/hamag/assets/big-jpg-4053.jpeg

7 rozwijających gier dla dziecka

Oto siedem ciekawych gier dla dzieci, które rozwijają nowe umiejętności i posiadają walory edukacyjne.

Data publikacji: 13.08.2016
Wakacje w pełni. Dla naszych pociech to bez wątpienia upragniona wolność od książek, zeszytów i szkolnych obowiązków. Kiedy pogoda dopisuje, rozplanowanie czasu nie jest trudne. Promienie słońca i ciepłe dni to idealna pokusa, by wyjść na świeże powietrze: zagrać w piłkę, pojeździć na rowerze, pobiegać po placu zabaw. Jednak dobrze wiemy, że nadchodzą dni, gdy za oknem jest pochmurno, a my słyszymy: „mamo, nudzi mi się” albo „tato, pobaw się ze mną”.

Wakacje to także czas, kiedy zabieramy nasze dzieci w dłuższe podróże. Trasy często są dla nich nużące i trudno im spokojnie przebyć całą drogę. Czy można zagospodarować dzieciom takie chwile w twórczy sposób? Oczywiście! Zamiast serwować im kolejną bajkę na tablecie lub smartfonie, lepiej wybrać dla nich ciekawą, rozwijająca grę, która nie będzie spędzonym bezproduktywnie czasem, tylko bodźcem do rozwijania umiejętności. Przedstawiamy listę 7 gier mobilnych, dzięki którym dziecko nie będzie się nudzić i przy okazji nauczy się nowych rzeczy!

City Island – zbuduj swoje miasto i zadbaj o dobrą organizację

W tej strategicznej grze dziecko ma za zadanie zbudować miasto i zadbać o życie mieszkańców. Sprawdza, czego im brakuje, dba o ich potrzeby, tworzy miejsca pracy i rozrywki. Dzięki temu uczy się planowania, lepszej organizacji i odpowiedzialności. Zarabia pieniądze, którymi może dystrybuować i inwestować np. poprzez zakup kolejnych budynków. Do wyboru ma aż 70 budowli, a dodatkowo także kina, hotele, biura, piekarnie, restauracje. Gra nie zawiera reklam i jest odpowiednia dla dzieci od 6 roku życia.

Gdzie pobrać? Grę można pobrać w polskiej oraz angielskiej wersji językowej zarówno na Androida, jak i na IOS.

Cena: Gra jest do pobrania za darmo w wersji podstawowej. Jeżeli chcemy uzyskać dodatkowe opcje w grze, musimy wykupić kody.

 

Reach For The Skies – rozwiązuj quizy i zostań odkrywcą podniebnych krain

Reach For The Skies to gra łącząca w sobie walory edukacyjne z ćwiczeniem zręczności i spostrzegawczości. Zadaniem gracza jest sterowanie balonem, samolotem lub sterowcem po wirtualnych krainach w taki sposób, by unikać przeszkód. Ponadto trzeba zdobywać monety oraz odpowiadać poprawnie na pytania z wybranego zakresu wiedzy. Do wyboru są pakiety pytań: „Matematyka”, „Geografia” oraz „Życie na Ziemi” o różnych poziomach trudności dostosowanych do wieku gracza. Co ciekawe, w grze można też samodzielnie tworzyć swoje pakiety pytań. Każda dobra odpowiedź nagradzana jest dodatkową porcją paliwa, dzięki czemu przemierzamy kolejne krainy i przechodzimy do kolejnych etapów. Gra nie zawiera reklam, jest przeznaczona dla dzieci od 6 do nawet 18 roku życia.

Gdzie pobrać: Gra dostępna jest w wersji polskiej oraz angielskiej na Androida, IOS oraz na Windows Phone.

Cena: Gra jest do pobrania za darmo w wersji podstawowej, tj. z pakietem „Życie na Ziemi”. Kolejne pakiety takie jak „Matematyka”, „Flagi” oraz możliwość tworzenia własnej listy pytań są płatne i kosztują 8 zł.

 

ZoLO oolo Lite – twórz własne kreatywne stworki i rozwijaj wyobraźnię

Bohaterowie tej rozwijającej gry to zabawki ZoLO, które można kupić jako kolorowe zestawy dla dzieci. Na fali sukcesu tych produktów stworzono grę, w której dzieci mogą samodzielnie tworzyć swoje własne stworki z kolorowych, różnokształtnych szablonów. To doskonały sposób na ćwiczenie kreatywności, rozwijanie wyobraźni i poczucia estetyki. Dziecko może stać się twórcą zabawkowych rzeźb i w ten sposób wyrazić się artystycznie oraz rozwijać nieszablonowe myślenie. Gra nie zawiera reklam i jest przeznaczona dla dzieci powyżej 2 lat.

Gdzie pobrać: Gra dostępna jest w wersji polskiej tylko na Androida.

Cena: Gra jest do pobrania za darmo w wersji podstawowej. Aby otrzymać większą liczbę kształtów i kolorów, należy wykupić pakiet premium za 3 zł.

 

Fun English – ucz się angielskiego z bohaterami aplikacji

Na naszej liście nie może zabraknąć aplikacji do nauki angielskiego. Gra Fun English została stworzona przez nauczycieli. W każdym pakiecie lekcyjnym można ćwiczyć słuchanie, wymowę, śpiewanie, literowanie, gramatykę oraz słówka, które – przedstawione w różnych kontekstach – ułatwiają zapamiętywanie. Każdy pakiet do gry jest inny, co gwarantuje dziecku świetną, nienużącą zabawę i z pewnością wpłynie na postępy w nauce języka. Aplikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 roku życia, nie zawiera reklam.

Gdzie pobrać: Gra dostępna jest w wersji polskiej tylko na Androida.

Cena: Gra jest do pobrania za darmo w wersji podstawowej, tj. z dwoma darmowymi pakietami lekcji: „Kolory” oraz „Zwierzęta”. Kolejne lekcje są płatne – jeden pakiet lekcji na Androida kosztuje nieco ponad 9 złotych, zaś za zestaw wszystkich 10 pakietów zapłacimy około 50 złotych.

 

Odgłosy zwierząt – poznaj fascynujący świat fauny

Gra zawiera aż 130 kart ze zdjęciami zwierząt. W aplikacji można odsłuchiwać ich odgłosy w jakości HD, a same zdjęcia można przeglądać w stworzonych pakietach: „Zwierzęta hodowlane”, „Dzikie”, „Domowe”, „Ssaki”, „Gady i płazy” oraz „Owady”, a także tworzyć własne listy. Dla dzieci nieumiejących jeszcze czytać można pobrać dodatkową opcję polskiego lektora. Gra dostępna jest aż w 32 językach, więc dodatkowo umożliwia szlifowanie obcych słówek. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 lat, zawiera reklamy.

Gdzie pobrać: Gra dostępna jest w wersji polskiej tylko na Androida.

Cena: Gra jest do pobrania za darmo w wersji z reklamami, wersja bez reklam kosztuje ok. 10 złotych.

 

Math Claw Machine – matematyka w cukierkowym świecie

Kolejna propozycja to zabawa w pozyskiwanie wirtualnych słodyczy z wykorzystaniem matematyki. Dzięki rozwiązywaniu działań możemy sterować dźwignią wydobywająca cukierki z maszyny. Gra jest dostępna tylko po angielsku, jednak by móc grać wystarczy już podstawowa znajomość języka. W grze można wybrać poziom trudności: od początkującego po „geniusza”. W zależności od wybranego poziomu, ta forma rozrywki przeznaczona jest dla dzieci od 7 do 12 roku życia. Aplikacja zawiera reklamy.

Gdzie pobrać: Gra dostępna jest w wersji angielskiej zarówno na Androida, jak i na IOS.

Cena: Gra jest do pobrania za darmo w wersji podstawowej, która zawiera dostęp do pakietu „Candy Land”. Pozostałe 3 pakiety można kupić już za 6 złoty każde, a odblokowanie wszystkich oraz wersja bez reklam to wydatek 20 złotych.

 

Pou – zadbaj o swoje wirtualne zwierzątko

Ostatnia propozycja to aplikacja będąca dzisiejszym odpowiednikiem słynnego „Tamagotchi”. Zadaniem gracza jest opieka nad małym stworkiem – trzeba go na bieżąco karmić, myć, ubierać, zapewnić mu rozrywkę, odpowiednią porcję wiedzy oraz odpoczynek. Dbając o Pou, dziecko uczy się odpowiedzialności i systematyczności: jest to np. dobry sprawdzian dla dziecka przed kupnem prawdziwego zwierzątka. Gra nie ma ograniczeń wiekowych i nie zawiera reklam.

Gdzie pobrać: Gra dostępna jest w wersji polskiej na Androida oraz na IOS .

Cena: Gra jest do pobrania za darmo.

Jak sami widzicie, gry nie muszą być tylko przysłowiowym „zabijaczem czasu”, ale mogą także pełnić rolę edukacyjną. Dziecko nawet nie zauważa, kiedy przyswaja nowe informacje czy zdobywa nowe umiejętności – dla niego to przede wszystkim świetna zabawa, dająca satysfakcję i dobrą rozrywkę. W zależności od zainteresowań dziecka – od kreatywnych zabaw przez matematyczne łamigłówki po te strategiczno-zręcznościowe rozgrywki – dziś każdy rodzic może znaleźć dla swojego malucha odpowiednie gry, które pozwolą pożytecznie wykorzystać wolne chwile.

 

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!