/hamag/assets/jaka-lodowka-do-3000-top5-big-jpg-12099.jpeg

Jaka lodówka do 3000 zł TOP-5 polecane modele

Pięć godnych polecenia modeli, w wysokiej klasie energetycznej, z niskim poziomem hasłu i nowoczesnymi funkcjami, które powinna mieć dziś nowoczesna lodówka do 3000 zł

Data publikacji: 07.02.2020

Trudno wyobrazić sobie współczesny dom bez lodówki. Codziennie chroni ona naszą żywność i napoje przed zepsuciem. Jest urządzeniem bardzo trwałym, ale mimo wszystko raz na kilka lat wymieniamy ją na nowszy model. Kwota 3000 zł jest absolutnie wystarczająca, aby kupić tego typu sprzęt o bardzo wysokiej jakości. Sprawdź, czym przede wszystkim kierować się kupując lodówkę i jakie modele są najczęściej polecane w podanym wcześniej przedziale cenowym.

 

Jak wybieramy lodówkę do 3000 zł

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup lodówki wolnostojącej, czy też do zabudowy, na początek rzućmy okiem na klasę energetyczną. Lodówka jest najczęściej włączona przez całą dobę i jej zużycie energii w istotny sposób przekłada się na nasze rachunki. Na sklepowych półkach spotkamy obecnie urządzenia o klasie energetycznej od A do A+++. Urządzenie o klasie energetycznej niższej niż A omijajmy szerokim łukiem. Zwracamy szczególną uwagę na lodówki z klasą A++ oraz A+++. Na A+++ możemy zaoszczędzić rocznie od 100 zł do 200 zł

Polecamy także: 10 porad jak wybrać najlepszą lodówkę

Kolejna bardzo ważna cecha to funkcja automatycznego odszraniania i ochrony przed osadzaniem się lodu. Najczęściej funkcja ta nazywana jest no-frost, ale niektórzy producenci używają też innych, podobnych nazw. Tajemnicą efektywności tego systemu jest specjalny parownik znajdujący się w zamrażalniku. Gromadzi on wilgoć z powietrza krążącego po komorze chłodziarki i zamrażalnika. Wilgoć tę odprowadza na zewnątrz urządzenia. Nasza lodówka powinna taki system posiadać.

Zwracamy też uwagę na poziom hałasu generowanego przez lodówkę. Oczywiście w dzień nie zwracamy uwagi na dźwięk który wydaje, ale już w nocy, hałas ten będzie dobrze słyszalny i może być bardzo irytujący. Głośność podawana jest w decybelach (dB). W przypadku modeli wolnostojących w przedziale cenowym poniżej 3000 zł poziom hałasu poniżej 40 dB jest wynikiem zadowalającym.

Warto też dowiedzieć się, czy lodówka, którą zamierzamy kupić ma możliwość przełożenia zawiasów drzwi na drugą stronę. Jeśli tak, to sami będziemy mogli zdecydować, w którą stronę drzwi będą się otwierać. Jeśli nie, to może się zdarzyć, że przy określonym rozkładzie kuchni otwarte drzwi lodówki będą utrudniały nam dostęp do jej wnętrza.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma modelami lodówek w cenie do 3000 zł, polecanymi przez ekspertów.

LG GBB72MCEFN

Najważniejsze cechy:

 • inwerterowa sprężarka liniowa
 • kontrola poziomu wilgotności
 • dwuczęściowa, składana półka
 • klasa energetyczna: A+++

 

LG GBB72MCEFNLG GBB72MCEFN

 

Nowoczesna lodówka wyposażona w inwerterową sprężarkę liniową, która zapewnia wysoką energooszczędność, trwałość oraz bardzo cichą pracę. Tego typu sprężarka niweluje też wahania temperatury wewnątrz komory, co pomaga dłużej utrzymać świeżość przechowywanych produktów. Pod kontrolą jest też poziom wilgotności. Ruchome kontrolery stale monitorują jej poziom i dokonują korekcji, jeśli jest taka potrzeba. Lodówka wyróżnia się również wysoką funkcjonalnością. Dwuczęściowa półka ma opcję składania, a półka na wino mieści aż 5 butelek.

Liebherr CNef 3515

Najważniejsze cechy:

 • oddzielne obiegi chłodzenia
 • technologia No Frost
 • półki z hartowanego szkła
 • front odporny na zadrapania i uszkodzenia

 

Liebherr CNef 3515Liebherr CNef 3515

 

Lodówka posiadająca dwa oddzielnie regulowane obiegi chłodzenia. Dzięki temu zapachy produktów umieszczonych w zamrażalniku i komorze chłodziarki nie mieszają się. Technologia No Frost zapobiega osadzaniu się szronu, więc nie ma konieczności rozmrażania. Ten model lodówki odznacza się też atrakcyjnym wzornictwem. Na uwagę zasługują eleganckie półki z hartowanego szkła oraz miłe dla oczu oświetlenie LED. Z kolei na froncie lodówki użyto powierzchni SmartSteel. Redukuje ona powstawanie odcisków palców. Jest też odporna na zadrapania i uszkodzenia.

Whirlpool BTNF5323OX

Najważniejsze cechy:

 • klasa energetyczna: A+++
 • stały poziom wilgotności powietrza
 • funkcja błyskawicznego mrożenia
 • wyświetlacz elektroniczny

Whirlpool BTNF5323OXWhirlpool BTNF5323OX

Lodówka, dzięki której twoje rachunki za prąd mogą być niższe. Posiada najwyższą klasę energetyczną: A+++. Możesz mieć pewność, że przechowywane w niej produkty na długo pozostaną świeże. Zadba o to funkcja 6-ty Zmysł Fresh Control, która stabilizuje wilgotność powietrza na poziomie 70-85%. Bardzo przydatna jest też funkcja błyskawicznego mrożenia, której najczęściej używa się po włożeniu dużej ilości produktów do zamrażalnika. Wszystkie najważniejsze parametry pracy urządzenia prezentowane są na czytelnym wyświetlaczu elektronicznym.

Samsung RB37J502VB1

Najważniejsze cechy:

 • klasa energetyczna: A+++
 • system obiegu powietrza All Around Cooling
 • energooszczędny kompresor
 • bardzo cicha praca

 

Samsung RB37J502VB1Samsung RB37J502VB1

 

Innowacyjna lodówka o pojemności ponad 350 litrów. Bez trudu zmieścisz w niej żywność dla dużej rodziny. O stabilną, niską temperaturę wewnątrz komory dba system All Around Cooling wymuszający obieg powietrza. Istotna jest też rola metalowego panelu na tylnej ścianie, który odpowiednio izoluje wnętrze. Energooszczędny kompresor Digital Inverter samodzielnie dostosowuje swoją wydajność do zaprogramowanego przez ciebie poziomu temperatury. Lodówka pracuje bardzo dyskretnie. Generuje hałas na poziomie zaledwie 39 dB.

Samsung RB34K6232SS

Najważniejsze cechy:

 • poziom hałasu: 38dB
 • klasa energetyczna: A++
 • No Frost
 • kompresor Digital Inverter - 7 trybów pracy
 • szuflada Fresh Zone
 • szybkie mrożenie i chłodzenie
 • system All-Around Cooling

Samsung RB34K6232SS

Lodówka, która nie tylko świetnie działa, ale też doskonale prezentuje się w nowoczesnej kuchni. Wykonana jest z wysokiej klasy materiałów. Na uwagę zasługują świetnie wyprofilowane drzwi w kolorze stali nierdzewnej i delikatnie podświetlony uchwyt drzwi lodówki. Urządzenie wyposażone zostało w innowacyjny kompresor Digital Inverter, który automatycznie dostosowuje swoją szybkość do jednego z siedmiu trybów pracy. Wielbicielom świeżych ryb spodoba się szuflada Fresh Zone, która utrzymuje temperaturę idealną do ich przechowywania.

Zobacz także

Lodówki / #News

samsung-bespoke-icon-jpg-13107

Samsung Bespoke zmienia sposób myślenia o lodówce

Lodówka, która zmienia się i rośnie wraz z Twoją rodziną. A także lodówka, która dostosowuje się do Twoich kolejnych aranżacyjnych pomysłów. To właśnie Samsung Bespoke – linia otwierająca nowy rozdział, zatytułowany „spersonalizowane AGD”.

Lodówki / #News

h-v-v3-icon-jpg-13101

Zdrowie, wygoda i oszczędność - nowe lodówki Vestfrost

Nowe lodówki Vestfrost są oszczędne i ekologiczne. Zawdzięczają to kilku ciekawym technologiom.

Lodówki / #News

h-vestfrost-art-box-jpg-13040

Ta lodówka to dzieło sztuki

Czy lodówka musi być nudna? Vestfrost Art Collection to najlepszy dowód na to, że nie. Mało tego – może być dziełem sztuki.