/hamag/assets/cosmetics-slajd-1-jpg-7824.jpeg

Zeskanuj kosmetyczkę

Gładka cera, redukcja zmarszczek, nawilżenie oraz dodanie skórze blasku. Opakowania kosmetyków wiele obiecują, ale co w rzeczywistości kupujemy?

Data publikacji: 14.02.2017

Kwas hialuronowy czy retinol mogą mieć zbawienny wpływ na cerę. Są jednak takie składniki, które uczulają lub mają negatywny wpływ na określony typ skóry. Czytanie składu nie zawsze pomaga – brakuje nam wiedzy o tym, co oznaczają skomplikowane nazwy i w efekcie kupujemy na chybił trafił, wabieni hasłami marketingowymi na opakowaniach. Czasami przydałby się jednak asystent, który zgrabne hasła i obco brzmiące składniki przełoży na język naszej skóry.

Cosmetic Scan w pięć sekund namierzy każdy ze składników w danym kosmetyku, a dzięki uzupełnionemu profilowi użytkownika podpowie, czy dany krem lub balsam jest stworzony dla twojej skóry. Wystarczy tylko ściągnąć darmową aplikację i za pomocą aparatu w smartfonie zeskanować kod kreskowy kosmetyku. Po chwili otrzymasz informację zwrotną o kosmetyku dostosowaną do twoich potrzeb, np. z informacją czy nie ma w nim składnika, na który masz uczulenie lub czy po użyciu nie zaskoczą cię niechciane efekty. Jeśli takie substancje się pojawią, zobaczysz alert grupujący poszczególne z nich w zbiory, takie jak substancje komedogenne (blokujące pory skóry), potencjalnie szkodliwe czy rakotwórcze.

W ten sposób można zbadać krem, balsam, mleczko, tusz do rzęs czy róż do policzków. Aplikacja została opracowana z dermatologami, którzy wymyślili kilka ciekawych rozwiązań mających nas przybliżyć do wymarzonej cery. Dzięki Cosmetic Scan dowiesz się między innymi o tym za co odpowiadają konkretne składniki, możesz także stworzyć listę ulubionych kosmetyków lub takich, których efekty były niezadowalające. Możesz także dodać na listę poszczególne komponenty, których chcesz unikać – np. alergeny. Na początku w bazie aplikacji znajdowało się około 10 tys. różnych produktów, a już w tej chwili jest ich aż 200 tys., a kolejnych będzie przybywać. Cosmetic Scan dostępne jest zarówno na system iOS jak i Androida. Aplikację po raz pierwszy zaprezentowano w San Francisco, gdzie została niezwykle ciepło przyjęta. Testy trwają od listopada, a do stycznia z aplikacji skorzystało ponad 35 tys. osób.


Źródło: Polki / Cosmetic Scan

Zobacz także

Wdzięk / #Recenzja

classic-jpg-11360

Naturalne antyperspiranty – top 3

Jakie naturalne antyperspiranty wybierać, aby nie zaszkodzić zdrowiu, ale jednocześnie zadbać o higienę?

Wdzięk / #Recenzja

coffee-scrub-classic-jpg-11117

Bare Care – peeling kawowy na jesień

Bare Care to nowość na rynku kosmetyków naturalnych. Bare Care to peeling kawowy stworzony dla fanek aromatycznych ziaren!

Wdzięk / #Recenzja

classic-jpg-11109

Hmilk no stress – test mleczka do włosów farbowanych

Hmilk no stress to nowość marki Oway, która w swoim portfolio posiada same naturalne i przyjazne włosom preparaty. Jak mleczko wypadło w testach?