/hamag/assets/otwarcie-jpg-12245.jpeg

Jaką wagę diagnostyczną kupić? TOP 5

Dobra waga diagnostyczna to bardzo przydatne urządzenie, jeżeli zastanawiasz się jaką wybrać, przygotowaliśmy zestawienie urządzeń, na które warto zwrócić uwagę, które spełnią oczekiwania nawet wymagających.

Data publikacji: 08.11.2018
Waga łazienkowa to bardzo przydatne urządzenie obecne w wielu polskich domach. Jednak w ostatnim czasie na popularności zyskują nieco bardziej zaawansowane sprzęty – wagi diagnostyczne. Mają one funkcje wychodzące dużo ponad standard, jakim jest podawanie wagi ciała. Tego typu inteligentna waga pozwala nam lepiej rozumieć i kontrolować nasze ciało. Jaka waga diagnostyczna będzie dla nas najlepszym wyborem i na co zwracać szczególną uwagę przy jej zakupie?

Jak wybrać wagę diagnostyczną?

Na pierwszy rzut oka waga diagnostyczna jest z wyglądu bardzo podobna do zwykłej wagi łazienkowej. Jednak wykorzystuje ona zaawansowane technologie do gromadzenia i analizowania informacji o naszym ciele. Głównym narzędziem, które wykorzystuje, są małe elektrody, znajdujące się na powierzchni płyty, na której stajemy.

Przede wszystkim sprawdźmy, czy waga którą chcemy kupić, ma funkcję pomiaru tkanki tłuszczowej. Dla osób starszych ważny będzie także pomiar masy kostnej. Pamiętajmy, że z wiekiem ulega ona zmniejszeniu.
Dla osób aktywnych i sportowców ważny będzie pomiar masy mięśniowej. Z kolei dla kobiet mającym kłopot z zatrzymywaniem wody w organizmie polecana jest waga z pomiarem procentowej zawartości wody.

Kolejna sprawa to pomiar aktualnego współczynnika BMI. Jest to szczególnie ważne dla osób odchudzających się. Tu dobrze sprawdzi się też funkcja zapamiętywania ostatnich pomiarów.

Jeśli chcemy analizować swoje dane, bardzo przyda się możliwość komunikacji bezprzewodowej z urządzeniami mobilnymi. Jest ona najczęściej realizowana poprzez moduł bluetooth. Niektórzy producenci do wag dodają aplikacje, w których możemy archiwizować i przetwarzać dane.

Jeśli z wagi korzystać będzie kilku domowników, to warto kupić model z możliwością tworzenia profili użytkowników. Wtedy za każdym razem nie będzie trzeba przestawiać parametrów pomiaru.

Profesjonalna waga powinna być też wykonana z wytrzymałych materiałów. Jeśli jest to szkło, to koniecznie hartowane. Powierzchnia powinna być gładka – to ułatwia utrzymanie czystości.

Na koniec warto też zwrócić uwagę na opcję automatycznego wyłączania urządzenia, po określonym czasie bezczynności. Pozwoli to na rzadszą wymianę baterii.

Polecane wagi diagnostyczne

 

Waga diagnostyczna do 100 zł
RAVEN EW003

Najważniejsze cechy:

 • Pomiar tkanki tłuszczowej
 • Pomiar masy kostnej i mięśniowej
 • Możliwość tworzenia profili użytkowników
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg
 • Wskaźnik niskiego poziomu baterii

RAVEN EW003


Waga do pomiaru tkanki tłuszczowej w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest wykonana ze szkła hartowanego. Nie musisz się więc martwić o jej przypadkowe uszkodzenie. Możesz w niej utworzyć aż dwanaście profili użytkowników sprofilowanych pod względem płci, wieku i wzrostu. Wszystkie te ustawienia wprowadzisz za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego. Maksymalne obciążenie wagi to 150 kg. Wskaźnik niskiego poziomu baterii poinformuje Cię o konieczności ich wymiany. Waga łazienkowa elektroniczna jest elegancka i łatwa do utrzymania w czystości.
 

Waga diagnostyczna do 200 zł
SENCOR SBS 7000

Najważniejsze cechy:

 • Pomiar tkanki tłuszczowej i wody
 • Pomiar masy kostnej i mięśniowej
 • Tryb dla sportowców
 • Maksymalne obciążenie: 180 kg
 • Automatyczne uruchamianie

SENCOR SBS 7000

Nowoczesna waga z pomiarem tłuszczu i wody. Z dużą dokładnością dokonuje też pomiaru tkanki mięśniowej i masy kostnej. Pomiar zawartości tkanki tłuszczowej przedstawiany jest za pomocą graficznej wizualizacji. Jeśli zastanawiasz się, jaka waga dla sportowca będzie najbardziej odpowiednia, to trafiłeś w dziesiątkę. Ten model może być używany w trybie dla aktywnych sportowców, w którym zmienia się sposób prezentacji danych. Maksymalny dopuszczalny ciężar to 180 kg. Dokładność pomiaru wynosi 100 g. Urządzenia nie trzeba włączać – uruchamia się automatycznie po wejściu na wagę.
 

Waga diagnostyczna do 200 zł
Huawei Smart Scale AH100

Najważniejsze cechy:

 • Pomiar tkanki tłuszczowej i wody
 • Wskaźnik przemiany materii BMR
 • Pomiar masy kostnej i mięśniowej
 • Zawartość białka w organizmie
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg

Huawei Smart Scale AH100

Innowacyjna waga łazienkowa smart, która pomoże Ci lepiej zrozumieć Twój organizm. Nie tylko określi ona procentową zawartość tłuszczu w organizmie, całkowitą masę mięśniową, czy procentową zawartość wody w organizmie. To nowoczesne urządzenie potrafi też określić wskaźnik Twojej przemiany materii BMR, a nawet zawartość białka w organizmie! Na podstawie tych danych stworzony zostanie dokładny raport na temat Twojego stanu zdrowia. Otrzymasz też propozycje dotyczące jego poprawy. Maksymalna waga w przypadku tego modelu to 150 kg.

 

Waga diagnostyczna do 200 zł
Beurer BG 21

Najważniejsze cechy:

 • Pomiar tkanki tłuszczowej i wody
 • Obliczanie wskaźnika BMI
 • Pomiar masy kostnej i mięśniowej
 • Tworzenie profili 10 użytkowników.
 • Maksymalne obciążenie: 180 kg

Beurer BG 21

Godna polecenia diagnostyczna waga z analizą składu ciała. Nie tylko zmierzy ilość tkanki tłuszczowej, ale też dokona interpretacji wyników pomiaru. Uzyskasz też informacje m.in. na temat masy mięśniowej i masy kostnej, ilości wody w organizmie, a także o aktualnym zapotrzebowaniu na kalorie. Waga obliczy też Twój wskaźnik BMI. Model ten umożliwia również tworzenie profili użytkowników – maksymalne dla 10 osób. Po dłuższym okresie bezczynności waga wyłączy się automatycznie. Maksymalna dopuszczalna waga to 180 kg. Dokładność pomiaru to 100 g.

 

Dobra waga diagnostyczna - do 500 zł
BEURER BG 40

Najważniejsze cechy:

 • Pomiar tkanki tłuszczowej i wody
 • Eleganckie, wytrzymałe materiały
 • Pomiar masy kostnej i mięśniowej
 • Tworzenie profili 10 użytkowników.
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg

BEURER BG 40

Chcesz, aby waga nie tylko była funkcjonalna, ale też doskonale prezentowała się w łazience? Ten model spełni Twoje oczekiwania. Uwagę przyciąga piękny design, doskonałe materiały, elektrody ze szczotkowanej stali szlachetnej oraz stylowe obramowanie. Waga dokonuje pomiaru tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, masy kostnej i zawartości wody w organizmie. Jest to doskonała waga motywująca. Oblicza też zapotrzebowanie na kalorie. Możesz tworzyć profile użytkowników dla 10 osób. Po określonym czasie bezczynności waga wyłącza się automatycznie. Maksymalne obciążenie dla tego modelu to 150 kg.

Zobacz także

Wagi łazienkowe / #Galeria

top5-wagi-classic-jpg-4787

TOP 5 – jaką wagę łazienkową kupić?

Innowacyjne wagi łazienkowe działają niczym komputery. Jakie modele warto wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Wagi łazienkowe / #Recenzja

waga-polar-balance-classic-jpg-7977

Polar Balance – w harmonii ze sobą

Waga Polar Balance, oprócz funkcji podstawowej związanej z pomiarem masy ciała, oferuje coś znacznie lepszego – cały pakiet podpowiedzi pomagający schudnąć szybko i efektywnie.

Wagi łazienkowe / #News

polar-balance-classic-jpg-7582

Polar Balance to coś więcej niż waga

Producent określa to urządzenie systemem kontroli masy ciała. Trafnie!