/hamag/assets/otwarcie-02-jpg-6085.jpeg

Wolna kuchnia – test wolnowaru Crock-Pot®

Powolne gotowanie to prawdziwa frajda dla miłośników aromatycznych potraw.

Data publikacji: 16.11.2016
Gotowanie to stan umysłu. Wychodzi wtedy, gdy jesteśmy pozytywnie nastawieni, wysyłamy dobrą energię, nie spieszymy się, dajemy sobie czas. Poprzez gotowanie wyrażamy siebie – wybór dania, składników, a nawet zastawy stołowej pokazuje kim jesteśmy. Wolnowar Crock-Pot® powstał z myślą o osobach, które żyją w rytmie slow, kochają jeść i przykładają dużą wagę do sposobu przyrządzania dań.

Wolnowar Crock-Pot®

Panel sterowania

Testowane urządzenie nadaje się do gotowania zup, jednogarnkowych dań głównych, pieczeni i deserów. Ma bardzo zmyślną i praktyczną konstrukcję. Składa się głównie z ceramicznego naczynia kamionkowego i podstawy z elementem grzewczym, na którym znajduje się panel sterowania. Pojemność naczynia wynosi 5,7 litra i jest ona wprost idealna dla 6 osób. Choć sprzęt wygląda na skomplikowany, na szczęście okazał się intuicyjny w obsłudze. Tak naprawdę prawidłowe zaprogramowanie ogranicza się do wyboru poziomu grzania (low, high, warm) i ustawienia czasu. Choć każdy poziom ma zaprogramowane ustawienie czasu, ja radzę za każdym razem samodzielnie dostosowywać go do swoich potrzeb. Zwłaszcza, jeśli skorzystacie z książki kucharskiej dołączonej do zestawu.

Gulasz warzywny w fazie gotowania

No właśnie, całą przygodę z wolnym gotowaniem najlepiej rozpocząć od testowania przepisów Darka Kuźniaka ze wspomnianej wyżej publikacji. Przy każdym daniu znajdziecie dokładne wytyczne co do czasu i poziomu, jaki należy wybrać. To niesamowite ułatwienie dla początkujących. Po przyrządzaniu kilku potraw sami nauczycie się, jakie dania potrzebują więcej czasu, a jakie mniej.

Crock-Pot® – powolny, ale dokładny

W całym procesie pichcenia niesamowite ułatwienie daje automatyzacja timera, który zatrzymuje gotowanie po ustalonym czasie i przełącza urządzenie w tryb podtrzymywania temperatury. To dlatego danie będzie zawsze gorące i gotowe do spożycia. Tak naprawdę czas gotowania można dostosować do własnych możliwości logistycznych (już od 30 minut do 20 godzin) i w tym czasie: spać, iść do pracy czy na spacer. Potrawy nie wymagają doglądania ani mieszania – tak powolny proces daje użytkownikowi pełną swobodę w trakcie jego działania. Dzięki takiej dokładnej obróbce termicznej, dania są niezwykle aromatyczne oraz intensywne w smaku, a im dłużej się gotują, tym lepiej smakują!

Danie gotowe!

Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu – pokrywka szklana oraz naczynie kamionkowe zostały przystosowane do mycia w zmywarce, a ponadto naczynie można używać w piekarniku, na przykład do pysznych zapiekanek warzywnych! Wolnowar został wykończony stalą nierdzewną, dlatego tak dobrze się prezentuje i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Sprzęt sporo waży (około 6 kg), jest bardzo solidny – jego wymiary to 405x310x275 mm (długość, głębokość, wysokość). Zajmuje trochę miejsca na blacie kuchennym, ale z drugiej strony zastępuje nam co najmniej kilka garnków, których musielibyśmy użyć do gotowania. Ogranicza zatem naczynia, które trzeba pozmywać po obiedzie, a to bardzo istotna zaleta!

W testach

Podczas testów przygotowałam zapiekankę warzywną (w czasie około trzech godzin), krem szpinakowy – 1,5 godziny (na podstawie przepisu na krem z zielonego groszku) i gruszki w syropie, które potrzebowały dwóch godzin na poziomie HIGH.

Książka kucharska z ciekawymi przepisami

Krem szpinakowy

Gruszki w czekoladzie na deser

Na początku przygody z wolnowarem Crock-Pot® cały ten powolny rytuał może was dziwić. Niecierpliwić może też fakt tak długiego procesu gotowania. Dlatego warto zaplanować sobie tak dzień, aby nie wyczekiwać obiadu, a wcześniej wszystko podszykować, załączyć wolnowar i… robić swoje! To doskonałe urządzenie na weekendy, na przykład wtedy, kiedy planujecie długi spacer z rodziną i nie chcecie po powrocie do domu pospiesznie przygotowywać obiadu dla wygłodniałej rodziny. Jeśli wcześniej włączycie wolnowar, posiłek będzie już na was czekał!

Życzę powolnego smacznego i zapraszam do obejrzenia video z wolnego pichcenia:

Sprawdź ceny

Zobacz także

Małe AGD do kuchni / #Galeria

top5-para-classic-jpg-3165

Jaki parowar kupić? TOP 5

Gotowanie na parze to idealny sposób na dobre zdrowie i szczupłą sylwetkę!

Małe AGD do kuchni / #News

floral-2classic-jpg-11509

Legacy Floral, czyli nowa kolekcja Russell Hobbs

Najnowsza kolekcja Legacy Floral marki Russell Hobbs jest pełna szaleństwa i kwiatowej świeżości!

Małe AGD do kuchni / #Recenzja

classic-jpg-11383

Gofrownica MPM MGO-25 – wspomnienie lata

Prosta w obsłudze i ładna. Gofrownica MPM MGO-25 to sposób na domową gofrarnię!