażeniu znajdziemy takie przystawki jak m.in. maszynka do mielenia, mikser, wyciskarka do cytrusów, przystawka Cube Cutter do krojenia w kostki, czy rozdrabniacz. Pojemność głównej misy roboczej to 3,9 litra. Robot ma opcję pracy pulsacyjnej i system zabezpieczający przed przypadkowym uruchomieniem. Jako dodatek do robota otrzymamy płytę DVD z przepisami kulinarnymi.

Robot kuchenny do 2000 zł
Kenwood KVL6320S

Kenwood KVL6320S Najważniejsze cechy:

 • Moc silnika: 1400 W
 • Pojemność głównej misy: 6,7 litra
 • Inteligentny system kontroli prędkości
 • Blender ze szkła Thermoresist
 • Gniazda szybkich i wolnych obrotów

Kenwood KVL6320SKenwood KVL6320S

Potężny robot kuchenny o mocy 1400 W. Błyskawicznie poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie mu postawisz. W misie ze stali nierdzewnej o pojemności 6,7 litra przygotujesz posiłek dla dużej rodziny. Inteligentny system kontroli prędkości zabezpiecza silnik urządzenia przy dużych obciążeniach. W zestawie otrzymasz szklany blender wykonany ze szkła Thermoresist. Jest ono odporne na uszkodzenia oraz na drastyczne wahania temperatury. Znajdujące się w nim 4-strefowe ostrze doskonale kruszy lód i miksuje składniki. Robot posiada gniazda szybkich i wolnych obrotów. W przyszłości możesz dokupić do niego ponad 20 funkcjonalnych przystawek.

Robot kuchenny do 3000 zł
Kenwood KVL8460S

Kenwood KVL8460S Najważniejsze cechy:

 • Moc silnika: 1700 W
 • Płynna regulacja prędkości pracy
 • Podświetlana misa
 • Odporna na uszkodzenia obudowa
 • Pojemność głównej misy: 6,7 litra

Kenwood KVL8460SKenwood KVL8460S

Nawet najtwardsze składniki są w ciągu kilku sekund przetwarzane dzięki silnikowi o mocy 1700 W. Jest on sterowany innowacyjnym układem elektronicznym, który dostosowuje prędkość obrotów do zadania, które ma wykonać robot. W dużej misie bez kłopotu zmieścisz niemal pięć kilogramów ciasta. Podczas pracy jej wnętrze jest podświetlane, dzięki czemu lepiej kontrolujesz proces przygotowywania potraw. Bardzo praktyczną przystawką jest mieszadło elastyczne. Precyzyjnie zbiera ono ze ścian miski klejące się masy. Malakser wykonany jest Tritanu. Tworzywo to jest odporne na uszkodzenia i zarysowania. Prędkość obrotów silnika jest płynnie regulowana.

Zobacz także

Roboty kuchenne / #Artykuł

wypiekacze-hamag-310-classic-jpg-12739

Jaki wypiekacz do chleba. Czy warto kupić?

Żyjemy w czasach dobrobytu, ale z roku na rok, pogarsza się jakość żywności, którą kupujemy w supermarketach. Niestety dotyczy to nie tylko wysoko przetworzonych produktów, których łatwo unikać, ale także nisko przetworzonych takich jak chleb.

Roboty kuchenne / #Galeria

classic-jpg-11627

Polecane roboty kuchenne

Bez robota ani rusz! Przyda się podczas przyrządzania ciasta, dań głównych, zup oraz sałatek dla sporej rodzinki. Zobaczcie, jakie sprzęty polecamy!

Roboty kuchenne / #Test

classic-02-jpg-7633

Test robota kuchennego – PHILIPS HR 7627/00

Jeśli szukacie prostego robota do najpilniejszych zadań kuchennych, model HR 7627/00 Philipsa jest jakby idealny!