/hamag/assets/otwarcie-new-jpg-4446.jpeg

Annabelle Minerals – minerały młodości

Jeśli nie chcecie obciążać skóry mocnym podkładem, wybierzcie kosmetyki mineralne!

Data publikacji: 24.08.2016
Poszukiwania podkładu naturalnego nie należały do najłatwiejszych. Na szczęście natknęłam się na Annabelle Minerals. W portfolio marki znajdują się kosmetyki, które nie są testowane na zwierzętach, składają się jedynie z czterech składników w 100% mineralnych, dodatkowo zapewniających ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Wybrałam mineralny podkład rozświetlający w odcieniu sunny FAIREST. Te tonacje dedykowane są kobietom o bardzo jasnej cerze. Cytrynowe i złote nuty maskują drobne zaczerwienienia i ładnie ujednolicają koloryt skóry twarzy. Najważniejsze, że są to w pełni naturalne kosmetyki, bez podrażniających skórę parabenów, sztucznych barwników, silikonów czy konserwantów.

Co znajdziemy we wnętrzu? Rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, dwutlenek tytanu (odpowiedzialny za ochronę UVA/UVB na poziomie 15 SPF) i koloryzujący tlenek żelaza – to sekretny skład zapewniający bezpieczny i atrakcyjny makijaż.

Annabelle Minerals

Dzięki takiej recepturze pory się nie zatykają, skóra oddycha, a my nie mamy tak zwanego efektu maski. Rozświetlający podkład mineralny jest przede wszystkim delikatny dla skóry. Zapewnia umiarkowane krycie, nie wystarczy na cały dzień (po kilku godzinach należy delikatnie odświeżyć makijaż), ale mamy pewność, że sobie nie szkodzimy.

Sama aplikacja nie należy do łatwych i przyjemnych, ale to kwestia wprawy. Wystarczy wsypać odrobinę pudru na wieczko słoiczka, przyłożyć doń pędzel i otrzepać nadmiar pyłku. Cienką warstwę rozprowadzam po twarzy kolistymi ruchami od wewnętrznych partii ku zewnętrznym. I gotowe. Polecam pędzel flat top lub kabuki również marki Annabelle. Podkład jest niezwykle wydajny i starcza na kilka miesięcy stosowania. Choć niestety plastikowy słoiczek jest tak zaprojektowany, że przy otwieraniu część podkładu ląduje poza nim i robi się bałagan. Techniczne mankamenty nie mogą jednak przyćmić tych najważniejszych zalet, czyli efektu, jaki uzyskamy po zastosowaniu tego podkładu. A jest nim delikatnie rozświetlona cera, promienna, gładka i przede wszystkim naturalnie wyglądająca!

Zalety

  • naturalne krycie bez efektu maski
  • przyjazny dla skóry skład kosmetyku
  • daje dobre rozświetlenie cery
  • zapewnia ochronę przed UVA

Minusy

  • niewygodne plastikowe opakowanie
  • mało komfortowa aplikacja

Zobacz także

Wdzięk / #Test

classic-jpg-10768

Insight – spójrz w głąb włosa

Insight proponuje innowacyjną pielęgnację włosów. Marka udowadnia, że tylko bez przegadanych elementów i niszczącej chemii, można dać pooddychać swoim kosmykom.

Wdzięk / #Recenzja

classic-jpg-10551

Ajeden – kosmetyczna piekarnia

Naturalne mydła, pachnące sole do kąpieli, naręcza kwiatów i słoje miodów – dobrze jest łączyć smaki kuchni i łąki w jedną znakomitą całość. Poznajcie Ajeden!

Wdzięk / #Wywiad

classic-jpg-10121

Ajeden – mydła, w których płynie kozie mleko

Ajeden to naturalne kosmetyki z duszą. Pielęgnują, odżywiają pachną. Jak powstała marka i co może zaoferować?