/hamag/assets/jaka-lodowka-do-2000-slider-jpg-12125.jpeg

Jaka lodówka do 2000 zł? TOP 5

Która lodówka do 2000 zł jest obecnie szczególnie warta uwagi, oferuje nowoczesne technologie, ciekawe funkcje, jest oszczędna i cicha?

Data publikacji: 28.01.2020

Lodówka to sprzęt, który kupujemy z reguły raz na 10 lat. Są to urządzenia trwałe, jednak nawet one raz na jakiś czas wymagają wymiany. Kwota 2000 zł to wystarczający budżet, aby kupić lodówkę dobrej jakości. Sprawdźmy zatem, która lodówka do 2000 zł jest obecnie szczególnie polecana przez ekspertów. Przed zakupem warto też dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze lodówki, jakie technologie oferuje dziś nowoczesna lodówka i które funkcje mogą nam się szczególnie przydać.

Jak wybieramy lodówkę do 2000 zł

Zaczynamy od sprawdzenia jej klasy efektywności energetycznej. Praktycznie rzecz biorąc, w sklepach nie pojawiają się już lodówki z klasą niższą niż A. Jeśli jednak zależy nam, aby lodówka pracowała oszczędnie, to postawmy na urządzenia z klasami A+++ lub A++. W cenie do 2000 zł bez problemu znajdziemy takie lodówki. Zakup takich urządzeń się opłaca – na energii zużywanej przez lodówkę w klasie A+++ w ciągu roku możemy zaoszczędzić nawet 200 zł w porównaniu do klasy A.

Kolejna sprawa to system No Frost. Zapewnia on nam olbrzymią wygodę użytkowania. Zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach komory chłodzenia i w zamrażalniku. Nie będziemy musieli rozmrażać lodówki co kilka miesięcy.

Zwracamy też uwagę na strefy dedykowane w komorze chłodziarki. Są to specjalne szuflady, które gwarantują odpowiedni poziom wilgotności dla konkretnych rodzajów żywności – na przykład dla mięs, ryb, nabiału, warzyw itp. Produkty przechowywane w nich dłużej pozostają świeże. Nie wysychają też szybko.

Sprawdzamy czas, w ciągu którego lodówka jest w stanie utrzymać niską temperaturę bez zasilania – na przykład w przypadku awarii sieci energetycznej. Im jest on dłuższy, tym nasze jedzenie będzie bardziej bezpieczne w przypadku tego typu kłopotów.

Dla wielu użytkowników, szczególnie w małych mieszkaniach lub pokoju z aneksem kuchennym, niezwykle ważny będzie poziom hałasu generowanego przez lodówkę. W trakcie dnia nie będzie on zapewne uciążliwy, ale w nocy może być już nieco irytujący. Za poziom zadowalający w tym przedziale cenowym możemy uznać 40dB. Za poziom doskonały poniżej 38dB.

Bosch KGV33VL31E


Najważniejsze cechy:

 • klasa energetyczna A++
 • funkcjonalna szuflada VitaFresh
 • opcja błyskawicznego mrożenia
 • wysuwane półki EasyAccess

 

lodówka Bosch KGV33VL31EBosch KGV33VL31E

 

Nowoczesna lodówka posiadająca klasę energetyczną A++. Wyposażona w funkcjonalną szufladę VitaFresh, która chroni warzywa i owoce przed wysychaniem i utratą świeżości. Interesującym rozwiązaniem jest też opcja błyskawicznego mrożenia. Zapobiega wzrostowi temperatury po umieszczeniu w zamrażarce dużej ilości nowych produktów. Warto też zwrócić uwagę na półki EasyAccess. Możemy je bezpiecznie wysuwać, nawet gdy są mocno obciążone. To ułatwia wyjmowanie produktów z wnętrza komory chłodziarki.

 

Liebherr CP4313 Comfort


Najważniejsze cechy:

 • poziom hałasu: 38 dB
 • klasa energetyczna: A+++
 • SmartFrost, DuoCooling,
 • zdolność utrzymywania temperatury 30 godz.
 • wewnętrzny LED

lodówka Liebherr CP4313 ComfortInnowacyjna i niezawodna lodówka posiadająca klasę energetyczną A+++. Jest to gwarancja maksymalnego poziomu oszczędności energii. Poziom hałasu w jej przypadku to zaledwie 38dB. W przypadku awarii zasilania jest w stanie utrzymać chłód przez rekordowe 30 godzin. Pojemność komory chłodziarki to w tym przypadku 209 litrów. Zamrażalnik ma pojemność niemal 100 litrów. Wnętrze urządzenia równomiernie oświetlone jest lampami LED. Układ komory chłodziarki możesz w łatwy sposób dopasować do własnych potrzeb.

 

Samsung RB33N301NSA

Najważniejsze cechy:

 • klasa energetyczna A+++
 • system wymuszonego obiegu powietrza
 • szuflada Cool Select Duo
 • długa, bezawaryjna praca

 

lodówka Samsung RB33N301NSASamsung RB33N301NSA

 

Lodówka ta wyróżnia się posiadaniem najlepszej klasy energetycznej: A+++. Dzięki zastosowaniu bardzo cienkich ścian udało się uzyskać większą ilość miejsca wewnątrz komory, bez zwiększania zewnętrznych rozmiarów urządzenia. System wymuszonego obiegu powietrza sprawia, że w całej chłodziarce utrzymuje się stabilna, niska temperatura. Jeśli jednak chcesz przechowywać niektóre produkty w chłodniejszych warunkach, to skorzystaj z szuflady Cool Select Duo, w której możesz ustawić żądaną temperaturę niezależnie od pozostałej części komory. Innowacyjny kompresor Digital Inverter gwarantuje długą pracę bez usterek i awarii.

 

Samsung RB31FERNCSA

Najważniejsze cechy:

 • poziom hałasu: 39 dB
 • klasa energetyczna: A++
 • No Frost
 • strefa CoolSelect
 • łatwo wysuwana półka, koszyk Grab'n Go, szuflada z pełnym wysuwem, duża półka
 • oświetlenie Top LED
 • kompresor Digital Inverter i 10-letnia gwarancja

lodówka Samsung RB31FERNCSAŚwietna, dwudrzwiowa lodówka z pełnym systemem No Frost i nowoczesnym kompresorem Samsung Digital Inverter. Może on pracować w pięciu różnych cyklach, które zmieniają się w zależności od wilgotności wewnątrz oraz zawartości lodówki. Dzięki temu urządzenie zużywa mniej energii i pracuje ciszej. Na uwagę zasługuje też strefa Cool Select. W zależności od tego, czy chcemy przechowywać w niej mięsa, czy też warzywa, możemy odpowiednio zmieniać warunki tam panujące. Wszystkie parametry lodówki prezentowane są na dużym i czytelnym wyświetlaczu LCD

 

Amica KGC15634S

 

Najważniejsze cechy:

 • wygodna regulacja wysokości półek
 • szuflady na owoce i warzywa
 • bardzo cicha
 • półki z hartowanego szkła

 

lodówka Amica KGC15634SAmica KGC15634S

Lodówka, która dostosowuje się do twoich potrzeb. System FlexiSpace umożliwia wygodną regulację wysokości półek i balkoników. Dzięki temu bez trudu zmieścisz w chłodziarce wysokie garnki i butelki. Mogą być one naprawdę ciężkie, gdyż półki wykonane są z hartowanego szkła. Szuflady na owoce i warzywa chronią je przed wysychaniem i zapobiegają przenikaniu się zapachów żywności. Lodówka pracuje bardzo cicho. Poziom hałasu który generuje, to zaledwie 40 dB. Funkcja automatycznego odszraniania eliminuje konieczność rozmrażania.

Zobacz także

Lodówki / #News

samsung-bespoke-icon-jpg-13107

Samsung Bespoke zmienia sposób myślenia o lodówce

Lodówka, która zmienia się i rośnie wraz z Twoją rodziną. A także lodówka, która dostosowuje się do Twoich kolejnych aranżacyjnych pomysłów. To właśnie Samsung Bespoke – linia otwierająca nowy rozdział, zatytułowany „spersonalizowane AGD”.

Lodówki / #News

h-v-v3-icon-jpg-13101

Zdrowie, wygoda i oszczędność - nowe lodówki Vestfrost

Nowe lodówki Vestfrost są oszczędne i ekologiczne. Zawdzięczają to kilku ciekawym technologiom.

Lodówki / #News

h-vestfrost-art-box-jpg-13040

Ta lodówka to dzieło sztuki

Czy lodówka musi być nudna? Vestfrost Art Collection to najlepszy dowód na to, że nie. Mało tego – może być dziełem sztuki.