/hamag/assets/bosh-mlynek-otwarcie-jpg-6883.jpeg

Bosch MKM6003 – test młynka do mielenia kawy

Młynek do mielenia kawy marki Bosch mieli, że aż wióry lecą. Najlepsze jest to, że zamieni w pył nie tylko ziarna kawy…

Data publikacji: 28.12.2016
Aby zawsze mieć świeżą kawę pod ręką, wcale wiele nie trzeba. Prócz znakomitych ziaren, wystarczy zaopatrzyć się w solidny młynek do kawy. Model Bosch MKM6003 ma jeszcze kilka innych zalet, dzięki którym załatwi kilka spraw jednocześnie.

Młynek zwraca na siebie uwagę ładnym designem. Spokojna czerń i minimum udziwnień wzorniczych czyni z niego dość uniwersalne urządzenie, które wpasuje się w każdą przestrzeń. Poza tym jest mały i kompaktowy, można go z powodzeniem wcisnąć do głębszej szuflady czy na półkę. Jego największym plusem jest silnik i ostre ostrza, które szybko zmielą kawę bardzo drobno lub grubo w zależności od indywidualnych preferencji. Im krócej mielimy, tym ziarna będą grubiej zmielone, to logiczne. Młynek przypomina dawne czasy, kiedy tego typu sprzęt gościł w każdym domu. To była dobra tradycja…

Młynek do kawy Bosch MKM6003Młynek do kawy Bosch MKM6003

Obsługa tego modelu jest tak prosta, że właściwie bez żadnych przygotowań można przystąpić do działania. Dlatego jeśli lubicie aromatyczną kawę o prawdziwym, głębokim smaku koniecznie zaopatrzcie się w ekspres przelewowy i młynek do kawy właśnie. Dzięki temu w waszym domu będziecie mieli możliwość wypicia małą czarną ze świeżo zmielonych ziaren. Sprzęt jest niedrogi (kosztuje ok. 60 zł), a do tego bardzo praktyczny. Nadaje się do mielenia nasion, np. siemienia lnianego, płatków owsianych oraz kasz na mąkę. Zamiast kupować drogie mąki bezglutenowe, można je samemu przygotować. Ja wsypuję kaszę jaglaną lub gryczaną (najlepiej niepaloną) i mielę je na pył. Zdarza się, że mielę także ziarna słonecznika i nic złego z ostrzami się nie dzieje. W sumie nie wyobrażam sobie gotowania bez tego urządzenia. Warto zwrócić uwagę na ilość wsypanych ziaren – lepiej nie przesadzać z ich ilością, aby nie zapchać młynka.

Sprzęt działa na bardzo prostej zasadzie. Wsypuję ziarna, nakładam pokrywkę i przesuwam przycisk w dół, aby uruchomić młynek. Bywa, że przy zdejmowaniu pokrywki kawa się rozsypuje, dlatego trzeba nabrać trochę wprawy, ale to jedynie mały minus. Do tego wszystkiego dobrego sprzęt jest dość cichy jak na tego typu urządzenie. Bosch MKM6003 nie sprawia trudności w konserwacji, wystarczy przetrzeć go suchą lub zwilżoną szmatką i gotowe!

Plusy:

  • ostre ostrza
  • mocny silnik – mieli rozmaite ziarna nie tylko kawy
  • prosty w obsłudze
  • kawowa czerń obudowy
  • cicha praca

Minusy:

  • zdejmowanie pokrywki
  • krótki przewód

Sprawdź ceny

Zobacz także

Maszynki do mielenia / #News

gorenje-mg-2000-tjw-classic-jpg-3068

Maszynka Gorenje MG 2000 TJW do mielenia, szatkowania i wyciskania

Wielofunkcyjna maszynka Gorenje to nieoceniona pomoc w każdej kuchni. Na pewno nie będzie bezczynnie leżała.

Maszynki do mielenia / #News

zelmer-zmm0815w-classic-jpg-2625

Zelmer ZMM0815W – niezawodna maszynka do mielenia

Czy prosta i stosunkowo niedroga maszynka do mielenia może z powodzeniem sprawdzić się w nowoczesnej kuchni i być niezawodna? Tak – poznajcie Zelmer ZMM0815W.