Wyprawka szkolna na medal

Kiedy maluch „dorasta”, a pierwszy dzień w szkole się zbliża, każdy rodzic robi wszystko, by skompletować idealną wyprawkę. Okazuje się, że to jednak nie takie łatwe...

Data publikacji: 16.08.2017

Wrzesień nieubłaganie się zbliża, a to dla niektórych dzieci oznacza ogromną ekscytację i sprawdzenie się w roli pierwszoklasisty. Przygotowania mogą być czystą radością, a oczekiwanie na nowe przeżycia niektórym dłużą się niemiłosiernie. Rodzice muszą pomyśleć o wielu różnych kwestiach posyłając latorośl po raz pierwszy do szkoły. Dziecko trzeba przygotować na nowe sytuacje i zasady, a także skompletować mu wyprawkę. I chociaż opinie i gusta rodziców i maluchów często są bardzo różne, to możliwe jest pogodzenie tych dwóch punktów widzenia, by obie strony były zadowolone.

Wyprawka idealna dla rodzica i malucha znaczą zupełnie różne rzeczy. Rodzice zwracają uwagę przede wszystkim na aspekt pragmatyczny – czy kupione rzeczy są potrzebne, funkcjonalne, wygodne oraz niezbyt drogie. Niestety, zupełnie inne cechy są w wyprawce szkolnej pożądane przez malucha. Mimo wszystko da się połączyć wizje zarówno rodziców, jak i ich pociech i zebrać niezbędne w szkole rzeczy, które będą wygodne, praktyczne, a zarazem ciekawe dla oka. Przykładem może być plecak – powinien być wykonany z oddychającego i wodoodpornego materiału. Jego tył powinien być odpowiednio wyprofilowany, by maluch nie garbił się pod ciężarem wiedzy. To nie wyklucza ciekawego designu i kolorów – na rynku wiele jest firm, które dbają zarówno o design, jak i komfort.

Dobrym pomysłem jest przyczepienie do plecaka lub schowanie do środka maskotki – to pozwoli pierwszakowi oswoić się z nową sytuacją i tornistrem. Obie strony docenia sporą ilość przegródek i kieszeni w środku. Zapewniają one optymalne rozłożenie ciężaru książek i piórnika, a przy tym pozwalają dziecku na zabranie ze sobą ulubionych zabawek i gadżetów takich jak karty z piłkarzami czy popularny ostatnio spinner. Niektóre modele, na przykład Hama, oferują także sporą kieszeń dedykowaną na drugie śniadanie lub... ukochaną lalkę lub misia. Mocny stelaż jest równie istotny – to on dba o zdrowe plecy malucha i pozwala bez problemu utrzymać tornister pełen książek, zeszytów i innych drobiazgów, niezbędnych pierwszoklasiście. To sprawi także, że plecak nie przewróci się na korytarzu i nie zgniecie zawartości. Poza nim o odpowiednią postawę dziecka zadba także stabilny, usztywniany spód odporny na zabrudzenia. Najlepiej podzielić się z dzieckiem zadaniami – rodzic znajdzie model o idealnym ergonomicznym kształcie, natomiast maluch wybierze odpowiedni wzór i kolory.

 

Źródło: Hama

Zobacz także

Dziecko / #News

safe-slice-classic-jpg-10819

W kuchni z maluchem z Safe Slice

Mały pomocnik w kuchni to marzenie każdej mamy. Jak jednak zarazić malucha miłością do gotowania bez obaw o ostre noże i niebezpieczne narzędzia? Poznajcie Safe Slice!

Dziecko / #Recenzja

classic-03-jpg-10619

Plecak szkolny na zdrowy kręgosłup

Plecak idealny? Istnieje. Przede wszystkim musi zadbać o kręgosłup, a do tego dobrze wyglądać. Podpowiadamy, jaki plecak wybrać!

Dziecko / #Recenzja

classic-02-jpg-10637

Bezpieczny plecak dla pierwszoklasisty

Zbliża się czas kompletowania wyprawki dla uczniów. Tornister i plecak to podstawowe wyposażenie każdego żaka. Jaki model wybrać?