/hamag/assets/otwarcie-new-jpg-4446.jpeg

Annabelle Minerals – minerały młodości

Jeśli nie chcecie obciążać skóry mocnym podkładem, wybierzcie kosmetyki mineralne!

Data publikacji: 24.08.2016
Poszukiwania podkładu naturalnego nie należały do najłatwiejszych. Na szczęście natknęłam się na Annabelle Minerals. W portfolio marki znajdują się kosmetyki, które nie są testowane na zwierzętach, składają się jedynie z czterech składników w 100% mineralnych, dodatkowo zapewniających ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Wybrałam mineralny podkład rozświetlający w odcieniu sunny FAIREST. Te tonacje dedykowane są kobietom o bardzo jasnej cerze. Cytrynowe i złote nuty maskują drobne zaczerwienienia i ładnie ujednolicają koloryt skóry twarzy. Najważniejsze, że są to w pełni naturalne kosmetyki, bez podrażniających skórę parabenów, sztucznych barwników, silikonów czy konserwantów.

Co znajdziemy we wnętrzu? Rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, dwutlenek tytanu (odpowiedzialny za ochronę UVA/UVB na poziomie 15 SPF) i koloryzujący tlenek żelaza – to sekretny skład zapewniający bezpieczny i atrakcyjny makijaż.

Annabelle Minerals

Dzięki takiej recepturze pory się nie zatykają, skóra oddycha, a my nie mamy tak zwanego efektu maski. Rozświetlający podkład mineralny jest przede wszystkim delikatny dla skóry. Zapewnia umiarkowane krycie, nie wystarczy na cały dzień (po kilku godzinach należy delikatnie odświeżyć makijaż), ale mamy pewność, że sobie nie szkodzimy.

Sama aplikacja nie należy do łatwych i przyjemnych, ale to kwestia wprawy. Wystarczy wsypać odrobinę pudru na wieczko słoiczka, przyłożyć doń pędzel i otrzepać nadmiar pyłku. Cienką warstwę rozprowadzam po twarzy kolistymi ruchami od wewnętrznych partii ku zewnętrznym. I gotowe. Polecam pędzel flat top lub kabuki również marki Annabelle. Podkład jest niezwykle wydajny i starcza na kilka miesięcy stosowania. Choć niestety plastikowy słoiczek jest tak zaprojektowany, że przy otwieraniu część podkładu ląduje poza nim i robi się bałagan. Techniczne mankamenty nie mogą jednak przyćmić tych najważniejszych zalet, czyli efektu, jaki uzyskamy po zastosowaniu tego podkładu. A jest nim delikatnie rozświetlona cera, promienna, gładka i przede wszystkim naturalnie wyglądająca!

Zalety

  • naturalne krycie bez efektu maski
  • przyjazny dla skóry skład kosmetyku
  • daje dobre rozświetlenie cery
  • zapewnia ochronę przed UVA

Minusy

  • niewygodne plastikowe opakowanie
  • mało komfortowa aplikacja

Zobacz także

Wdzięk / #Recenzja

body-boom-classic-jpg-9770

BodyBoom – kawowa bomba na cellulit

BodyBoom urzeka wesołą stylistyką opakowań, radosnym copy na stronie internetowej, a przede wszystkim efektami, jakie gwarantują kosmetyki spod znaku tej marki.

Wdzięk / #Artykuł

classic-jpg-9492

Jak zmniejszyć cellulit?

Jak się pozbyć cellulitu – to jedno z częstszych zmartwień urodowych wielu kobiet na świecie. My radzimy jak to zrobić naturalnie i skutecznie!

Wdzięk / #Recenzja

hagi-classic-jpg-9441

Hagi – testujemy kosmetyki naturalne

Jak kosmetyki Hagi działają na skórę? Czy mogą być używane przez alergików i osoby podatne na podrażnienia? Czym urzekły mnie mazidła tej marki?