/hamag/assets/jaka-wyciskarka-sokow-big-jpg-12083.jpeg

Jaka wyciskarka do soku? TOP-5 polecane modele

Sprawdzamy które wyciskarki do soków są warte polecenia i na jakie cechy poszczególnych modeli zwracać uwagę.

Data publikacji: 16.03.2018

Coraz większa liczba osób jest świadoma, jak odżywianie wpływa na ich zdrowie. Staramy się gotować we własnym zakresie, a fast-foody zastępujemy zdrową żywnością. W przygotowywaniu zdrowych posiłków bardzo pomaga nam odpowiedni sprzęt AGD. Prawdziwym hitem ostatnich lat są wyciskarki do warzyw i owoców. W przeciwieństwie do sokowirówek nie rozbijają błyskawicznie produktów na pulpę, lecz powoli je miażdżą, wyciskając z nich sok do ostatniej kropli. Taki sposób pozyskiwania soku sprawia, że pozostaje w nim więcej wartości odżywczych i błonnika. Sprawdźmy teraz, jakie modele wyciskarek są najbardziej godne polecenia i oferują najlepszy stosunek jakości do ceny.

 

Jak wybieramy wyciskarkę do soku

Jeśli zamierzasz kupić w najbliższym czasie wyciskarkę do owoców i warzyw, warto poświęcić chwilę, by dowiedzieć się, na jakie cechy poszczególnych modeli zwracać uwagę.

Przede wszystkim zwróć uwagę na moc wyciskarki. Tu zasada jest prosta – im większa moc, tym lepiej. Wyciskarka z mocnym silnikiem dokładnie wyciśnie sok nawet z twardych warzyw. Oczywiście, jeśli nastawiasz się na wyciskanie głównie jabłek, czy pomarańczy, to nawet najtańsze urządzenie temu podoła. Jeśli jednak będziesz chciał wycisnąć sok z buraka, selera, czy marchewek, to zdecydowanie warto zainwestować w wyciskarkę o mocy 200W lub powyżej.

W sklepie spotkasz zapewne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe. W modelu jednoślimakowym produkty miażdżone są przez pojedynczy wał ślimakowy. Modele dwuślimakowe mają dwa wały, które miażdżą produkty pomiędzy sobą. Ten drugi sposób pozwala uzyskać wyższą skuteczność i pozyskać więcej soku z danej porcji produktów. Problemem jest jednak czyszczenie modeli dwuślimakowych. Z tego punktu widzenia lepszym wyborem są mimo wszystko modele jednoślimakowe.

Oceniając wyciskarkę pod kątem jej czyszczenia, przyglądnij się całości jej elementów. Generalnie im jest ich więcej i bardziej są skomplikowane, tym więcej czasu spędzisz na ich myciu. Sprawdź też, ile z nich będziesz mogła umieścić w zmywarce.

Warto kupić wyciskarkę wyposażoną we wsteczny bieg. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które przyda nam się w awaryjnych sytuacjach. Zdarza się bowiem, że w owocach i warzywach znajdują się twarde elementy, takie jak choćby pestki. Są one w stanie zatrzymać pracę wyciskarki. Jeśli nie będziemy mieli do dyspozycji biegu wstecznego, to pozostanie nam tylko przerwać pracę, otworzyć wyciskarkę i wyciągnąć całość pulpy na zewnątrz.

 

Wydajna wyciskarka do warzyw i owoców
Kenwood JMP800SI

Najważniejsze cechy:

 • moc: 240W
 • pojemność naczynia na sok: 1.5l
 • pojemność zbiornika na odpady: 1.5l
 • ciche działanie (58dB), podwójna tuba XL

Niezawodna wyciskarka o mocy 240W bez trudu poradzi sobie nawet z najcięższymi zadaniami. Silnik generuje 48 obrotów na minutę, więc sok wyciskany jest bardzo dokładnie. Zachowuje on swoją naturalną konsystencję i pełnię witamin. Nawet w przypadku owoców leśnych i włóknistych warzyw efektywność wyciskania sięga aż 84%. Indukcyjny silnik cechuje się dużą wytrzymałością i cichą pracą. Nie musisz też kroić produktów przed ich wrzuceniem do wyciskarki. Wyposażona jest ona w bardzo szeroki otwór zasypowy. Urządzenie ma też opcję mycia wstępnego. Wystarczy wlać do komory szklankę wody, a wyciskarka sama wypłuka pozostałości owoców i warzyw.

 

Wyciskarka do soków Philips Avance Collection HR1945/80

Najważniejsze cechy:

 • moc: 200W
 • pojemność naczynia na sok: 1l
 • pojemność zbiornika na odpady: 1l
 • Funkcja wstępnego czyszczenia, możliwość mycia w zmywarce

Innowacyjna wyciskarka wyposażona w technologię MicroMasticating, dzięki której możliwe jest wyciśnięcie do 90% zawartości owoców. Bez kłopotu zrobisz w niej sok dla kilku osób – zarówno pojemnik na sok, jak i zbiornik na miąższ mają jeden litr pojemności. Wolnoobrotowy silnik o mocy 200W bez kłopotu poradzi sobie z twardymi warzywami. Funkcja wstępnego czyszczenia pomaga w myciu poszczególnych części. Potem możesz umieścić poszczególne elementy wyciskarki w zmywarce. Blokada kapania pomaga w utrzymaniu czystości w otoczeniu urządzenia.

 

Wyciskarka do soków o dużej mocy
Eldom PJ1000

Najważniejsze cechy:

 • moc: 300W
 • pojemność naczynia na sok: 1l
 • pojemność zbiornika na odpady: 1l
 • możliwość mycia w zmywarce

Ta futurystycznie wyglądająca wyciskarka zapewnia wysoką efektywność przetwarzania owoców i warzyw. Jej potężny silnik ma moc aż 300W i posiada automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Duży otwór wlotowy na owoce i warzywa mieści duże produkty, więc nie trzeba ich rozdrabniać, co gwarantuje komfort użytkowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii opartej na miażdżeniu i wyciskaniu umożliwia pozyskanie dodatkowej ilości soku. Dwukierunkowa praca wyciskarki umożliwia bezproblemowe wyciskanie soku nawet z bardzo twardych warzyw i chroni nas przed koniecznością przerywania pracy urządzenia.

 

Wyciskarka Tefal ZC500H38

Najważniejsze cechy:

 • moc: 300W
 • pojemność naczynia na sok: 1l
 • pojemność zbiornika na odpady: 1l
 • filtr ze stali szlachetnej

Wyciskarka oferująca wyjątkową skuteczność pozyskiwania witamin i składników odżywczych. Dzięki technologii Juice Press, możliwe stało się pozyskanie do 35% więcej soku i witaminy C oraz do 75% więcej przeciwutleniaczy. Silnik urządzenia jest niezawodny i cechuje się cichą pracą. Dzięki możliwości użycia dwóch różnych filtrów możliwe jest uzyskanie soków o różnej gęstości. W wyciskarce zastosowano możliwość włączenia biegu wstecznego, co znacznie ułatwia postępowanie w sytuacjach zablokowania ślimaka. W zestawie z urządzeniem otrzymamy dwa dzbanki: na sok i pulpę.

 

Szybka wyciskarka Philips Viva Collection HR1888/80

Najważniejsze cechy:

 • moc: 140W
 • pojemność naczynia na sok: 1l
 • pojemność zbiornika na odpady: 0,75l
 • funkcja QuickClean, możliwość mycia w zmywarce

Pozyskanie porcji pysznego soku z wyciskarki w ciągu zaledwie jednej minuty? Tak, to jest możliwe! Ten model wyciskarki zrobi to bez trudu. Nie musisz nawet kroić produktów przed ich wrzuceniem. Otwór wlotowy ma aż siedem centymetrów średnicy. W efekcie zastosowania technologii QuickClean po zakończeniu pracy wyciskarki z łatwością ją umyjesz. Wstępne czyszczenie trwa zaledwie półtorej minuty. Urządzenie składa się z niewielu elementów. Błyskawicznie je złożysz i rozłożysz. Po zakupie wyciskarki możesz pobrać aplikację Zdrowe Napoje, z której dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat przygotowywania cennych soków z owoców i warzyw.

Zobacz także

Wyciskarki do soków / #News

zeby z przebarwieniami.jpeg

Wyciskarka wolnoobrotowa Kenwood PureJuice Pro – więcej soku i mniej bałaganu

Kenwood PureJuice Pro JMP800 to wyciskarka, która dostarczy Ci potężną dawkę witamin każdego dnia.

Wyciskarki do soków / #Test

redmond-rj-m920s-e-classic-jpg-9662

Test wyciskarki do soków REDMOND RJ-M920S-E

REDMOND RJ-M920S-E to wolnoobrotowa wyciskarka do soków. Jak się sprawuje w kuchni?

Wyciskarki do soków / #News

redmond-rj-m920s-e-classic-jpg-9500

Starannie wyciskane soki z Redmond RJ-M920S-E

Nowoczesna wyciskarka do soków to doskonała definicja urządzenia Redmond RJ-M920S.