/hamag/assets/wymiana-slajd-jpg-11794.jpeg

Wymiana Ciepła na ulicach Krakowa

Jesień jak na razie jest dla nas łaskawa, a prawdziwe mrozy dopiero przed nami. Kraków jednak ma Wymianę Ciepła, by nikt tej zimy nie zmarzł.

Data publikacji: 28.11.2017

Coraz chłodniejsze dni oznaczają wieczory spędzone pod kocem z grzańcem lub gorącą herbatą w dłoni. Szczęśliwcy mogą także rozpalić w kominku. Jednak nie każdy ma to szczęście. Gdy temperatury za oknem spadają, mróz zabija w Polsce dziennie nawet kilkadziesiąt osób. Dlatego tak ważne jest, by uczulać się na minusowe temperatury oraz… na ludzi bezdomnych, którzy w walce z mrozem mają o wiele mniejsze szanse. W Krakowie powstała świetna inicjatywa, która ma pomagać osobom pozbawionym ciepłego okrycia.

Za Wymianą Ciepła stoi prosta i bardzo szlachetna idea: powiesić ciepłe ubranie w dostępnym miejscu, by potrzebujący bez skrępowania brali to, czego im trzeba. Organizatorzy akcji podkreślają, że każdy może się przyłączyć – wystarczy tylko znaleźć miejsce, gdzie można legalnie postawić wieszak, np. na prywatnym chodniku czy ogrodzie lub zwracając się do miasta z prośbą o zgodę na wykorzystanie terenu publicznego. Ważne, by takie miejsce było ogólnodostępne 24 godziny na dobę, a także osłonięte od deszczu. Można także znaleźć istniejące wieszaki i powiesić tam ubranie, którego nie potrzebujecie. Pożądane są wszelkie kurtki i płaszcze, a także polary i swetry. Organizatorzy proponują też, że w razie potrzeby można ustawić obok pojemnik na akcesoria takie jak czapki, szaliki czy rękawiczki. Wszystkie rozmiary są mile widziane – także te dziecięce. Każdy, kto postawi wieszak jest zachęcany do przesłania zdjęcia oraz lokalizacji inicjatorom akcji, by łatwiej mogli o tym informować zainteresowanych akcją.

Na stronie Wymiana Ciepła na Facebooku dostępne są także materiały reklamowe, takie jak plakaty, by każdy, kto chce, mógł podzielić się akcją i do niej dołączyć. Wymiana Ciepła odbyła się już w zeszłym roku, a wieszaki stanęły w Krakowie w takich miejscach jak siedziba Polskiego Radia czy Księgarnia pod Globusem. W tym roku do Krakowa dołączają kolejne miasta, a mapa dostępna jest na stronie wymianaciepla.pl. Jeśli i wy chcielibyście podarować komuś odrobinę ciepła teju zimy, koniecznie odwiedźcie fanpage lub www akcji i postawcie wieszak w swoim mieście.

 

 

Źródło: fpiec / Wymiana Ciepła

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.