/hamag/assets/strach-ma-wielkie-oczy-test-depilatora-braun-silk-epil-9-11/slider_strona_glowna.jpg

Strach ma wielkie oczy – test depilatora Braun Silk-épil 9

Sprawdziłam, jak nowy Braun Silk-épil 9 sprawuje się podczas depilacji. Czy jest wygodny, a co najważniejsze, czy efektywnie usuwa włoski w trybie bezbolesnym?

Data publikacji: 01.09.2015

Depilacja to temat niewygodny, szczególnie gdy trzeba odsłonić nogi. To wtedy problem staje się najbardziej dojmujący i wraca niczym bumerang, zmuszając do szukania nowych rozwiązań. O depilatorach wiedziałam tylko tyle, że sprawiają ból. Mnóstwo stereotypów sprawiło, że swoje obawy przełamałam dopiero teraz i zdecydowałam się na przetestowanie najnowszego modelu – urządzenia do depilacji Braun Silk-épil 9.

Pierwszy krok

Zestaw zapakowano w zgrabne i praktyczne pudełko, a w środku znajdował się poręczny i atrakcyjny sprzęt w ciekawym odcieniu fioletu i bieli. Przed zastosowaniem urządzenia warto dokładnie przeczytać instrukcję i wziąć sobie do serca wszystkie porady, szczególnie, jeżeli stosujemy ten rodzaj depilacji po raz pierwszy. Tak było w moim przypadku. Ponadto strach przed bólem wzmaga opory i oddala nas od rozpoczęcia depilacji. Z racji tego, że ciepła woda zmniejsza nieprzyjemne doznania, zdecydowałam się na depilację w kąpieli i nie żałuję. Muszę nawet przyznać, że próby „na sucho” skończyły się dla mnie niewesoło, być może przyjdzie na nie jeszcze odpowiedni czas.

Drugi krok

Trzeba przyznać, że pierwsza próba usuwania włosów depilatorem do najprzyjemniejszych nie należy, ale uczucie dyskomfortu mija bardzo szybko. Moja nawilżona i zmiękczona od ciepłej wody skóra wyjątkowo dobrze przyjęła regularne ruchy depilatora. W tym miejscu trzeba podkreślić, jak ważna jest technika prowadzenia urządzenia.

Najlepsze efekty zapewnia odpowiednie ustawienie depilatora pod kątem 90 stopni do depilowanej powierzchni. Pamiętajmy, aby nie dociskać depilatora do skóry i wykonywać płynne gesty pod włos. Jeden ruch depilatora nie wystarczy, aby pozbyć się owłosienia z danego miejsca na ciele, co spowodowane jest naturalną tendencją włosów do wzrostu w rozmaitych kierunkach.

Strach ma wielkie oczy – test depilatora Braun Silk-épil 9 for. Mateusz Sołtysiak

Braun Silk-épil 9 - ceny

Zauważyłam, że najsprawniej pozbywam się włosków, jeśli naciągam skórę – ten manewr dodatkowo zmniejsza dyskomfort i ból. Natomiast podczas depilacji pod kolanem pamiętajcie, aby noga była wyprostowana! W komplecie – oprócz depilatora – znajduje się nakładka masująca, która zapewnia najlepszy komfort, to właśnie jej użyłam do depilacji nóg. Oczywiście można ją zmienić na nakładkę zapewniającą lepszy kontakt ze skórą, aby szybciej usunąć włosy, jednak zabieg ten polecam osobom dobrze obeznanym z opisywaną techniką. Dzięki temu, że głowica najnowszego modelu Silk-épil 9 jest bardzo szeroka to precyzyjniej usuwa włosy, ale też dobrze pracuje, dostosowując się do kształtu ciała. W ten sposób można na przykład skutecznie wydepilować okolice tylnych części ud i łydek, chociaż należy się przy tym pogimnastykować. Prawdziwym odkryciem okazała się natomiast lampka, która podświetla depilowany obszar, co niezwykle ułatwia dokładne usuwanie włosków. Nie jest to żaden efektowny dodatek, a naprawdę zmyślny mechanizm, który docenią przede wszystkim posiadaczki mniejszych, ciemnych łazienek lub fanki nocnych depilacji.

Krok trzeci

Mój depilacyjny debiut zajął mi więcej czasu niż planowałam, jednak za drugim razem poszło już sprawniej. Ciekawe jest to, że chyba po raz pierwszy od dawna miałam naprawdę gładkie nogi! Zaczerwienienie szybko zniknęło, bo już rano nie było śladu po lekkich podrażnieniach. Aby ich uniknąć warto użyć kremu nawilżającego. Specjaliści radzą także, aby pomiędzy depilacjami złuszczać naskórek, co zapobiegnie wrastaniu włosków w skórę. Depilacja urządzeniem Braun oferuje nam coś więcej, niż tylko gładkie nogi. Przede wszystkim osią- gamy swobodę, o którą trudno, gdy używamy tylko tradycyjnej maszynki do golenia. Czas odrastania włosów sięga nawet czterech tygodni, co wydaje mi się dość kuszące w lecie, szczególnie jak się często podróżuje. Braun Silk-épil 9 jest bezprzewodowy – wyposażony został w zasilanie akumulatorowe, co wzmaga jego mobilność i pozwala na użycie w dowolnym miejscu. Jedno ładowanie pozwala na 40 minut pracy. Ja praktykuję bardziej dokładną depilację co około trzy tygodnie, z jedną krótszą w połowie tego okresu na ewentualne niedociągnięcia. Jeśli jedynie myśl o bólu zniechęca Was do kupna depilatora, to warto się przełamać. Strach ma wielkie oczy, a o perfekcyjnie gładkich nogach marzymy Wszystkie.

Zobacz także

Depilatory / #Artykuł

jaki-depilator-swietlny-mid-jpg-12092

Jaki depilator świetlny IPL? TOP-5 polecane modele

Depilacja światłem powinna być komfortowa i bezpieczna. Na co zwracać uwagę przy zakupie i który depilator świetlny wybrać?

Depilatory / #News

babyliss-g960e-classic-jpg-10289

Precyzyjny i wydajny depilator IPL G960E BaByliss Homelight

Nawet o 90 procent włosów mniej już po ośmiu sesjach – oto co do zaoferowania ma IPL G960E BaByliss Homelight.

Depilatory / #Recenzja

braun-silk---pil-9-1-jpg-9899

Test depilatora Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry

Jedno urządzenie – wiele rozwiązań. W nowym zestawie od Brauna depilator sprawnie zamienia się w profesjonalny masażer i przyrząd do peelingu. Poznajcie Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry.