/hamag/assets/blender-big-jpg-4036.jpeg

Electrolux, model Sports ESB2500 – test blendera!

Oto blender dla sportowców, koktajlomaniaków, osób dbających o zdrowe odżywianie i szczupłą sylwetkę.

Data publikacji: 09.08.2016
Blenderów kielichowych jest sporo na rynku. Wybrać swój jedyny to nie prosta sprawa. Dobrze jest poznać kilka modeli dogłębniej, zanim zdecydujecie się na zakup. To dlatego testuję kolejny, tym razem w wersji z bidonem!

Ostatnio wpadł mi w ręce blender Electroluxa, model Sports ESB2500. Nie byłabym sobą, gdybym go nie przetestowała… Czym różni się od tradycyjnych modeli? Przede wszystkim tym, że pojemnik do miksowania jest jednocześnie bidonem, który można wziąć ze sobą. Takie rozwiązanie to bardzo wygodna sprawa. Z jednej strony minimalizuje ilość brudnych naczyń, z drugiej zaś nie wymaga mało komfortowego przelewania. Wszystko to, co zmiksujesz zabierasz ze sobą, to proste!

Owoce są już przygotowane do miksowania.

Nakładam ostrza na bidon.

Zestaw składa się z dwóch solidnych butelek, które (co ważne!) zostały wykonane z tworzywa sztucznego niezawierającego BPA (z Tritanu). Nie pochłania on ani zapachów, ani smaków. Silnik o mocy 300 W poradzi sobie z rozmaitymi składnikami. Ja testowałam go na kiwi, szpinaku, jarmużu, jabłkach, truskawkach i selerze naciowym. Od długości miksowania zależy konsystencja napoju. Im dłużej ono trwa, tym bardziej gładki koktajl uda się przyrządzić. Na szczęście noże wykonane są ze stali szlachetnej i można je odkręcić dla łatwiejszego mycia.

Nakładam bidon na korpus miksera.

Wciskam jeden przycisk i miksuję.

Blender nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest kompaktowy i stabilnie trzyma się na blacie (posiada gumowe nóżki). Jest trochę hałaśliwy, ale rzadko można spotkać sprzęt do miksowania, który nie wydaje głośnych dźwięków… Jego uruchomienie jest bardzo proste – sprawę załatwia jeden przycisk, którym sterowany jest proces rozdrabniania. Butelka posiada wygodną nakrętkę, z której dobrze się pije. Dzięki temu rano w łatwy sposób można przygotować zdrowy koktajl na śniadanie i wziąć go ze sobą, na przykład do pracy. Pojemność jest spora (650 ml), a więc starczy nam na jakiś czas. Świetne jest to, że oddzielnie można dokupić dodatkowe butelki dla całej rodziny.

Naciskam tak długo, aż otrzymam gładką konsystencję.

Na koniec wybieram nakładkę z ustnikiem. Idę na spacer!

Przygotowanie pożywnego smoothies z pomocą tego blendera jest zaskakująco szybkie i bardzo łatwe. Wystarczy wrzucić do bidonu ulubione warzywa, owoce, superfoods, trochę wody, mleka roślinnego lub jogurtu, następnie założyć zdejmowane ostrza i nałożyć butelkę na moduł miksera oraz nacisnąć przycisk pracy pulsacyjnej. Po skończonym miksowaniu nakładkę z ostrzami zastępuję nakładką z ustnikiem. I gotowe!

Plusy:

  • moc 300 W
  • estetyka i jakość wykonania
  • możliwość dokupienia bidonów
  • łatwość obsługi
  • cena

Minusy

  • głośna praca
  • zbyt duży bidon

Zobacz także

Miksery i blendery / #Galeria

classic-jpg-10408

Top 5: Blendery kielichowe

Blender kielichowy to niezbędnik w każdej kuchni. Rozdrabnia, miesza, kruszy, a nawet wyrabia ciasto czy przygotowuje kremowe zupy. Wszystko zależy od modelu. Oto nasz subiektywny wybór pięciu najlepszych urządzeń, który ułatwi zakupowe szaleństwa.

Miksery i blendery / #Test

classic-jpg-10255

Test blendera kielichowego Philips HR2106/00

Philips HR2106/00 to niedrogi, ale skuteczny sprzęt do przygotowywania koktajli i zielonych smoothies!

Miksery i blendery / #News

morphy-richards-48954-classic-jpg-10275

Morphy Richards 48954 – funkcjonalny mikser idealny do domowych wypieków

Morphy Richards 48954 to mikser ręczny, który może pochwalić się dobrym silnikiem oraz ergonomiczną obudową.