/hamag/assets/big-jpg-3248.jpeg

10 porad – jak wybrać turystyczny sprzęt AGD?

Niedługo wakacje! Jak się spakować, żeby nie przesadzić, ale jednocześnie pozostać samowystarczalnym? Jakie „mobilne” AGD polecamy?

Data publikacji: 24.06.2016
Z roku na rok w naszej kuchni przybywa coraz to bardziej zaawansowanych sprzętów gospodarstwa domowego. Znacznie ułatwiają życie i pomagają zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jesteśmy do nich tak przyzwyczajeni, że gdy nagle musimy się bez nich obejść, to robi się naprawdę ciężko. Wyjeżdżając na wakacje, najchętniej wzięlibyśmy pół kuchni ze sobą. Jest to jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko wiedzieć, jaki turystyczny sprzęt AGD wybrać. Dowiesz się tego z poniższego poradnika.

Jaka lodówka turystyczna?

Urządzenie niezbędne w upalne, wakacyjne dni. Każdy z nas myśli wtedy o zimnym napoju, czy lodach. Nie ma co marzyć o wyciągnięciu ich z rozgrzanego wnętrza samochodu. Trzeba mieć ze sobą lodówkę turystyczną. Najlepsze są te zasilane elektrycznie – przeważnie z gniazda zapalniczki samochodowej. Lodówki bez zasilania, mające jedynie wkłady chłodzące, słabo trzymają chłód. Postarajmy się też wybrać model z cyfrową regulacją temperatury. Wtedy będziemy mogli ją dostosowywać do naszych bieżących potrzeb.

Jaki czajnik samochodowy?

Wrzątek to rzecz niezbędna na każdym wyjeździe. Mając do dyspozycji czajnik, możemy sobie zrobić herbatę, pogrzać butelkę dla niemowlaka, czy nawet zagrzać wodę do umycia rąk. Idealny czajnik turystyczny powinien mieć opcję podłączenia zarówno do klasycznego gniazdka, jak i do zapalniczki samochodowej. Dodatkowo powinien być dość niewielki, tak aby bez kłopotu zmieścił się do bagażu. Zazwyczaj jest to pojemność około jednego litra. Powinien mieć też zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem pokrywki, choćby wskutek jego wywrócenia.

Jakie żelazko turystyczne?

Niezbędne wyposażenie wielu kobiet, które często wyjeżdżają służbowo. Korzysta z niego również coraz większa liczba mężczyzn. Pozwala szybko przygotować się do spotkania z klientem lub z przedstawicielami innej firmy. Żelazko turystyczne powinno przede wszystkim mieć składaną rączkę. Dzięki temu łatwiej je spakować. Dobrze by było, gdyby miało choćby minimalny nadmuch pary. Przyda nam się, gdy nie będzie żadnej płaskiej powierzchni do prasowania. Wtedy z pomocą pary możemy odświeżyć ubranie wiszące na wieszaku.

Jaka suszarka turystyczna?

Kupując suszarkę turystyczną, sprawdźmy, czy dołączony jest do niej pokrowiec. Ochroni on urządzenie przed uszkodzeniem w naszym bagażu. Zasłoni też otwór wlotowy suszarki i zapobiegnie dostaniu się do niego różnych przypadkowych przedmiotów, które mogłyby później uszkodzić silnik suszarki. Dodatkowo suszarka turystyczna powinna mieć składaną rączkę. Łatwiej będzie ją zmieścić do torby. Pomimo małych rozmiarów powinna mieć też moc co najmniej 1200 W. W innym przypadku suszenie włosów może potrwać bardzo długo.

Jaka kuchenka turystyczna?

Popularne „butle” nie odeszły do lamusa. Wręcz przeciwnie, przeżywają prawdziwy renesans. Wielu z nas decyduje się na wyjazdy w dzikie tereny z dala od cywilizacji. W takich rejonach kuchenka turystyczna jest niezbędna. Przede wszystkim sprawdźmy precyzję regulacji płomienia. Zawór powinien chodzić płynnie. Dodatkowo palnik powinien posiadać osłonę przed wiatrem. Sprawdź też czy kuchenka ma piezozapalnik. W innym przypadku możesz być zmuszony jeździć po okolicy, szukając sklepu z zapałkami.

Jaka ładowarka turystyczna?

Chcemy być turystami zdobywającymi dzikie bezdroża. Ale nie każdy chce przy tej okazji być pozbawiony kontaktu ze światem. Byłoby to zresztą dość niebezpieczne. Dlatego też warto zadbać, aby zawsze mieć przy sobie ładowarkę, która uzupełni poziom akumulatora w naszym smartfonie. Podstawą jest możliwość podłączenia do gniazda zapalniczki samochodowej. Sprawdźmy też, czy ładowarka będzie ładować telefon, nawet gdy jest on całkowicie rozładowany. Niektóre modele będą ładować smartfona tylko, gdy jest on włączony.

Jaki grill turystyczny?

Większość z nas odpowie, że na wyjazd można wziąć po prostu zwykły grill na węgiel. To prawda, ale nie każdy ma ochotę wozić ze sobą worek z węglem i mozolnie go rozpalać za każdym razem. Dla tych, którzy nie chcą tego robić, niektórzy producenci przygotowali minigrille podłączane do gniazda zapalniczki. Są one niewielkie i z wyglądu przypominają kuchenne opiekacze. Mięso opiekane jest z dwóch stron. Płyty grzejne pokryte są warstwą teflonu. Pamiętajmy jedynie, że do tego typu aktywności potrzebujemy solidnego akumulatora w naszym aucie.

Jaki odstraszacz komarów?

Komary potrafią naprawdę uprzykrzyć nawet najlepszy wyjazd. Dlatego często jesteśmy w stanie wiele zrobić, aby się ich pozbyć. Warto zadbać o swój spokój, kupując odpowiedni odstraszacz komarów. Skuteczne są modele emitujące ultradźwięki na określonej częstotliwości. Jeśli ma to być sprzęt turystyczny, to kupmy odstraszacz zasilany zwykłymi bateriami 9V. Możemy go bez problemu wziąć choćby do namiotu. Przed zakupem upewnijmy się, czy nie słyszymy emitowanych przez niego dźwięków.

Jaki depilator turystyczny?

Kobieta chce czuć się pewna siebie nawet na wyjeździe na kompletne pustkowie. Warto więc zadbać o swoje nogi i zabrać ze sobą depilator. Dzięki temu nie trzeba co dwa dni używać zwykłej maszynki. Depilator turystyczny powinien być zasilany zwykłymi bateriami. Modele na akumulator są też przydatne, o ile będzie dostęp do jakiegokolwiek gniazdka. Depilator powinien być też wodoodporny. Nocując choćby pod namiotem, nie zawsze jesteśmy w stanie zabezpieczyć nasze rzeczy przed wilgocią.

Jaki ekspres do kawy?

Niektórzy z nas po prostu nie potrafią żyć bez kawy. To właśnie dla takich osób powstały turystyczne ekspresy do kawy. Są one najczęściej zasilane za pomocą kostek paliwa stałego. Składają się ze stalowego czajniczka oraz specjalnego sitka filtrującego. Para wodna, która powstaje podczas gotowania, przechodzi przez sitko z kawą. W ten sposób powstaje pyszny, gorący napar. Kupując ekspres turystyczny, sprawdźmy, czy paliwo stałe, którym jest zasilany, jest łatwo dostępne również za granicą.

Zobacz także

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

szycie2-jpg-12897

Jaka maszyna do szycia dla początkujących?

Zastanawiasz się jaką kupić maszynę do szycia w domu? Podpowiadamy które modele są warte uwagi oraz co ma największe znaczenie podczas wybierania maszyny do szycia dla siebie.

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

classic-jpg-12823

Jaki wentylator do domu? TOP 10

Jaki wentylator kupić do domu lub do biura, gdy za oknem temperatury sięgają 30 stopni, a Ty nie masz klimatyzacji?

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

classic-jpg-12237

Jaki nawilżacz powietrza do domu kupić? TOP 10

Zastanawiasz się jaki nawilżacz powietrza do domu wybrać? Na co zwrócić uwagę i z jakim kosztem trzeba się liczyć? W tym zestawieniu znajdziesz przegląd ciekawych urządzeń poprawiających jakość powietrza w domu.