/hamag/assets/otwarcie-jpg-12253.jpeg

Jaką szczoteczkę soniczną kupić? TOP 5

Zastanawiasz się jaką szczoteczkę soniczną kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze, na jakie modele warto wydać pieniądze. Na te pytania odpowiadamy w tym zestawieniu najlepszych szczoteczek sonicznych.

Data publikacji: 22.05.2020
Szczoteczki soniczne to bardzo nowoczesne urządzenia, które pozwalają utrzymywać nasze zęby w zdrowiu i idealnej czystości. Ich głowica przypomina nieco końcówkę klasycznej szczoteczki manualnej. Jest podłużna i wyposażona w odpowiednio sprofilowane włókna. Głowica wykonuje z olbrzymią prędkością ruchy wymiatające, usuwając brud i płytkę nazębną. Dużą zaletą szczoteczki sonicznej jest fakt, że czyści ona nawet miejsca, do których trudno dosięgnąć szczoteczką manualną. Jaka szczoteczka soniczna jest obecnie warta polecenia?

 

Polecane modele w tym zestawieniu (dla tych, którzy nie chcą czytać poradnika):

Jak wybieramy szczoteczkę soniczną

Do naszego zestawienia TOP 5, przy wyborze szczoteczki sonicznej zwracamy uwagę na kilka jej kluczowych cech. Wpływają one nie tylko na efektywność czyszczenia zębów, ale też na komfort użytkowania.

Prędkość szczotkowania – najistotniejszy parametr każdej szczoteczki sonicznej. Im więcej ruchów wymiatających wykonuje w ciągu minuty głowica, tym lepiej umyte będą nasze zęby. Szybkość wpływa też na wydajność usuwania płytki nazębnej. Najlepsze modele szczoteczek radzą sobie nawet ze starymi i twardymi osadami. Staraj się wybierać modele, które oferują co najmniej 30.000 ruchów na minutę. Modele z wysokiej półki osiągają nawet 60.000 ruchów.

Regulacja szybkości – nie zawsze chcemy, aby szczoteczka działała na maksymalnej prędkości. Zdarza się, że nasze zęby lub dziąsła są wyjątkowo wrażliwe. Jeśli urządzenie będzie miało regulację szybkości, będziemy mogli dostosować ją do swoich preferencji.

Tryby pracy – dobre szczoteczki soniczne oferują kilka trybów pracy. Dużą popularnością cieszy się tryb wybielania. Innym ciekawym wariantem jest tryb masażu dziąseł, który poprawia ich ukrwienie. Często używany jest też tryb delikatnego szczotkowania.

Irygator – niektóre szczoteczki soniczne sprzedawane są w zestawie z irygatorem. Irygator to urządzenie, które czyści przestrzenie międzyzębowe za pomocą wąskiego strumienia wody pod wysokim ciśnieniem.

Wskaźnik naładowania – bardzo praktyczna funkcja. Jeśli szczoteczka nie będzie jej posiadać, to nigdy nie będziemy wiedzieć, kiedy akumulator się rozładuje.

Pojemność akumulatora – im lepszy akumulator, tym rzadziej będziemy musieli ładować naszą bezprzewodową szczoteczkę soniczną. Ostatecznie wszystko zależy do tego, czy w naszej łazience szczoteczka będzie cały czas stać na ładowarce, czy może będziemy ją ładować raz jakiś czas.

Dodatkowe końcówki – szczoteczka soniczna może służyć całej naszej rodzinie. Wystarczy, że będziemy mieli kilka różnych końcówek. Zdarza się, że w zestawie startowym producent daje kilka sztuk końcówek.

Inne wyposażenie – oprócz dodatkowych końcówek do zestawu może być dołączonych kilka innych, przydanych akcesoriów. Mogą to być na przykład dezynfektory UV, etui na szczoteczkę, ładowarki podróżne, czy stacje bazowe do ładowania.

 

Oto polecane szczoteczki soniczne:

Szczoteczka soniczna do 100 zł
BLAUPUNKT DTS601

Najważniejsze cechy:

 • 32.000 drgań na minutę
 • trzy tryby szczotkowania
 • 3 końcówki w zestawie

BLAUPUNKT DTS601BLAUPUNKT DTS601

Dobrej jakości soniczna szczoteczka do zębów w korzystnej cenie. Dzięki wykorzystaniu technologii UltraSonic głowica osiąga prędkość drgań 32.000 na minutę. To pozwala dokładnie oczyścić zęby oraz efektywnie usuwa płytę nazębną. Osoby o wrażliwych zębach mogą na początek skorzystać z trybu delikatnego. Szczoteczka oferuje także tryb masażu dziąseł, który efektywnie poprawia ich ukrwienie. Model ten posiada sygnalizację niskiego poziomu energii w akumulatorze, co pozwala podłączyć go do ładowania odpowiednio wcześniej.

 

Szczoteczka soniczna do 200 zł
ORAL-B Pulsonic Slim 1000

Najważniejsze cechy:

 • 31.000 drgań na minutę
 • dwa tryby szczotkowania
 • akumulator na 14 dni działania

ORAL-B Pulsonic Slim 1000ORAL-B Pulsonic Slim 1000

Nowoczesna smukła szczoteczka soniczna zapewniająca komfortowe i efektywne mycie zębów. Możemy używać dwóch trybów: codziennego i łagodnego. Wbudowany timer co pół minuty delikatnie wibruje, informując nas, że możemy przejść do czyszczenia nowego obszaru. Szczoteczka posiada pojemny akumulator, który umożliwia jej działanie bez doładowywania nawet przez 14 dni. Uchwyt ma ergonomiczny kształt i doskonale leży w dłoni. Dzięki temu czyszczenie jest wygodne nawet wtedy, gdy mamy mokre dłonie.

 

Szczoteczka soniczna do 250 zł
Seysso Carbon Basic

Najważniejsze cechy:

 • 82.000 drgań / minutę
 • technologia Dynamic Cleaning
 • trzy tryby szczotkowania

Seysso Carbon BasicSeysso Carbon Basic

Doskonały sprzęt dla wszystkich, którzy chcą usunąć osad nazębny i przebarwienia. Dzięki zastosowaniu technologii Dynamic Cleaning tworzy się specjalna mieszanina pasty i pęcherzyków powietrza. Dzięki temu pasta wnika nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe. Głowica szczoteczki drga z maksymalną prędkością aż 82.000 razy na minutę. Szczoteczka ma trzy tryby pracy. Jeden z nich umożliwia używanie urządzenia przez dzieci powyżej czwartego roku życia.

 

Szczoteczka soniczna do 350 zł
Meriden Sonic + Professional MS589B

Najważniejsze cechy:

 • 31.000 drgań na minutę
 • pięć trybów czyszczenia zębów
 • akumulator na 21 dni działania
 • etui podróżne USB

Meriden Sonic + Professional MS589BMeriden Sonic + Professional MS589B

Profesjonalna szczoteczka soniczna, która daje swojemu użytkownikowi bardzo szerokie możliwości. Ma aż pięć różnych trybów czyszczenia zębów. Oprócz wariantu standardowego na uwagę zasługuje choćby tryb wybielania. Dzięki niemu możemy rozjaśnić barwę zębów w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Interesującą propozycją jest też wariant dla początkujących. Po jego uruchomieniu szczoteczka powoli zwiększa częstotliwość drgań, dając nam możliwość przyzwyczajenia się do nowego sposobu mycia. Mocny akumulator urządzenia umożliwia korzystanie z niego przez niemal trzy tygodnie.

 

Szczoteczka soniczna do 400 zł
Braun Oral B Pulsonic Slim Luxe 4200

Najważniejsze cechy:

 • 31.000 drgań na minutę
 • trzy tryby szczotkowania
 • 2 końcówki w zestawie
 • etui podróżne w zestawie

Braun Oral B Pulsonic Slim Luxe 4200Braun Oral B Pulsonic Slim Luxe 4200

Innowacyjna, soniczna szczoteczka do zębów, którą bez obaw możesz wziąć ze sobą w każdą podróż. W zestawie otrzymujesz nowoczesne etui, które będzie chronić urządzenie przed zniszczeniem. Szczoteczka ma trzy warianty szczotkowania, między innymi tryb wybielania. Po jego uruchomieniu zęby są nie tylko szczotkowane, ale też delikatnie polerowane. To szybko przekłada się na efekt w postaci rozjaśnienia powierzchni szkliwa. Urządzenie zasilane jest solidnym akumulatorem, wyposażonym w sygnalizację niskiego poziomu energii.

Zobacz poprzednie zestawienie:

Zobacz także

Szczoteczki elektryczne / #Recenzja

classic-jpg-12882

Czy to koniec z drogimi sonicznymi szczoteczkami? Testujemy Oclean X Pro

Oclean X Pro to szczoteczka soniczna, którą kupić można na popularnym chińskim serwisie sprzedażowym AliExpress. Tak jak się spodziewacie – kusi niską ceną i sporo obiecuje. Naszym zadaniem było dokładnie sprawdzić, czy warto jej zaufać.

Szczoteczki elektryczne / #Recenzja

Whirlpool-BSNF-9152-OX.jpg

Spa dla twarzy – testujemy Braun FaceSpa SE851v

Nowy zestaw do pielęgnacji skory twarzy Braun FaceSpa SE851v kontra wąsik, brwi i zanieczyszczona skóra!

Szczoteczki elektryczne / #News

oral-b-pro-750-classic-jpg-9376

Szczoteczka Oral-B Pro 750 stworzona przez profesjonalistów

Dokładnie czyści zęby i dba o to, by z dentystą trzeba się było widzieć jak najrzadziej.