/hamag/assets/philips-odkurzacz-big-jpg-647.jpeg

Na mokro i na sucho?
Test odkurzacza Philips
PowerPro Aqua!

Sprzątanie może być przyjemne i nieskomplikowane. Wystarczy odpowiedni sprzęt, który zaoszczędzi czas i zminimalizuje nasze zaangażowanie!

Data publikacji: 27.11.2015

Czyżby marzenie niejednej z nas właśnie się ziściło? Całkiem niedawno Philips zaprezentował nowy odkurzacz bezprzewodowy o dużej mocy, który umożliwia sprzątanie podłóg na mokro i na sucho za jednym pociągnięciem... Sprawdziłam, jak to urządzenie działa!

Ilość akcesoriów i sprzętów, które są niezbędne do porządnego wysprzątania mieszkania bywa bardzo zniechęcająca… Plączący się kabel odkurzacza, wiaderko z wodą, które trzeba poprzenosić z miejsca na miejsce i wymagający żmudnej obsługi mop to moja szara rzeczywistość. Philips PowerPro Aqua  miał ją zmienić… Czy eksperyment się udał? Czy możliwe jest efektywne czyszczenie podłóg za pomocą jednego urządzenia?

Bez przewodu lepiej!

To pierwszy zauważalny atut tego sprzętu. Naładowany działa nawet do 40 minut. Mnie to wystarczy. Najatrakcyjniejszy jest chyba brak przeszkadzających kabli i swoboda działania – bez konieczności dostosowywania trasy sprzątania do rozmieszczenia gniazdek. Ruchoma głowica dodatkowo podnosi komfort czyszczenia – wjedzie pod łóżko i w trudno dostępne zakamarki, a my oszczędzamy swój kręgosłup. Pionowy model z wygodną rączką spodoba się zwłaszcza tym, którzy nie lubią lub nie mogą nadwyrężać swoich kręgów i stawów. Technologia PowerCyclone to potężny zastrzyk podmuchu – odkurzacz szybko i sprawnie wciągnie napotkany kurz i inne nieczystości. Do wyboru pozostaje zwykły i bardzo intensywny tryb działania. Wszystkie nieczystości zbierane są w łatwo odczepianym zbiorniczku. Opróżniamy go bez konieczności dotykania zabrudzeń. To tyle, jeśli chodzi o „suchą” stronę odkurzania…

Philips PowerPro Aqua!Philips PowerPro Aqua!

Philips PowerPro Aqua FC6401/01 - cena

2w1

Najważniejszą funkcją, która odróżnia ten model od innych pionowych odkurzaczy, jest ta związana z jednoczesnym sprzątaniem na mokro i na sucho. Źródło sukcesu tkwi w doczepianej nasadce ze zbiorniczkiem, która umożliwia czyszczenie na mokro wszystkich rodzajów twardych podłóg. Aby przejść w ten tryb, wystarczy nałożyć głowicę odkurzacza na nakładę z tkaniną z mikrofibry, którą zaczepia się za pomocą rzepów. Wcześniej nalewamy wodę w odpowiednie miejsce. Sprzęt dobrze sobie radzi z suchymi nieczystościami (mąka, kurz, cukier) – szybko wciąga je do środa, pozostawiając wilgotną powierzchnię do wyschnięcia, bez smug i niechcianych pozostałości. W przypadku mokrych zanieczyszczeń (wylana kawa, błoto) warto przytrzymać przez chwilę głowicę w jednym miejscu, aby nie doszło do rozmazania plamy. W zestawie znajdują się dwie wkładki z mikrofibry, które można  prać w pralce.

Philips PowerPro Aqua!Philips PowerPro Aqua!

Razem raźniej?

Philips PowerPro Aqua  to urządzenie do szybkich porządków. Idealny w czasie roztopów, kiedy często wnosimy błoto do mieszkania oraz w wypadku małych domowych „katastrof” typu: rozlana herbata, czy okruchy. Z pewnością przyda się rodzinom z małymi dziećmi, gdzie łatwiej o tego typu zdarzenia. Poręczny, wygodny i szybki w działaniu nie zastąpi jednak tradycyjnych sprzętów do generalnych porządków. A jak sprawdza się w praktyce? Zapraszam do obejrzeniu naszego filmiku.

Dostępna jest już również nowsza wersja odkurzacza: Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01

Zobacz także

Odkurzacze / #Recenzja

classic-jpg-11639

Test odkurzacza Bosch Athlet Zoo’o BCH6ZOOO

Athlet Zoo’o BCH6ZOOO to najnowszy model odkurzacza bezprzewodowego marki Bosch. Właśnie przetestowaliśmy jego możliwości.

Odkurzacze / #News

purei9-classic-jpg-11065

Odkurzanie bez granic z PUREi9

Czasy, kiedy sprzątanie mieszkania wymagało spaceru z odkurzaczem na kablu i intensywnego machania ręką minęły. Teraz wszystko dzieje się automatycznie. Teraz jest PUREi9!

Odkurzacze / #Recenzja

classic-03-jpg-10774

Philips PowerPro Ultimate FC9932 – test

Philips PowerPro Ultimate FC9932 to bezworkowy odkurzacz tradycyjny, którego moc testowałam przez ostatnie tygodnie. Jak się sprawował?