/hamag/assets/jaki-depilator-swietlny-big-jpeg-12091.jpeg

Jaki depilator świetlny IPL? TOP-5 polecane modele

Depilacja światłem powinna być komfortowa i bezpieczna. Na co zwracać uwagę przy zakupie i który depilator świetlny wybrać?

Data publikacji: 26.02.2020

Depilacja wykonywana w klasyczny sposób to mało przyjemny zabieg. Kobiety o wrażliwej skórze narzekają na ból przy jego wykonywaniu, nawet przy użyciu wysokiej klasy depilatorów. Trudno się dziwić, wyrywanie włosków to nic przyjemnego. Alternatywą dla gładkich nóg jest wykonywanie zabiegów depilacji światłem. Tego typu zabiegi jeszcze kilka lat temu wykonywało się głównie w gabinetach kosmetycznych. Dziś już każda z nas może kupić własny depilator IPL w naprawdę rozsądnej cenie. Pytanie tylko, na co zwracać uwagę przy zakupie i który depilator świetlny wybrać?

 

Jak wybieramy depilator świetlny IPL?

Depilatory IPL to urządzenia wyposażone w specjalistyczną lampę, która naświetla pewien obszar skóry. Wytwarzane światło to spektrum fal o różnej długości. Fale te przechodzą zarówno przez cebulki włosowe, jak i okoliczne tkanki. Jednak niszczą wyłącznie cebulki włosów. W efekcie włoski są niszczone bądź przynajmniej zahamowany zostaje ich wzrost.

Depilacja światłem powinna być przede wszystkim komfortowa. Dlatego też od razu zwróć uwagę, czy urządzenie, które chcesz kupić posiada możliwość regulacji natężenia emitowanego światła. Jeśli tak, to będziesz mogła dostosować natężenie do wrażliwości swojej skóry. Jeśli nie, będziesz musiała liczyć na szczęście, że fabrycznie ustawione natężenie światła nie jest dla ciebie bolesne.

Sprawdź też, jak duże jest okienko, przez które emitowane jest światło. Im jest ono większe, tym większy obszar skóry zostanie pokryty przez jeden impuls świetlny. A im większy będzie to obszar, tym krócej będzie trwał zabieg.

Czy depilator, który zamierzasz użyć, jest bezprzewodowy, czy jest konieczność podłączania go do gniazdka? Weź pod uwagę, że depilatora będziesz używać rzadko, można więc założyć, że problem wynikający z braku energii w akumulatorze raczej nie będzie Cię dotykał. A brak przewodów to znacznie większa swoboda użytkowania. Wybierajmy więc modele bezprzewodowe.

Weź też pod uwagę trwałość lampy depilatora. Po określonym czasie użytkowania trzeba ją wymienić. To sporo kosztuje. Dobrze więc przy zakupie depilatora świetlnego sprawdzić ilość błysków, których wykonanie gwarantuje producent. Może to być nawet ponad 300.000 błysków.

W przypadku depilacji światłem bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Depilator IPL ingeruje w głębokie warstwy skóry. Ważne są więc wszelkie dowody braku zagrożeń spowodowanych zabiegami. Niektórzy producenci przeprowadzili badania kliniczne potwierdzające bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Weźmy to pod uwagę przy zakupie depilatora świetlnego.

Pora zapoznać się z kilkoma modelami depilatorów świetlnych, które cieszą się bardzo dużą popularnością.

Bezprzewodowy depilator świetlny do 2000 zł
Philips Lumea Prestige BRI953/00

Najważniejsze cechy:

 • czujnik SmartSkin
 • nasadka do pach i bikini
 • żywotność lampy: 250 tyś. impulsów
 • filtr UV

 

Philips Lumea Prestige BRI953/00Philips Lumea Prestige BRI953/00

 

Nowoczesny depilator IPL, który samodzielnie dostosuje swoją moc działania do odcienia twojej skóry. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego czujnika SmartSkin. Oczywiście możesz też ręcznie regulować ustawienia mocy. W zestawie z urządzeniem otrzymasz praktyczną nasadkę do pach i okolic bikini. Umożliwia ona na precyzyjną depilację tych wrażliwych miejsc. Lampa o wysokiej żywotności pozwala wygenerować nawet 250 tysięcy impulsów świetlnych. Wbudowany filtr promieni UV zapewnia dodatkową ochronę dla skóry.

Depilator świetlny o wydajności do 300.000 błysków
Braun IPL PL3132

Najważniejsze cechy:

 • lekki i poręczny
 • dwa tryby pracy
 • czytnik koloru skóry SensoAdapt
 • krótki czas zabiegu

 

Braun IPL PL3132Braun IPL PL3132

 

Niewielki, lekki a przy tym bardzo efektywny w działaniu depilator IPL. Możesz używać go w dwóch trybach. Tryb normalny przeznaczony jest przede wszystkim do depilacji nóg i rąk. Tryb delikatny dobrze sprawdzi się w depilacji twarzy, pach i okolic bikini. Mogą go też używać kobiety o bardzo wrażliwej skórze. Dzięki czytnikowi koloru skóry SensoAdapt, urządzenie potrafi samo korygować swoją intensywność działania. Depilator jest nie tylko skuteczny, ale też szybki w działaniu. Zabieg na nogi zajmie ci mniej niż 10 minut.

Depilator IPL do 1000 zł
Remington IPL6750 I-LIGHT PRESTIGE

Najważniejsze cechy:

 • Nakładka do twarzy, nakładka precyzyjna do bikini
 • 5-stopniowa regulacja mocy

Doskonały depilator IPL, który będzie działać przez długie lata bez konieczności wymiany lampy. Jest ona w stanie wygenerować aż 150.000 błysków. Wykorzystana technologia Advanced Propulse działa w oparciu o ogrzewanie mieszka włosowego i przerywaniu cyklu wzrostu włosa. Trwałe efekty możemy uzyskać już po trzech zabiegach. Co istotne w depilatorze zastosowano pięciostopniową regulację natężenia światła. Pomoże to dostosować intensywność do własnej wrażliwości. Tego modelu depilatora mogą używać także mężczyźni, m.in. do usuwania włosków z pleców, klatki piersiowej, czy rąk. Urządzenie posiada odpowiednie rekomendacje dermatologów.

Wydajny depilator świetlny do 1000 zł
Braun PL5124

Najważniejsze cechy:

 • automatyczny tryb pracy
 • 10 wariantów intensywności światła
 • nasadka do twarzy, pach i bikini
 • badania kliniczne

 

Braun PL5124Braun PL5124

 

Zaletą tego modelu jest wysoka skuteczność połączona z wygodą obsługi. Przykładem tego jest choćby automatyczny tryb pracy. Po jego uruchomieniu nie musimy każdorazowo wyzwalać impulsu świetlnego. Jest on uwalniany automatycznie, co dwie sekundy. Depilator daje nam też szeroką możliwość regulacji intensywności światła. Mamy tu do dyspozycji aż dziesięć wariantów. W zestawie z urządzeniem otrzymamy nasadkę do twarzy, pach i bikini. Działanie sprzętu i bezpieczeństwo jego stosowania są potwierdzone odpowiednimi badaniami klinicznymi.

Bezprzewodowy depilator świetlny do 1000 zł
Philips Lumea Advanced SC1995/00

Najważniejsze cechy:

 • Działanie sieciowe lub bezprzewodowe
 • 5 ustawień intensywności światła
 • Nasadka do ciała
 • Lampa o wydajności: 250.000 błysków

Depilator oferujący doskonałą jakość i efektywność w bardzo rozsądnej cenie. Z jego działania według badań zadowolonych jest ponad 80% kobiet. Po pierwszych trzech zabiegach owłosienie zostaje zredukowane o ponad 90%. Nie musisz się też martwić wymianą lampy. Ta fabrycznie zastosowana ma żywotność do dwudziestu lat. Samodzielnie możesz wybrać, czy depilatora chcesz używać w trybie bezprzewodowym, czy też sieciowym. W zestawie z depilatorem znajdziesz też specjalne nasadki do pach i okolic bikini. Wbudowany, ciemnoczerwony filtr gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo, nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry.

Zobacz także

Depilatory / #News

babyliss-g960e-classic-jpg-10289

Precyzyjny i wydajny depilator IPL G960E BaByliss Homelight

Nawet o 90 procent włosów mniej już po ośmiu sesjach – oto co do zaoferowania ma IPL G960E BaByliss Homelight.

Depilatory / #Recenzja

braun-silk---pil-9-1-jpg-9899

Test depilatora Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry

Jedno urządzenie – wiele rozwiązań. W nowym zestawie od Brauna depilator sprawnie zamienia się w profesjonalny masażer i przyrząd do peelingu. Poznajcie Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry.

Depilatory / #News

philips-bri950-classic-jpg-9392

Philips BRI950/00 to jedyny depilator, jakiego potrzebujesz

Skutecznie, delikatnie i bezpiecznie depiluje wszystkie obszary Twojego ciała.