/hamag/assets/otwarcie-jpg-11705.jpeg

Ekspresy do kawy – nowości rynkowe

Co roku topowi producenci zaskakują nas pomysłami na jeszcze bardziej nietuzinkowe ekspresy do kawy! Jak jest tym razem?

Data publikacji: 23.11.2017
Nowoczesne ekspresy do kawy to prawdziwie inteligentne bestie. Automatyzacja i dążenie do pełnej personalizacji urządzeń, czynią z nich maszyny, które znacznie ułatwiają nam codzienne kawowe rytuały i do tego jeszcze wychodzą na przeciw naszym zachciankom. Bo jak nazwać możliwość przygotowania w swoim własnym domu kawy jak z najlepszej kawiarni?

Saeco Xelsis

To marka, która nie zawodzi. Nowy model jest w pełni automatyczny i pozwala na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Magia tkwi w rozmaitości. Każdego dnia można pić zupełnie inną małą czarną! Na kolorowym, dotykowym ekranie z Coffee Equalizer™ wszystko jest dobrze widoczne i łatwe do opanowania. Taka budowa umożliwia także dostosowanie parametrów napoju takich jak: ilość, temperatura, moc oraz smak kawy, objętość mlecznej pianki, a nawet kolejność dozowania kawy i mleka do indywidualnych potrzeb. Ekspres zapamięta też profile użytkowników, na których każdy z domowników będzie mógł przechowywać spersonalizowane przepisy kawowe.

Saeco XelsisSaeco Xelsis

Philips

Nowe ekspresy marki Philips zostały wzbogacone o chroniony patentem filtr AquaClean. To waśnie dzięki jego obecności można zaparzyć do 5000 filiżanek bez konieczności odkamieniania urządzenia. Poza tym taka czysta woda bez śladów kamienia daje lepszy smak! Mowa o ekspresach z serii 4000 i 3100! Philips daje możliwość dopasowania kawy do upodobań – moc, temperaturę i wielkość każdego napoju można spersonalizować i zapisać dzięki funkcji memo. Sprzęt jest wyposażony w ceramiczne młynki, które nie dopuszczą do przepalenia ziaren kawy.

EP3550

Ten model posiada zintegrowany pojemnik na mleko! Można w nim przygotować pięć rodzajów napojów! Minimalistyczny i nieprzegadany design pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza!

Philips EP3550Philips EP3550

EP4050

W tym urządzeniu można przygotować aż 8 napojów. Dodatkowo producent dodał tutaj opatentowaną technologię przełącznika kawy CoffeeSwitch, która pozwala zaparzyć espresso lub „klasyczną kawę”. To funkcja dla fanów smaku kawy przelewowej. Co jeszcze ciekawego? W zależności od wielkości ulubionej szklanki lub filiżanki, można jednym ruchem dostosować regulowany kranik kawy.

Philips EP4050

Siemens EQ.3

Automatyczny ekspres ciśnieniowy – model: TI305206RW – został wyposażony w systemy sensoFlow i aromaPressure, które gwarantują idealnie dobraną temperaturę i ciśnienie zaparzania, które z kolei przekładają się na wyśmienity smak i aromat. Specjalna dysza pozwala spieniać mleko bezpośrednio w kubku, a dzięki funkcji oneTouch, każdą kawę przygotujemy za pomocą przyciśnięcia jednego przycisku.

TI305206RW_siemens

Siemens EQ.9

Automatyczny ekspres ciśnieniowy (model: TI907201RW). Co wyróżnia to urządzenie? System DualBean oraz dwa niezależne młynki, dzięki którym kawę parzymy z rozmachem! Siemens EQ.9 umożliwia łączenie różnych rodzajów ziaren kawy bez mieszania się aromatów. Dodatkowo system individualCoffee pozwala spersonalizować kawę aż dla 10 użytkowników.

TI907201RW_siemens

Nivona CafeRomatica seria 8 – model 859

W najnowszych ekspresach zintegrowano System Aroma Balance z trzema profilami mocy aromatu. Dzięki temu uzyskujemy smak w jakości profesjonalnych ekspresów kolbowych. Funkcja umożliwia przygotowanie napoju spośród trzech różnych opcji: dynamicznej, stałej oraz intensywnej. Te ekspresy posiadają trzystopniowy wybór temperatury parzenia, pięciostopniowy wybór mocy aromatu oraz indywidualnie regulowany stopień mielenia ziaren. Dzięki OneTouch Spumatore przy użyciu jednego przycisku, można przygotować kawę z mlekiem lub bez, dla dwóch filiżanek równocześnie.

Nivona CafeRomatica 859Nivona CafeRomatica 859

Nivona CafeRomatica seria 6 – model 680

Także posiada system Aroma Balance. To dlatego z jednego rodzaju ziarna można uzyskać zupełnie nowe odmiany smaku i aromatu. Zintegrowana technologia Bluetooth pozwala na sterowanie urządzeniem przy wykorzystaniu smartfona za pomocą połączonej aplikacji NIVONA-App. Easy-Spumatore to funkcja pomocna w manualnym przygotowaniu Cappuccino. Moja Kawa umożliwia zapisanie w czasie rzeczywistym 5 własnych, ulubionych kompozycji napoju!

Nivona CafeRomatica 680Nivona CafeRomatica 680

Zobacz także

Ekspres ciśnieniowy / #Artykuł

jaki-ekspres-do-kawy-cisnieniowy-top-10-iko-jpg-12139

Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy? TOP 10

W zestawieniu polecamy ekspres do kawy do 400, do 1000, do 1500, do 2000 i do 3500 zł. W kilku słowach wyjaśniamy też jak wybrać ekspres ciśnieniowy do kawy.

Ekspres ciśnieniowy / #Galeria

classic-jpg-11122

TOP-5 kompaktowych ekspresów ciśnieniowych

Jeśli zastanawiacie się, jaki niewielkich rozmiarów ekspres ciśnieniowy kupić, zajrzyjcie do naszego zestawienia. Tym razem wybieramy sprzęt w wersji kompaktowej!

Ekspres ciśnieniowy / #News

nivona-caferomatica-7-classic-jpg-9946

Nivona CafeRomatica 7 – Twoja kawa może być jeszcze lepsza

Jeszcze więcej smaku i aromatu może trafić do Twojej filiżanki dzięki systemowi Aroma Balance.